Wersja strony w języku polskim
Matata, Nowa Zelandia
Matata, Nowa Zelandia | © Byron Birss

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu w Nowej Zelandii. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj w Nowej Zelandii

#minimalny
14.4°C
#średni
19.5°C
#maksymalny
22.3°C

Najpopularniejsze lokalizacje w Nowej Zelandii w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach w Nowej Zelandii

Teraz na plażach w Nowej Zelandii temperatura wody jest zupełnie inna. Są miejsca, w których jest ciepło i wygodnie, są takie, w których woda jest chłodna do pływania.

Temperatura wody w Nowej Zelandii wzrosła zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak i ponad miesiąca.

Christchurch, Nowa Zelandia
Christchurch, Nowa Zelandia | © Christchurch Gondola

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę w Nowej Zelandii w Whangamata. Jego wartość w tej lokalizacji to 22.3°C. A najzimniejszy jest w Portobello, jego wartość 14.4°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania w Nowej Zelandii wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta w Nowej Zelandii. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Auckland20.1°C17.5°C
Gisborne20.4°C17.7°C
Tauranga22.0°C16.3°C
Christchurch17.2°C12.7°C
Paihia19.3°C16.1°C
Waihi Beach22.0°C16.3°C
Napier19.8°C17.5°C
Dunedin15.0°C10.1°C
Riverton15.3°C10.5°C
Whangamata22.3°C16.3°C
Whangarei20.5°C16.1°C
Wellington16.6°C15.7°C
Picton16.7°C12.3°C
Porirua16.4°C15.7°C
Whitianga21.6°C18.1°C

Klimat w Nowej Zelandii

Nowa Zelandia
Nowa Zelandia | © pixabay.com

Nowa Zelandia znajduje się w Australii i Oceanii. Kraj jest obmywany przez dwa morza, takie jak Ocean Spokojny, Morze Tasmana. Nowa Zelandia - ma dość długą linię brzegową. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy 44 osady i kurorty.

Morze subtropikalne na północy i morze umiarkowane na południu, średnie temperatury w lipcu (zima) - od +12°C na północy do +5°C na południu, średnie temperatury w styczniu - od +19°C na północy do +14°C na południu. W takim przypadku temperatura i wilgotność na zachodnich i wschodnich zboczach gór mogą się znacznie różnić. Najgorętsze miesiące to styczeń i luty (do + 27-30°C), najzimniejszym miesiącem jest lipiec (na południu temperatura w tym czasie może spaść do 0°C). Na obszarach górskich jest o wiele chłodniej o każdej porze roku, chociaż ciepłe oceaniczne masy powietrza znacznie wyrównują wpływ strefowania wysokościowego. Opady spadają z 400 mm. rocznie na wschodnim wybrzeżu do 3000 mm. na zachodzie, choć niezależnie od pory roku, ich intensywność jest w przybliżeniu taka sama. Śnieg w górach leży od listopada do marca.Bardzo wysoki poziom nasłonecznienia i wiatry wieją prawie stale.

Tairua, Nowa Zelandia
Tairua, Nowa Zelandia | © Edward Hall

Nowa Zelandia: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2021 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.