Wersja strony w języku polskim
Brenton-on-Sea, Republika Południowej Afryki
Brenton-on-Sea, Republika Południowej Afryki | © Erik

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu w Afryce Południowej. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj w Afryce Południowej

#minimalny
13.1°C
#średni
17.0°C
#maksymalny
21.8°C

Najpopularniejsze lokalizacje w Afryce Południowej w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach w Afryce Południowej

Teraz na plażach w Afryce Południowej temperatura wody jest inna. Oprócz dość zimnych miejsc, są takie, w których pływanie może być mniej lub bardziej komfortowe.

Temperatura wody w Afryce Południowej ma tendencję do obniżania się, jej wartość spadała zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak iw ciągu miesiąca.

Hermanus, Republika Południowej Afryki
Hermanus, Republika Południowej Afryki | © Vladimir Azov

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę w Afryce Południowej w Tilongo. Jego wartość w tej lokalizacji to 22.4°C. A najzimniejszy jest w Port Nolloth, jego wartość 13.4°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania w Afryce Południowej wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta w Afryce Południowej. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Kapsztad15.9°C16.0°C
Durban21.2°C18.1°C
Mossel Bay16.0°C14.7°C
Plettenberg Bay16.0°C15.8°C
Port Elizabeth16.5°C18.1°C
East London18.4°C18.8°C
Jeffreys Bay16.7°C16.9°C
Muizenberg15.4°C16.0°C
Cape Point15.9°C16.0°C
Bloubergstrand15.0°C16.0°C
Knysna15.8°C15.8°C
Hermanus15.6°C14.8°C
Port Shepstone22.0°C18.1°C
Strand15.7°C16.0°C
Melkbosstrand15.4°C15.2°C

Klimat w Afryce Południowej

Przylądek Dobrej Nadziei, Republika Południowej Af
Przylądek Dobrej Nadziei, Republika Południowej Af | © Mic Gard

Republika Południowej Afryki znajduje się w Afryce. Kraj jest obmywany przez dwa oceany, takie jak Ocean Atlantycki, Ocean Indyjski. Republika Południowej Afryki - ma dość długą linię brzegową. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy 24 osady i ośrodki.

Tropikalny na północy i subtropikalny na południu kraju.Zachodnie wybrzeże kraju jest obmywane zimnym prądem bengalskim, a wschodnie ciepłym prądem Mozambiku, który wraz z podwyższoną płaskorzeźbą i przybrzeżnymi pasmami górskiazimi przybrimi dozimi przydem Średnia temperatura w styczniu od +18 C do +27 o C, lipiec - od 7°C do + 10°C, w tym samym czasie, w zależności od terenu, nawet sąsiednie obszary mogą się znacznie różnić od siebie Opady spadają od 30-150 mm. na zachodnim wybrzeżu, do 650 mm. na środkowych płaskowyżach i do 2000 mm. na wschodnich zboczach Gór Smoczych.

Republika Południowej Afryki: regiony

Podajemy temperaturę powierzchniową wody w następujących regionach kraju:

Przylądek Dobrej Nadziei, Republika Południowej Af
Przylądek Dobrej Nadziei, Republika Południowej Af | © Alex

Republika Południowej Afryki: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2021 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.