Wersja strony w języku polskim
Prowincja Phuket, Tajlandia
Prowincja Phuket, Tajlandia | © pixabay.com

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu w Tajlandii. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj w Tajlandii

#minimalny
25.7°C
#średni
27.7°C
#maksymalny
29.4°C

Najpopularniejsze lokalizacje w Tajlandii w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach w Tajlandii

Obecnie na wszystkich plażach w Tajlandii woda jest bardzo ciepła i wygodna do pływania.

Temperatura wody w Tajlandii spadła w ciągu ostatnich 10 dni, ale wzrosła w porównaniu do 30 dni temu.

Krabi, Tajlandia
Krabi, Tajlandia | © v-thailand.com

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę w Tajlandii w Karon Beach. Jego wartość w tej lokalizacji to 29.1°C. A najzimniejszy jest w Prachuap Khiri Khan, jego wartość 25.7°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania w Tajlandii wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta w Tajlandii. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Phuket28.4°C29.9°C
Pattaya26.7°C27.8°C
Koh Samui27.0°C26.1°C
Krabi28.2°C29.3°C
Koh Chang27.3°C27.5°C
Khao Lak28.1°C27.0°C
Patong Beach28.7°C29.9°C
Bangkok25.9°C29.9°C
Koh Phangan27.7°C26.1°C
Phi Phi28.5°C29.5°C
Hua Hin26.2°C28.2°C
Koh Lanta28.1°C28.9°C
Karon Beach29.1°C29.9°C
Kata Beach28.3°C29.9°C
Ko Tao27.4°C26.0°C

Klimat w Tajlandii

Bangkok, Tajlandia
Bangkok, Tajlandia | © Gabriel Fenerty

Tajlandia znajduje się w Azji. Kraj jest myte przez trzy morza, takie jak Morze Andamańskie, Zatokę Tajlandzką, Morze Południowochińskie. Tajlandia - ma dość długą linię brzegową. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy 60 osad i kurortów.

Ze względu na duży zasięg kraju z północy na południe dość wyraźne są tutaj dwa główne typy klimatu - tropikalny na północy i tropikalny monsun w regionach południowych i południowo-wschodnich. Wspólne dla nich są wysoka temperatura i wilgotność. W środkowej części Tajlandii wyróżnia się trzy pory roku: gorąca (od marca do maja), deszczowa (od czerwca do października, kiedy południowo-wschodni monsun przypada na kraj i spada większość rocznych opadów) i chłodna (od listopada do lutego). Jednocześnie podział ten jest raczej arbitralny - ulewne deszcze mogą wystąpić o każdej porze roku, więc głównym kryterium jest temperatura powietrza. Nie ma jednej pory deszczowej dla całego kraju - w zależności od kierunku panującego wiatru nawet dwa sąsiednie regiony mogą otrzymać rząd wielkości różnej ilości deszczu.Co więcej, całkowite opady wynoszą 1000-2000 mm rocznie (w górach do 5000 mm), i głównie spadają w postaci silnych opadów tropikalnych. W Bangkoku w kwietniu średnia temperatura powietrza wynosi od + 22°C do + 29°C, w grudniu - + 21-22°C. Maksymalny deszcz pada we wrześniu-październiku (250-300 mm na miesiąc), a minimalny - w grudniu-styczniu (nie więcej niż 20 mm). W Chiang Mai temperatura powietrza w lecie wynosi od + 28°C (kwiecień) do + 26°C (sierpień), a szczyt pory deszczowej występuje we wrześniu (270 mm). Jednocześnie od listopada do marca deszcze są dość rzadkie (maksymalnie 30 mm na miesiąc), ale wilgotność powietrza nadal utrzymuje się na wysokim poziomie (70-80%).Na obszarze Półwyspu Malakka i licznych wysp kurortowych kraju jest zauważalnie cieplej - prawie przez cały rok średnia temperatura powietrza wynosi + 26-29 ° С (zimą może spaść do + 22 ° С w nocy w kwietniu, aw kwietniu powietrze ogrzewa się do + 34- 38°C). Maksymalny deszcz pada w maju i wrześniu-październiku (300-350 mm na miesiąc), a zimą jest znacznie bardziej deszczowo (50-70 mm na miesiąc) niż na północy. Charakterystyczną cechą tego regionu są głównie opady deszczu w nocy, a prysznice są zwykle krótkotrwałe, ale bardzo silne - nawet półtorej godziny może spaść tyle wody, ile w środkowej strefie Rosji przypada na miesiąc.

Tajlandia: regiony

Podajemy temperaturę powierzchniową wody w następujących regionach kraju:

Lamai Beach, Tajlandia
Lamai Beach, Tajlandia | © Sabrina T

Tajlandia: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2023 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.