Wersja strony w języku polskim
Yzerfontein, Republika Południowej Afryki
Yzerfontein, Republika Południowej Afryki | © Cobus van der Merwe

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu w Afryce Południowej. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj w Afryce Południowej

#minimalny
15.8°C
#średni
22.5°C
#maksymalny
27.7°C

Najpopularniejsze lokalizacje w Afryce Południowej w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach w Afryce Południowej

Teraz na plażach w Afryce Południowej temperatura wody jest zupełnie inna. Są miejsca, w których jest ciepło i wygodnie, są takie, w których woda jest chłodna do pływania.

Temperatura wody w Afryce Południowej wzrosła zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak i ponad miesiąca.

Infantka, Republika Południowej Afryki
Infantka, Republika Południowej Afryki | © Quintus Van Der Spuy

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę w Afryce Południowej w Pennington. Jego wartość w tej lokalizacji to 27.5°C. A najzimniejszy jest w Elands Bay, jego wartość 16.3°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania w Afryce Południowej wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta w Afryce Południowej. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Kapsztad21.7°C17.9°C
Durban26.9°C22.2°C
East London24.8°C20.0°C
Knysna21.7°C17.4°C
Muizenberg21.7°C17.9°C
Mossel Bay21.4°C17.7°C
Plettenberg Bay21.7°C17.4°C
Port Shepstone27.4°C22.2°C
Port Elizabeth21.9°C18.8°C
Bloubergstrand20.5°C17.9°C
Melkbosstrand21.1°C16.4°C
Hermanus21.0°C16.8°C
Cape Point22.5°C17.9°C
Margate25.7°C22.4°C
Jeffreys Bay22.4°C18.3°C

Klimat w Afryce Południowej

Summerstrand, Republika Południowej Afryki
Summerstrand, Republika Południowej Afryki | © William Veitch

Republika Południowej Afryki znajduje się w Afryce. Kraj jest obmywany przez dwa oceany, takie jak Ocean Atlantycki, Ocean Indyjski. Republika Południowej Afryki - ma dość długą linię brzegową. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy 24 osady i ośrodki.

Tropikalny na północy i subtropikalny na południu kraju.Zachodnie wybrzeże kraju jest obmywane zimnym prądem bengalskim, a wschodnie ciepłym prądem Mozambiku, który wraz z podwyższoną płaskorzeźbą i przybrzeżnymi pasmami górskiazimi przybrimi dozimi przydem Średnia temperatura w styczniu od +18 C do +27 o C, lipiec - od 7°C do + 10°C, w tym samym czasie, w zależności od terenu, nawet sąsiednie obszary mogą się znacznie różnić od siebie Opady spadają od 30-150 mm. na zachodnim wybrzeżu, do 650 mm. na środkowych płaskowyżach i do 2000 mm. na wschodnich zboczach Gór Smoczych.

Republika Południowej Afryki: regiony

Podajemy temperaturę powierzchniową wody w następujących regionach kraju:

Port Shepstone, Republika Południowej Afryki
Port Shepstone, Republika Południowej Afryki | © Maryke Ras

Republika Południowej Afryki: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2021 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.