Wersja strony w języku polskim
Maketu, Nowa Zelandia
Maketu, Nowa Zelandia | © Allan Fox

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu w Nowej Zelandii. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj w Nowej Zelandii

#minimalny
11.2°C
#średni
15.4°C
#maksymalny
17.9°C

Najpopularniejsze lokalizacje w Nowej Zelandii w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach w Nowej Zelandii

Teraz na plażach w Nowej Zelandii temperatura wody jest w strefie dyskomfortu. Pływanie w takiej wodzie nie sprawi Ci wiele przyjemności.

Temperatura wody w Nowej Zelandii ma tendencję do obniżania się, jej wartość spadała zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak iw ciągu miesiąca.

Westport, Nowa Zelandia
Westport, Nowa Zelandia | © Natalya Bezus-Thomas

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę w Nowej Zelandii w Whitianga. Jego wartość w tej lokalizacji to 17.6°C. A najzimniejszy jest w Christchurch, jego wartość 11.4°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania w Nowej Zelandii wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta w Nowej Zelandii. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Auckland15.9°C15.5°C
Tauranga16.5°C14.4°C
Gisborne16.2°C16.2°C
Dunedin11.7°C10.6°C
Christchurch11.4°C10.1°C
Wellington14.1°C14.3°C
Riverton12.4°C10.4°C
Paihia16.9°C15.0°C
Raglan16.0°C14.7°C
Waihi Beach16.8°C14.4°C
Picton13.7°C13.0°C
Napier14.7°C14.4°C
Whangamata17.5°C14.4°C
Whangarei17.0°C15.0°C
Coromandel16.5°C15.6°C

Klimat w Nowej Zelandii

Lower Hutt, Nowa Zelandia
Lower Hutt, Nowa Zelandia | © Akil Narayana

Nowa Zelandia znajduje się w Australii i Oceanii. Kraj jest obmywany przez dwa morza, takie jak Ocean Spokojny, Morze Tasmana. Nowa Zelandia - ma dość długą linię brzegową. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy 44 osady i kurorty.

Morze subtropikalne na północy i morze umiarkowane na południu, średnie temperatury w lipcu (zima) - od +12°C na północy do +5°C na południu, średnie temperatury w styczniu - od +19°C na północy do +14°C na południu. W takim przypadku temperatura i wilgotność na zachodnich i wschodnich zboczach gór mogą się znacznie różnić. Najgorętsze miesiące to styczeń i luty (do + 27-30°C), najzimniejszym miesiącem jest lipiec (na południu temperatura w tym czasie może spaść do 0°C). Na obszarach górskich jest o wiele chłodniej o każdej porze roku, chociaż ciepłe oceaniczne masy powietrza znacznie wyrównują wpływ strefowania wysokościowego. Opady spadają z 400 mm. rocznie na wschodnim wybrzeżu do 3000 mm. na zachodzie, choć niezależnie od pory roku, ich intensywność jest w przybliżeniu taka sama. Śnieg w górach leży od listopada do marca.Bardzo wysoki poziom nasłonecznienia i wiatry wieją prawie stale.

Whangarei, Nowa Zelandia
Whangarei, Nowa Zelandia | © Michele J

Nowa Zelandia: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2021 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.