Wersja strony w języku polskim
Rooi-Els, Republika Południowej Afryki
Rooi-Els, Republika Południowej Afryki | © Lance Higgins

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu w Afryce Południowej. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj w Afryce Południowej

#minimalny
13.7°C
#średni
20.9°C
#maksymalny
26.8°C

Najpopularniejsze lokalizacje w Afryce Południowej w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach w Afryce Południowej

Teraz na plażach w Afryce Południowej temperatura wody jest zupełnie inna. Są miejsca, w których jest ciepło i wygodnie, są takie, w których woda jest chłodna do pływania.

Temperatura wody w Afryce Południowej spadła w ciągu ostatnich 10 dni, ale wzrosła w porównaniu do 30 dni temu.

Witsand, Republika Południowej Afryki
Witsand, Republika Południowej Afryki | © SA Wild Coast

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę w Afryce Południowej w Port Edward. Jego wartość w tej lokalizacji to 26.8°C. A najzimniejszy jest w Hondeklip Bay, jego wartość 13.7°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania w Afryce Południowej wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta w Afryce Południowej. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Kapsztad17.9°C21.8°C
Plettenberg Bay19.8°C22.0°C
Hermanus19.2°C20.9°C
Bloubergstrand17.8°C21.8°C
Mossel Bay20.6°C21.2°C
Knysna20.1°C22.0°C
Durban25.3°C25.2°C
Melkbosstrand16.8°C20.6°C
East London23.8°C24.4°C
Cape Point19.0°C21.8°C
Jeffreys Bay18.8°C24.5°C
Port Elizabeth19.4°C23.0°C
Muizenberg17.8°C21.8°C
Yzerfontein16.4°C20.0°C
Buffels Bay20.1°C22.0°C

Klimat w Afryce Południowej

Port Shepstone, Republika Południowej Afryki
Port Shepstone, Republika Południowej Afryki | © Maryke Ras

Republika Południowej Afryki znajduje się w Afryce. Kraj jest obmywany przez dwa oceany, takie jak Ocean Atlantycki, Ocean Indyjski. Republika Południowej Afryki - ma dość długą linię brzegową. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy 24 osady i ośrodki.

Tropikalny na północy i subtropikalny na południu kraju.Zachodnie wybrzeże kraju jest obmywane zimnym prądem bengalskim, a wschodnie ciepłym prądem Mozambiku, który wraz z podwyższoną płaskorzeźbą i przybrzeżnymi pasmami górskiazimi przybrimi dozimi przydem Średnia temperatura w styczniu od +18 C do +27 o C, lipiec - od 7°C do + 10°C, w tym samym czasie, w zależności od terenu, nawet sąsiednie obszary mogą się znacznie różnić od siebie Opady spadają od 30-150 mm. na zachodnim wybrzeżu, do 650 mm. na środkowych płaskowyżach i do 2000 mm. na wschodnich zboczach Gór Smoczych.

Republika Południowej Afryki: regiony

Podajemy temperaturę powierzchniową wody w następujących regionach kraju:

Hondeklip Bay, Republika Południowej Afryki
Hondeklip Bay, Republika Południowej Afryki | © B Van Zyl

Republika Południowej Afryki: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2024 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.