Wersja strony w języku polskim
Luganville, Vanuatu
Luganville, Vanuatu | © James Rees Phillips

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu w Vanuatu. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj w Vanuatu

#minimalny
26.4°C
#średni
28.7°C
#maksymalny
30.0°C

Najpopularniejsze lokalizacje w Vanuatu w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach w Vanuatu

Obecnie na wszystkich plażach w Vanuatu woda jest bardzo ciepła i wygodna do pływania.

Temperatura wody w Vanuatu ma tendencję do obniżania się, jej wartość spadała zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak iw ciągu miesiąca.

Luganville, Vanuatu
Luganville, Vanuatu | © Richard Beck

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę w Vanuatu w Luganville. Jego wartość w tej lokalizacji to 30.1°C. A najzimniejszy jest w Isangel, jego wartość 27.1°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania w Vanuatu wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta w Vanuatu. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Port Vila28.8°C26.8°C
Luganville30.1°C27.4°C
Lakatoro29.4°C27.3°C
Norsup29.7°C27.3°C
Isangel27.1°C25.7°C
Sola29.1°C29.5°C

Klimat w Vanuatu

Luganville, Vanuatu
Luganville, Vanuatu | © Daniel Goninon

Vanuatu znajduje się w Australii i Oceanii. Kraj jest obmywany przez dwa morza, takie jak Ocean Spokojny, Morze Koralowe. Vanuatu to mały kraj. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy tylko sześć osad.

Tropikalny marine. Latem (styczeń-luty) średnie miesięczne temperatury wynoszą około +27-29 o C, zimą jest nieco chłodniej - w lipcu-sierpniu temperatura spada do + 22-24°C (w górach temperatura może spaść do + 10°C). Silne wiatry południowo-wschodnie od maja do października nieznacznie zmniejszają upał. Temperatura wody wynosi około +24°C w styczniu i do +28°C w lipcu. Średnie roczne opady wynoszą od 1000 mm rocznie w grupie południowej do 3000 mm (w niektórych latach do 4000 mm) na północy. W zależności od ilości opadów obserwuje się dwie pory roku - w porze suchej (maj - październik) spada nie więcej niż jedna czwarta rocznej normy, zaś w porze deszczowej (listopad - kwiecień) prawie codziennie występują ulewne deszcze. Od grudnia do marca-kwietnia potężne tropikalne huragany przechodzą przez terytorium Vanuatu. Uważa się, że Vanuatu jest najbardziej podatnym krajem na południowym Pacyfiku. Między 1970 a 1985 rokiem co najmniej 29 niszczycielskich huraganów przeleciało przez Vanuatu, powodując znaczne szkody dla gospodarki wysp.

Vanuatu: regiony

Clifton Springs, Australia
Clifton Springs, Australia | © Andrew Thursby-Pelham

Vanuatu: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2024 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.