Wersja strony w języku polskim
Nowa Zelandia
Nowa Zelandia | © pixabay.com

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu w Nowej Zelandii. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj w Nowej Zelandii

#minimalny
12.5°C
#średni
17.2°C
#maksymalny
19.1°C

Najpopularniejsze lokalizacje w Nowej Zelandii w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach w Nowej Zelandii

Teraz na plażach w Nowej Zelandii temperatura wody jest inna. Oprócz dość zimnych miejsc, są takie, w których pływanie może być mniej lub bardziej komfortowe.

Temperatura wody w Nowej Zelandii ma tendencję do obniżania się, jej wartość spadała zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak iw ciągu miesiąca.

Raglan, Nowa Zelandia
Raglan, Nowa Zelandia | © Finn Innes

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę w Nowej Zelandii w Ahipara. Jego wartość w tej lokalizacji to 19.5°C. A najzimniejszy jest w Dunedin, jego wartość 12.7°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania w Nowej Zelandii wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta w Nowej Zelandii. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Auckland18.8°C14.5°C
Wellington15.7°C13.5°C
Christchurch13.5°C6.9°C
Tauranga18.5°C12.7°C
Gisborne16.6°C9.3°C
Dunedin12.7°C10.0°C
Paihia19.5°C10.9°C
Raglan18.2°C14.4°C
Coromandel18.4°C14.2°C
Napier16.1°C8.6°C
Picton15.4°C6.2°C
Riverton13.6°C10.0°C
Porirua15.8°C13.5°C
Waihi Beach18.3°C12.7°C
Whitianga18.0°C14.2°C

Klimat w Nowej Zelandii

Taipa, Nowa Zelandia
Taipa, Nowa Zelandia | © Mathew Prime

Nowa Zelandia znajduje się w Australii i Oceanii. Kraj jest obmywany przez dwa morza, takie jak Ocean Spokojny, Morze Tasmana. Nowa Zelandia - ma dość długą linię brzegową. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy 44 osady i kurorty.

Morze subtropikalne na północy i morze umiarkowane na południu, średnie temperatury w lipcu (zima) - od +12°C na północy do +5°C na południu, średnie temperatury w styczniu - od +19°C na północy do +14°C na południu. W takim przypadku temperatura i wilgotność na zachodnich i wschodnich zboczach gór mogą się znacznie różnić. Najgorętsze miesiące to styczeń i luty (do + 27-30°C), najzimniejszym miesiącem jest lipiec (na południu temperatura w tym czasie może spaść do 0°C). Na obszarach górskich jest o wiele chłodniej o każdej porze roku, chociaż ciepłe oceaniczne masy powietrza znacznie wyrównują wpływ strefowania wysokościowego. Opady spadają z 400 mm. rocznie na wschodnim wybrzeżu do 3000 mm. na zachodzie, choć niezależnie od pory roku, ich intensywność jest w przybliżeniu taka sama. Śnieg w górach leży od listopada do marca.Bardzo wysoki poziom nasłonecznienia i wiatry wieją prawie stale.

Katikati, Nowa Zelandia
Katikati, Nowa Zelandia | © 刘扬

Nowa Zelandia: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2022 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.