Temperatura morza w kurortach na świecie

Wyszukiwanie kurortu

Temperatura wody morskiej w kurortach Tajlandii

Phangan, Tajlandia

Phangan, Tajlandia © bptrip.ru

Tajlandia: aktualna temperatura wody na wybrzeżu i w zbiornikach wodnych kraju. Prognoza zmian temperatury wody w Tajlandii. Dane historyczne.

Aktualna temperatura wody w Tajlandii
#minimalna
28.3oC
#średnia temperatura
29.2oC
#maksymalnie
30.1oC

Najpopularniejsze kurorty w Tajlandii w ostatnim tygodniu

Tajlandia: informacje o temperaturze wody

Tajlandia znajduje się w Azji. Kraj jest myte przez trzy morza, takie jak Morze Andamańskie, Zatokę Tajlandzką, Morze Południowochińskie. Tajlandia - ma dość długą linię brzegową. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy 60 osad i kurortów.

Obecnie we wszystkich ośrodkach w Tajlandii woda jest bardzo ciepła i wygodna do pływania.

Temperatura wody w Tajlandii wzrosła zarówno w ciągu ostatnich 10 dni,, jak i miesiąca. Ogólny trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury wody obliczonej na podstawie 57 punktów w Tajlandii w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Najcieplejsza woda teraz в Таиланде naprawione na Ko Baa. Temperatura wody w tej wiosce wynosi 30.1oC. I najzimniejszy - w Prachuap Khiri Khan, jego wartość - 28.3oC.

Charakterystyczne są wskaźniki zmian wartości temperatury wody w ciągu roku. Dla dwóch najbardziej popularnych kąpielisk w Tajlandii roczne wykresy wyglądają następująco:

Kantang

Koh Chang

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy informacje o temperaturze wody w każdym kurorcie lub wiosce w Tajlandii. Poniżej znajduje się tabela z danymi bieżącej temperatury wody, trendów i pogody ogólnie w niektórych miejscach kraj.

ResortWodaPowietrze
plaża Bang Tao28.8°C27.2°C
Plaża Rawai29.1°C27.1°C
Ko Iao28.8°C26.5°C
Kantang29.1°C27.0°C
Patong Beach29.4°C27.1°C
Taling Ngam Beach28.9°C25.6°C
Lamai Beach29.2°C25.6°C
Ko Kood30.0°C27.9°C

Możesz sprawdzić temperaturę wody w dowolnym kurorcie lub wiosce w Tajlandii, korzystając z wyszukiwania zaawansowanego dostępnego pod linkiem: wyszukiwanie kurortu.

Krabi, Tajlandia

Krabi, Tajlandia © new-treveler.ru

Klimat w Tajlandii

Ze względu na duży zasięg kraju z północy na południe dość wyraźne są tutaj dwa główne typy klimatu - tropikalny na północy i tropikalny monsun w regionach południowych i południowo-wschodnich. Wspólne dla nich są wysoka temperatura i wilgotność. W środkowej części Tajlandii wyróżnia się trzy pory roku: gorąca (od marca do maja), deszczowa (od czerwca do października, kiedy południowo-wschodni monsun przypada na kraj i spada większość rocznych opadów) i chłodna (od listopada do lutego). Jednocześnie podział ten jest raczej arbitralny - ulewne deszcze mogą wystąpić o każdej porze roku, więc głównym kryterium jest temperatura powietrza. Nie ma jednej pory deszczowej dla całego kraju - w zależności od kierunku panującego wiatru nawet dwa sąsiednie regiony mogą otrzymać rząd wielkości różnej ilości deszczu.Co więcej, całkowite opady wynoszą 1000-2000 mm rocznie (w górach do 5000 mm), i głównie spadają w postaci silnych opadów tropikalnych. W Bangkoku w kwietniu średnia temperatura powietrza wynosi od + 22°C do + 29°C, w grudniu - + 21-22°C. Maksymalny deszcz pada we wrześniu-październiku (250-300 mm na miesiąc), a minimalny - w grudniu-styczniu (nie więcej niż 20 mm). W Chiang Mai temperatura powietrza w lecie wynosi od + 28°C (kwiecień) do + 26°C (sierpień), a szczyt pory deszczowej występuje we wrześniu (270 mm). Jednocześnie od listopada do marca deszcze są dość rzadkie (maksymalnie 30 mm na miesiąc), ale wilgotność powietrza nadal utrzymuje się na wysokim poziomie (70-80%).Na obszarze Półwyspu Malakka i licznych wysp kurortowych kraju jest zauważalnie cieplej - prawie przez cały rok średnia temperatura powietrza wynosi + 26-29 ° С (zimą może spaść do + 22 ° С w nocy w kwietniu, aw kwietniu powietrze ogrzewa się do + 34- 38°C). Maksymalny deszcz pada w maju i wrześniu-październiku (300-350 mm na miesiąc), a zimą jest znacznie bardziej deszczowo (50-70 mm na miesiąc) niż na północy. Charakterystyczną cechą tego regionu są głównie opady deszczu w nocy, a prysznice są zwykle krótkotrwałe, ale bardzo silne - nawet półtorej godziny może spaść tyle wody, ile w środkowej strefie Rosji przypada na miesiąc.Charakterystyczną cechą tego regionu są głównie opady deszczu w nocy, a prysznice są zwykle krótkotrwałe, ale bardzo silne - nawet półtorej godziny może spaść tyle wody, ile w środkowej strefie Rosji przypada na miesiąc.Charakterystyczną cechą tego regionu są głównie opady deszczu w nocy, a prysznice są zwykle krótkotrwałe, ale bardzo silne - nawet półtorej godziny może spaść tyle wody, ile w środkowej strefie Rosji przypada na miesiąc.

Na komfort kąpieli wpływa również temperatura powietrza, wiatr lub opady deszczu. Możesz zobaczyć wszystkie te informacje na stronie każdego ośrodka. Aby to zrobić, możesz użyć wyszukiwania lub przejrzeć wszystkie ośrodki w regionie, kraju, regionie lub na wybrzeżu określonego regionu.

Tajlandia: regiony

Wyświetlamy temperaturę wody w następujących regionach:

a także w osadach bez odniesienia do regionu: Prachuap Khiri Khan, Hua hin, Bangkok

Wyspa Koh Samui, Tajlandia

Wyspa Koh Samui, Tajlandia © pixabay.com

Tajlandia: oceany i morza

Mierzymy i wyświetlamy temperaturę wody we wszystkich oceanach i morzach, które myją kraj. Wystarczy przejść do strony określonego zbiornika i zobaczyć temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

© 2020 - 2013 temperaturamorza.pl

Warunki użytkowania | Polityka prywatności | Łączność

Na stronie, chyba że wyraźnie podpisano, używane są zdjęcia pixabay.com lub własne