Wersja strony w języku polskim
Suiderstrand, Republika Południowej Afryki
Suiderstrand, Republika Południowej Afryki | © Peter Eloff

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu w Afryce Południowej. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj w Afryce Południowej

#minimalny
12.3°C
#średni
17.3°C
#maksymalny
23.8°C

Najpopularniejsze lokalizacje w Afryce Południowej w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach w Afryce Południowej

Teraz na plażach w Afryce Południowej temperatura wody jest zupełnie inna. Są bardzo zimne miejsca, są fajne miejsca i są plaże z ciepłą i wygodną wodą.

Temperatura wody w Afryce Południowej ma tendencję do obniżania się, jej wartość spadała zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak iw ciągu miesiąca.

Scottburgh, Republika Południowej Afryki
Scottburgh, Republika Południowej Afryki | © Igmar

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę w Afryce Południowej w Southbroom. Jego wartość w tej lokalizacji to 23.8°C. A najzimniejszy jest w Hondeklip Bay, jego wartość 12.3°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania w Afryce Południowej wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta w Afryce Południowej. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Kapsztad14.0°C14.8°C
Durban22.0°C15.8°C
Mossel Bay15.0°C13.0°C
Cape Point13.9°C14.8°C
East London20.8°C15.4°C
Maitland Beach16.0°C13.5°C
Hermanus14.9°C13.6°C
Gouritz15.3°C13.0°C
Bloubergstrand14.1°C14.8°C
Muizenberg13.8°C14.8°C
Plettenberg Bay15.6°C13.4°C
Port Elizabeth16.4°C14.8°C
Jeffreys Bay16.2°C13.5°C
Przylądek Dobrej Nadziei14.0°C14.8°C
Port Edward23.4°C18.8°C

Klimat w Afryce Południowej

Margate, Republika Południowej Afryki
Margate, Republika Południowej Afryki | © Lance du Plessis

Republika Południowej Afryki znajduje się w Afryce. Kraj jest obmywany przez dwa oceany, takie jak Ocean Atlantycki, Ocean Indyjski. Republika Południowej Afryki - ma dość długą linię brzegową. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy 24 osady i ośrodki.

Tropikalny na północy i subtropikalny na południu kraju.Zachodnie wybrzeże kraju jest obmywane zimnym prądem bengalskim, a wschodnie ciepłym prądem Mozambiku, który wraz z podwyższoną płaskorzeźbą i przybrzeżnymi pasmami górskiazimi przybrimi dozimi przydem Średnia temperatura w styczniu od +18 C do +27 o C, lipiec - od 7°C do + 10°C, w tym samym czasie, w zależności od terenu, nawet sąsiednie obszary mogą się znacznie różnić od siebie Opady spadają od 30-150 mm. na zachodnim wybrzeżu, do 650 mm. na środkowych płaskowyżach i do 2000 mm. na wschodnich zboczach Gór Smoczych.

Republika Południowej Afryki: regiony

Podajemy temperaturę powierzchniową wody w następujących regionach kraju:

Port Edward, Republika Południowej Afryki
Port Edward, Republika Południowej Afryki | © Colin Dugmore

Republika Południowej Afryki: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2024 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.