Wersja strony w języku polskim
Kuantan, Malezja
Kuantan, Malezja | © FRANK SH LEE

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu w Malezji. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj w Malezji

#minimalny
28.4°C
#średni
30.3°C
#maksymalny
31.1°C

Najpopularniejsze lokalizacje w Malezji w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach w Malezji

Obecnie na wszystkich plażach w Malezji woda jest bardzo ciepła i wygodna do pływania.

Temperatura wody w Malezji spadła w ciągu ostatnich 10 dni, ale wzrosła w porównaniu do 30 dni temu.

Kuantan, Malezja
Kuantan, Malezja | © Daud Kamal

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę w Malezji w Melace. Jego wartość w tej lokalizacji to 31.3°C. A najzimniejszy jest w Tioman, jego wartość 27.9°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania w Malezji wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta w Malezji. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Kuala Lumpur30.4°C28.3°C
Langkawi30.0°C27.9°C
Penang30.2°C28.1°C
Tioman27.9°C26.6°C
Sabah31.1°C28.9°C
Kuantan29.3°C27.2°C
Kuching30.8°C26.1°C
Johor Bahru29.8°C28.8°C
Perai31.0°C28.1°C
Perhentian30.3°C28.3°C
Miri30.1°C29.0°C
Port Dickson30.7°C29.1°C
Lumut31.0°C27.9°C
Victoria30.9°C30.0°C
Sandakan30.2°C27.9°C

Klimat w Malezji

Melaka, Malezja
Melaka, Malezja | © James Lee

Malezja znajduje się w Azji. Kraj jest myte przez Morze Południowochińskie. Malezja - ma dość długą linię brzegową. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy 45 osad i kurortów.

Klimat jest równikowy, gorący i bardzo wilgotny. Średnie temperatury przez cały rok utrzymują się w granicach + 27°C, osiągając w niektórych okresach do + 32°C. Opady spadają z 1500 mm na wybrzeżu do 5000 mm w górach. Pora deszczowa na wschodnim wybrzeżu Malakki, na zachodzie Sarawaka i północno-wschodniej części Sabah trwa zwykle od października do listopada do lutego.Na zachodnim wybrzeżu kraju (nieco mniej deszczowo niż „wiosna») trwa od kwietnia do maja i od października do grudnia. Średnia wilgotność powietrza przez cały rok - 70-80%.

Malezja: regiony

Langkawi, Malezja
Langkawi, Malezja | © nazif JT

Malezja: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2023 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.