Wersja strony w języku polskim
Machurucuto, Wenezuela
Machurucuto, Wenezuela | © Sergio Lopez

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu w Wenezueli. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj w Wenezueli

#minimalny
23.6°C
#średni
25.2°C
#maksymalny
27.1°C

Najpopularniejsze lokalizacje w Wenezueli w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach w Wenezueli

Teraz na wszystkich plażach w Wenezueli temperatura wody jest całkiem przyjemna, aw niektórych miejscach jest bardzo ciepło, a nawet gorąco.

Temperatura wody w Wenezueli ma tendencję do obniżania się, jej wartość spadała zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak iw ciągu miesiąca.

Araya, Wenezuela
Araya, Wenezuela | © Luis Salazar

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę w Wenezueli w Cabimas. Jego wartość w tej lokalizacji to 27.1°C. A najzimniejszy jest in Lecherias, jego wartość 23.2°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania w Wenezueli wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta w Wenezueli. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Wyspa Margarita23.9°C23.1°C
Barcelona23.7°C23.4°C
Porlamar23.6°C23.1°C
Maracaibo26.0°C25.4°C
La Guaira25.6°C24.7°C
Los Roques25.9°C25.8°C
Chichiriviche de la Costa25.4°C24.7°C
Tucacas26.3°C24.2°C
Bahia de Cata25.6°C24.2°C
Puerto La Cruz23.7°C23.4°C
Camuri Grande25.6°C24.7°C
Lecherias23.2°C23.4°C
Punto Fijo25.0°C24.7°C
Juangriego23.6°C23.1°C
Carupano24.0°C22.8°C

Klimat w Wenezueli

Pedernales, Wenezuela
Pedernales, Wenezuela | © jaime rivas

Wenezuela znajduje się w Ameryce Południowej. Kraj jest myte przez Morze Karaibskie. Wenezuela - ma dość długą linię brzegową. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy 32 osady i kurorty.

W większości kraju dominuje klimat podrównikowy, tylko w północno-zachodniej części Wenezueli znajduje się strefa wysokościowa, co znacznie komplikuje charakter rozmieszczenia warunków naturalnych. Kraj położony jest na północ od równika, a zatem temperatura zmienia się stosunkowo słabo w ciągu roku - przy średniej rocznej temperaturze + 21-26 o C, w Caracas wynosi od +18 do +20 o C, aw Maracaibo od +27 do + 29 o C. W regionach górskich średnia styczniowa temperatura powietrza wynosi od + 4-9 o C, w lecie może osiągnąć +23 oC, w zależności od wysokości. Rozkład opadów atmosferycznych w całym kraju jest niejednorodny. W regionach zachodnich nie więcej niż 280 mm deszczu spada rocznie, podczas gdy górzyste regiony Cordillera de Merida mogą otrzymywać do 3000 mm deszczu rocznie. Nizina północna wybrzeża jest stosunkowo sucha (nie więcej niż 150 mm rocznie), ale w miarę przemieszczania się na południe zwiększa się ilość opadów - do 300 mm rocznie w Orinokii, do 500 mm w niektórych obszarach Wyżyny Gayan, z okresami mokrego masy powietrza pochodzące z basenu Amazonki i Oceanu Atlantyckiego zwiększają ilość opadów do 600-700 mm rocznie. Ponadto w samym regionie Amazonii suma opadów jest niewielka - około 200 mm. Dwa sezony są tradycyjnie rozróżniane, znacznie różniące się od siebie pod względem opadów deszczu,ale niewiele różni się temperaturą. Pora sucha („verano» lub „berano») przypada na okres od grudnia do kwietnia. Pora deszczowa („w sezonie») obejmuje cały pozostały czas. W regionie Amazonii nie ma wyraźnej pory suchej; opady rozkładają się dość równomiernie. Terytorium kraju leży z dala od ścieżki przemieszczania się tropikalnych huraganów i prawie nie jest narażone na ich niszczycielskie skutki.

Wenezuela: regiony

Carupano, Wenezuela
Carupano, Wenezuela | © ALBERTO J. SÁNCHEZ G.

Wenezuela: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2023 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.