Wersja strony w języku polskim
Jiquilillo, Nikaragua
Jiquilillo, Nikaragua | © Información

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu w Nikaragui. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj w Nikaragui

#minimalny
29.0°C
#średni
30.0°C
#maksymalny
31.6°C

Najpopularniejsze lokalizacje w Nikaragui w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach w Nikaragui

Obecnie na wszystkich plażach w Nikaragui woda jest bardzo ciepła i wygodna do pływania.

Temperatura wody w Nikaragui wzrosła zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak i ponad miesiąca.

Nikaragua
Nikaragua | © pixabay.com

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę w Nikaragui w Jiquilillo. Jego wartość w tej lokalizacji to 31.6°C. A najzimniejszy jest w San Juan Del Sur, jego wartość 28.7°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania w Nikaragui wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta w Nikaragui. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Managua29.0°C28.2°C
San Juan Del Sur28.7°C26.9°C
Granada29.4°C28.2°C
Jiquilillo31.6°C26.0°C
Corn Island29.2°C28.3°C
Las Penitas29.9°C26.0°C
Bluefields30.3°C29.5°C
Laguna De Perlas29.8°C29.5°C
Corinto30.2°C26.0°C

Klimat w Nikaragui

Las Penitas, Nikaragua
Las Penitas, Nikaragua | © joselyn reyes

Nikaragua znajduje się w Ameryce Środkowej. Kraj jest obmywany przez dwa morza, takie jak Karaiby, Ocean Spokojny. Nikaragua to mały kraj. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy w sumie dziewięć osiedli lub kurortów.

Wiatr tropikalny. Średnia temperatura od marca do maja wynosi + 24-32 o C, zimą - 16-20 o C. Górzysta topografia kraju bezpośrednio wpływa na warunki pogodowe na danym obszarze - w górach, na wysokości ponad 1500 m, średnia temperatura latem wynosi około +20 o C, zimą często nie przekracza +16 oC. Różnice temperatur między nocą a dniem są wystarczająco duże o każdej porze roku. Opady spadają z 1000 (równiny wewnętrzne) do 6500 mm. (wschodnie stoki) rocznie. Na wybrzeżu Karaibów pada prawie stale, nawet w krótkiej porze suchej (marzec - maj), spada do 600 mm. opady atmosferyczne W zachodniej części kraju jest zauważalnie bardziej sucho (w Managui spada około 1450 mm opadów rocznie) i występują dwie pory roku: stosunkowo sucha (od grudnia do kwietnia-maja) i mokra (od maja do listopada). Częste niszczycielskie tropikalne huragany.

Nikaragua: regiony

San Juan Del Sur, Nikaragua
San Juan Del Sur, Nikaragua | © Jose C Lopez

Nikaragua: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2024 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.