Wersja strony w języku polskim
Ho Chi Minh, Wietnam
Ho Chi Minh, Wietnam | © Trinh Nguyen

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu w Wietnamie. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj w Wietnamie

#minimalny
26.4°C
#średni
28.0°C
#maksymalny
30.6°C

Najpopularniejsze lokalizacje w Wietnamie w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach w Wietnamie

Obecnie na wszystkich plażach w Wietnamie woda jest bardzo ciepła i wygodna do pływania.

Temperatura wody w Wietnamie spadła w ciągu ostatnich 10 dni, ale wzrosła w porównaniu do 30 dni temu.

Quy Nhon, Wietnam
Quy Nhon, Wietnam | © Le Ho Bac

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę w Wietnamie w Phu Quoc. Jego wartość w tej lokalizacji to 30.1°C. A najzimniejszy jest w Tuan Chau, jego wartość 26.6°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania w Wietnamie wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta w Wietnamie. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Mui Ne28.0°C30.5°C
Nha Trang28.2°C30.7°C
Da Nang27.7°C31.3°C
Phu Quoc30.1°C29.7°C
Hoi An28.0°C31.3°C
Ho Chi Minh29.4°C29.8°C
Cam Ranh27.7°C33.1°C
Phan Thiet28.8°C30.5°C
Con Dao28.3°C28.0°C
Vung Tau28.9°C28.8°C
Ha Long26.7°C32.3°C
Thanh Hoa27.4°C34.6°C
Hai Phong27.3°C32.3°C
Phan Rang27.7°C33.1°C
Quy Nhon27.4°C34.0°C

Klimat w Wietnamie

Phan Rang, Wietnam
Phan Rang, Wietnam | © Minh Anh

Wietnam znajduje się w Azji. Kraj jest obmywany przez dwa morza, takie jak Zatoka Tajlandzka, Morze Południowochińskie. Wietnam - ma dość długą linię brzegową. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy 21 osad i kurortów.

W większości kraju klimat ma tropikalny monsun, na północy jest zbliżony do subtropikalnego, na południu jest podrównikowy. Warunki pogodowe powstają pod wpływem letnich mokrych (południowych i południowo-zachodnich) i zimowych suchych (północno-wschodnich) monsunów. Średnia temperatura w ciągu roku jest niewielka i waha się od +26°C w grudniu do +29°C w kwietniu. Na północy gorący sezon trwa od maja do października (+ 27-33°C), stosunkowo chłodna pogoda (+ 15-23°C) jest tutaj od listopada do kwietnia. Na południu, w strefie klimatu podrównikowego, temperatura jest względnie stabilna przez cały rok (około + 29-35°C), tylko w sezonie zimowym termometr spada do + 22-27 o C. Średnia wilgotność w każdej porze roku wynosi około 80%. W regionach górskich, w których klimat jest bliski umiarkowanemu, w lecie około + 17–25o C, zimą temperatura może spaść do + 7-12 C przy bardzo wysokiej wilgotności. Opady wynoszą około 2000 mm rocznie, aw niektórych częściach Płaskowyżu Centralnego do 3300 mm. Na wszystkich obszarach kraju występują dwie wyraźne pory roku - sucha i deszczowa. Na północy pora deszczowa trwa od maja do października, na południu - od czerwca do sierpnia, w centralnych regionach kraju - od sierpnia do stycznia (od listopada do grudnia maksymalna ilość opadów). Stosunkowo chłodnym i wilgotnym zimom na północnych i środkowych nizinach przybrzeżnych często towarzyszą mgły i mżący deszcz. Wiosną i jesienią pogoda jest również dość niestabilna, a od połowy października do końca grudnia tajfuny zapadają się na wybrzeżu.

Wietnam: regiony

Vung Tau, Wietnam
Vung Tau, Wietnam | © Sang Pham

Wietnam: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2022 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.