Temperatura morza w kurortach na świecie

Wyszukiwanie kurortu

Temperatura wody morskiej w kurortach Vanuatu

Vanuatu

Vanuatu © pixabay.com

Vanuatu: aktualna temperatura wody na wybrzeżu i w zbiornikach wodnych kraju. Prognoza zmian temperatury wody w Vanuatu. Dane historyczne.

Aktualna temperatura wody w Vanuatu
#minimalna
28.7oC
#średnia temperatura
29.2oC
#maksymalnie
30.0oC

Najpopularniejsze kurorty w Vanuatu w ostatnim tygodniu

Vanuatu: informacje o temperaturze wody

Vanuatu znajduje się w Australii i Oceanii. Kraj jest obmywany przez dwa morza, takie jak Ocean Spokojny, Morze Koralowe. Vanuatu to mały kraj. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy tylko sześć osad.

Obecnie we wszystkich ośrodkach w Vanuatu woda jest bardzo ciepła i wygodna do pływania.

Temperatura wody w Vanuatu spadł w ciągu ostatnich 10 dni, ale wzrósł w porównaniu do 30 dni temu. Ogólny trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury wody obliczonej na podstawie sześć punktów w Vanuatu w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Najcieplejsza woda teraz в Вануату naprawione w Sola. Temperatura wody w tej wiosce wynosi 30.1oC. I najzimniejszy - w Norsup, jego wartość - 28.6oC.

Charakterystyczne są wskaźniki zmian wartości temperatury wody w ciągu roku. Dla dwóch najbardziej popularnych kąpielisk w Vanuatu roczne wykresy wyglądają następująco:

Port Vila

Luganville

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy informacje o temperaturze wody w każdym kurorcie lub wiosce w Vanuatu. Poniżej znajduje się tabela z danymi bieżącej temperatury wody, trendów i pogody ogólnie w niektórych miejscach kraj.

ResortWodaPowietrze
Luganville29.3°C27.7°C
Norsup28.6°C27.7°C
Lakatoro29.5°C27.7°C
Port Vila29.4°C27.3°C
Sola30.1°C28.1°C
Isangel29.5°C26.2°C

Możesz sprawdzić temperaturę wody w dowolnym kurorcie lub wiosce w Vanuatu, korzystając z wyszukiwania zaawansowanego dostępnego pod linkiem: wyszukiwanie kurortu.

Klimat w Vanuatu

Tropikalny marine. Latem (styczeń-luty) średnie miesięczne temperatury wynoszą około +27-29 o C, zimą jest nieco chłodniej - w lipcu-sierpniu temperatura spada do + 22-24°C (w górach temperatura może spaść do + 10°C). Silne wiatry południowo-wschodnie od maja do października nieznacznie zmniejszają upał. Temperatura wody wynosi około +24°C w styczniu i do +28°C w lipcu. Średnie roczne opady wynoszą od 1000 mm rocznie w grupie południowej do 3000 mm (w niektórych latach do 4000 mm) na północy. W zależności od ilości opadów obserwuje się dwie pory roku - w porze suchej (maj - październik) spada nie więcej niż jedna czwarta rocznej normy, zaś w porze deszczowej (listopad - kwiecień) prawie codziennie występują ulewne deszcze. Od grudnia do marca-kwietnia potężne tropikalne huragany przechodzą przez terytorium Vanuatu. Uważa się, że Vanuatu jest najbardziej podatnym krajem na południowym Pacyfiku. Między 1970 a 1985 rokiem co najmniej 29 niszczycielskich huraganów przeleciało przez Vanuatu, powodując znaczne szkody dla gospodarki wysp.

Na komfort kąpieli wpływa również temperatura powietrza, wiatr lub opady deszczu. Możesz zobaczyć wszystkie te informacje na stronie każdego ośrodka. Aby to zrobić, możesz użyć wyszukiwania lub przejrzeć wszystkie ośrodki w regionie, kraju, regionie lub na wybrzeżu określonego regionu.

Vanuatu: regiony

Wyświetlamy temperaturę wody w następujących regionach:

a także w osadach bez odniesienia do regionu: Port Vila

Vanuatu: oceany i morza

Mierzymy i wyświetlamy temperaturę wody we wszystkich oceanach i morzach, które myją kraj. Wystarczy przejść do strony określonego zbiornika i zobaczyć temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

© 2020 - 2013 temperaturamorza.pl

Warunki użytkowania | Polityka prywatności | Łączność

Na stronie, chyba że wyraźnie podpisano, używane są zdjęcia pixabay.com lub własne