Wersja strony w języku polskim
Bereeda, Somalia
Bereeda, Somalia | © Abdikaadir Saiid

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu w Somalii. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj w Somalii

#minimalny
26.5°C
#średni
27.3°C
#maksymalny
27.8°C

Najpopularniejsze lokalizacje w Somalii w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach w Somalii

Obecnie na wszystkich plażach w Somalii woda jest bardzo ciepła i wygodna do pływania.

Temperatura wody w Somalii wzrosła zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak i ponad miesiąca.

Qandala, Somalia
Qandala, Somalia | © Abdifatah Nadir

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę w Somalii w Kismaayo. Jego wartość w tej lokalizacji to 27.8°C. A najzimniejszy jest w Hobyo, jego wartość 26.5°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania w Somalii wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta w Somalii. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Mogadiszu27.3°C26.3°C
Cadale27.2°C26.6°C
Kismaayo27.8°C27.0°C
Buur Gaabo27.1°C27.1°C
Berbera27.4°C24.8°C
Qandala27.4°C24.4°C
Bereeda27.1°C24.0°C
Bandarbeyla27.7°C24.9°C
Hobyo26.5°C26.7°C
Marka27.2°C26.5°C

Klimat w Somalii

Marka, Somalia
Marka, Somalia | © Ibraahin Nolosha

Somalia znajduje się w Afryce. Kraj jest myte przez trzy morza, takie jak Ocean Indyjski, Zatoka Adeńska i Morze Arabskie. Somalia to mały kraj. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy tylko dziesięć osad lub kurortów.

Monsun podrównikowy. Na północy - tropikalna pustynia i półpustynność. Temperatury w zimie osiągają + 23-24 o C, w lecie średnio +34 o C, jednak na niektórych obszarach górskich temperatura może spaść do 0 o C w nocy, a na wybrzeżach do +47 C przy prawie absolutnie suchym powietrzu. Co więcej, dzienne wahania w porze suchej „zimy» mogą sięgać 30–35 o C. Na rok spada tylko 200–300 mm. opady, tylko na południowym wschodzie - do 600 mm., głównie w sezonie „mokrym», trwającym od kwietnia do lipca. Cztery pory roku naprawdę się wyróżniają. „ Jilal » - zaczyna się w styczniu i jest najbardziej kontrastowy, suchy i bardzo gorący. „ Gu » to pierwsza pora deszczowa trwająca od marca do czerwca. „ Hagaa » w sierpniu to pora sucha monsunowa. Druga pora deszczowa trwa od września do grudnia i nazywa się Dayr.

Somalia: regiony

Bereeda, Somalia
Bereeda, Somalia | © Abdikaadir Saiid

Somalia: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2024 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.