Temperatura morza w kurortach na świecie

Wyszukiwanie kurortu

Temperatura wody morskiej w kurortach Wenezueli

Wenezuela

Wenezuela © pixabay.com

Wenezuela: aktualna temperatura wody na wybrzeżu i w zbiornikach wodnych kraju. Prognoza zmian temperatury wody w Wenezueli. Dane historyczne.

Aktualna temperatura wody w Wenezueli
#minimalna
25.0oC
#średnia temperatura
26.2oC
#maksymalnie
28.4oC

Najpopularniejsze kurorty w Wenezueli w ostatnim tygodniu

Wenezuela: informacje o temperaturze wody

Wenezuela znajduje się w Ameryce Południowej. Kraj jest myte przez Morze Karaibskie. Wenezuela - ma dość długą linię brzegową. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy 32 osady i kurorty.

Obecnie we wszystkich ośrodkach w Wenezueli temperatura wody jest dość komfortowa, aw niektórych miejscach jest bardzo ciepła, a nawet gorąca.

Temperatura wody w Wenezueli ma tendencję do zmniejszania się, jego wartość spadła zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak i miesiąca. Ogólny trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury wody obliczonej na podstawie 32 punktów w Wenezueli w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Najcieplejsza woda teraz в Венесуэле naprawione w Cabimas. Temperatura wody w tej wiosce wynosi 28.9oC. I najzimniejszy - w Sucre, jego wartość - 25.0oC.

Charakterystyczne są wskaźniki zmian wartości temperatury wody w ciągu roku. Dla dwóch najbardziej popularnych kąpielisk w Wenezueli roczne wykresy wyglądają następująco:

Punta de Piedras

Margarita

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy informacje o temperaturze wody w każdym kurorcie lub wiosce w Wenezueli. Poniżej znajduje się tabela z danymi bieżącej temperatury wody, trendów i pogody ogólnie w niektórych miejscach kraj.

ResortWodaPowietrze
Cabimas28.9°C25.0°C
Chichiriviche26.3°C24.8°C
Huangrego25.5°C24.1°C
Punto Fiho26.6°C23.6°C
San Antonio del Golfo25.5°C22.3°C
Pampatar25.2°C24.1°C
Carupano26.5°C24.1°C
Margarita26.0°C24.1°C

Możesz sprawdzić temperaturę wody w dowolnym kurorcie lub wiosce w Wenezueli, korzystając z wyszukiwania zaawansowanego dostępnego pod linkiem: wyszukiwanie kurortu.

Wenezuela

Wenezuela © pixabay.com

Klimat w Wenezueli

W większości kraju dominuje klimat podrównikowy, tylko w północno-zachodniej części Wenezueli znajduje się strefa wysokościowa, co znacznie komplikuje charakter rozmieszczenia warunków naturalnych. Kraj położony jest na północ od równika, a zatem temperatura zmienia się stosunkowo słabo w ciągu roku - przy średniej rocznej temperaturze + 21-26 o C, w Caracas wynosi od +18 do +20 o C, aw Maracaibo od +27 do + 29 o C. W regionach górskich średnia styczniowa temperatura powietrza wynosi od + 4-9 o C, w lecie może osiągnąć +23 oC, w zależności od wysokości. Rozkład opadów atmosferycznych w całym kraju jest niejednorodny. W regionach zachodnich nie więcej niż 280 mm deszczu spada rocznie, podczas gdy górzyste regiony Cordillera de Merida mogą otrzymywać do 3000 mm deszczu rocznie. Nizina północna wybrzeża jest stosunkowo sucha (nie więcej niż 150 mm rocznie), ale w miarę przemieszczania się na południe zwiększa się ilość opadów - do 300 mm rocznie w Orinokii, do 500 mm w niektórych obszarach Wyżyny Gayan, z okresami mokrego masy powietrza pochodzące z basenu Amazonki i Oceanu Atlantyckiego zwiększają ilość opadów do 600-700 mm rocznie. Ponadto w samym regionie Amazonii suma opadów jest niewielka - około 200 mm. Dwa sezony są tradycyjnie rozróżniane, znacznie różniące się od siebie pod względem opadów deszczu,ale niewiele różni się temperaturą. Pora sucha („verano» lub „berano») przypada na okres od grudnia do kwietnia. Pora deszczowa („w sezonie») obejmuje cały pozostały czas. W regionie Amazonii nie ma wyraźnej pory suchej; opady rozkładają się dość równomiernie. Terytorium kraju leży z dala od ścieżki przemieszczania się tropikalnych huraganów i prawie nie jest narażone na ich niszczycielskie skutki.

Na komfort kąpieli wpływa również temperatura powietrza, wiatr lub opady deszczu. Możesz zobaczyć wszystkie te informacje na stronie każdego ośrodka. Aby to zrobić, możesz użyć wyszukiwania lub przejrzeć wszystkie ośrodki w regionie, kraju, regionie lub na wybrzeżu określonego regionu.

Wenezuela: regiony

Wyświetlamy temperaturę wody w następujących regionach:

a także w osadach bez odniesienia do regionu: Los Roques

Wenezuela

Wenezuela © venezuela

Wenezuela: oceany i morza

Mierzymy i wyświetlamy temperaturę wody we wszystkich oceanach i morzach, które myją kraj. Wystarczy przejść do strony określonego zbiornika i zobaczyć temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

<

© 2021 - 2013 temperaturamorza.pl

Warunki użytkowania | Polityka prywatności | Łączność

Na stronie, chyba że wyraźnie podpisano, używane są zdjęcia pixabay.com lub własne