Wersja strony w języku polskim
Pearly Beach, Republika Południowej Afryki
Pearly Beach, Republika Południowej Afryki | © Byron Martin

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu w Afryce Południowej. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj w Afryce Południowej

#minimalny
15.1°C
#średni
21.1°C
#maksymalny
26.7°C

Najpopularniejsze lokalizacje w Afryce Południowej w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach w Afryce Południowej

Teraz na plażach w Afryce Południowej temperatura wody jest zupełnie inna. Są miejsca, w których jest ciepło i wygodnie, są takie, w których woda jest chłodna do pływania.

Temperatura wody w Afryce Południowej spadła w ciągu ostatnich 10 dni, ale wzrosła w porównaniu do 30 dni temu.

Vermont, Republika Południowej Afryki
Vermont, Republika Południowej Afryki | © GeoAnn Jonker

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę w Afryce Południowej w Port Edward. Jego wartość w tej lokalizacji to 26.7°C. A najzimniejszy jest w Port Nolloth, jego wartość 15.1°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania w Afryce Południowej wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta w Afryce Południowej. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Kapsztad16.9°C21.1°C
Durban25.5°C21.5°C
Mossel Bay20.8°C19.2°C
Plettenberg Bay21.1°C18.3°C
Port Elizabeth21.4°C20.3°C
Hermanus18.1°C19.5°C
Bloubergstrand16.8°C21.1°C
Muizenberg17.4°C21.1°C
Jeffreys Bay21.7°C18.8°C
East London23.9°C20.0°C
Knysna20.8°C18.3°C
Cape Point17.3°C21.1°C
Przylądek Dobrej Nadziei17.0°C21.1°C
Strand17.0°C21.1°C
Melkbosstrand16.6°C19.7°C

Klimat w Afryce Południowej

Tugela Mouth, Republika Południowej Afryki
Tugela Mouth, Republika Południowej Afryki | © Koos Duvenage

Republika Południowej Afryki znajduje się w Afryce. Kraj jest obmywany przez dwa oceany, takie jak Ocean Atlantycki, Ocean Indyjski. Republika Południowej Afryki - ma dość długą linię brzegową. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy 24 osady i ośrodki.

Tropikalny na północy i subtropikalny na południu kraju.Zachodnie wybrzeże kraju jest obmywane zimnym prądem bengalskim, a wschodnie ciepłym prądem Mozambiku, który wraz z podwyższoną płaskorzeźbą i przybrzeżnymi pasmami górskiazimi przybrimi dozimi przydem Średnia temperatura w styczniu od +18 C do +27 o C, lipiec - od 7°C do + 10°C, w tym samym czasie, w zależności od terenu, nawet sąsiednie obszary mogą się znacznie różnić od siebie Opady spadają od 30-150 mm. na zachodnim wybrzeżu, do 650 mm. na środkowych płaskowyżach i do 2000 mm. na wschodnich zboczach Gór Smoczych.

Republika Południowej Afryki: regiony

Podajemy temperaturę powierzchniową wody w następujących regionach kraju:

Richards Bay, Republika Południowej Afryki
Richards Bay, Republika Południowej Afryki | © Theuns Bekker

Republika Południowej Afryki: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2023 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.