Wersja strony w języku polskim
Kuah, Malezja
Kuah, Malezja | © G C

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu w Malezji. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj w Malezji

#minimalny
28.6°C
#średni
29.7°C
#maksymalny
31.1°C

Najpopularniejsze lokalizacje w Malezji w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach w Malezji

Obecnie na wszystkich plażach w Malezji woda jest bardzo ciepła i wygodna do pływania.

Temperatura wody w Malezji wzrosła w ciągu ostatnich 10 dni, ale spadła w porównaniu do stanu sprzed 30 dni.

Malezja
Malezja | © kuku.travel

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę w Malezji w Sandakan. Jego wartość w tej lokalizacji to 31.1°C. A najzimniejszy jest w Tioman, jego wartość 28.0°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania w Malezji wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta w Malezji. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Kuala Lumpur29.8°C30.1°C
Langkawi28.9°C29.6°C
Penang29.5°C28.8°C
Tioman28.0°C27.0°C
Perhentian29.5°C30.1°C
Port Dickson29.7°C29.9°C
Sabah29.6°C29.1°C
Johor Bahru29.5°C29.8°C
Kuantan29.2°C30.1°C
Miri30.3°C29.4°C
Melaka30.3°C29.7°C
Georgetown30.1°C28.8°C
Kuala Perlis29.1°C29.6°C
Kuching29.6°C29.7°C
Kuala Selangor29.7°C30.1°C

Klimat w Malezji

Melaka, Malezja
Melaka, Malezja | © Mohamad Amirul Syafiq

Malezja znajduje się w Azji. Kraj jest myte przez Morze Południowochińskie. Malezja - ma dość długą linię brzegową. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy 45 osad i kurortów.

Klimat jest równikowy, gorący i bardzo wilgotny. Średnie temperatury przez cały rok utrzymują się w granicach + 27°C, osiągając w niektórych okresach do + 32°C. Opady spadają z 1500 mm na wybrzeżu do 5000 mm w górach. Pora deszczowa na wschodnim wybrzeżu Malakki, na zachodzie Sarawaka i północno-wschodniej części Sabah trwa zwykle od października do listopada do lutego.Na zachodnim wybrzeżu kraju (nieco mniej deszczowo niż „wiosna») trwa od kwietnia do maja i od października do grudnia. Średnia wilgotność powietrza przez cały rok - 70-80%.

Malezja: regiony

Melaka, Malezja
Melaka, Malezja | © 廖鈺權

Malezja: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2022 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.