Wersja strony w języku polskim
Połąga, Litwa
Połąga, Litwa | © BAIBA AUGULE

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu na Litwie. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj na Litwie

#minimalny
10.1°C
#średni
10.5°C
#maksymalny
10.8°C

Najpopularniejsze lokalizacje na Litwie w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach na Litwie

Teraz na plażach na Litwie temperatura wody jest w strefie dyskomfortu. Pływanie w takiej wodzie nie sprawi Ci wiele przyjemności.

Temperatura wody na Litwie wzrosła zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak i ponad miesiąca.

Sventoji, Litwa
Sventoji, Litwa | © Dovile Nausedaite

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę na Litwie in Pervalka. Jego wartość w tej lokalizacji to 11.1°C. A najzimniejszy jest w Sventoji, jego wartość 9.8°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania na Litwie wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta na Litwie. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Klaipeda10.5°C12.4°C
Połąga10.3°C12.0°C
Zalew Kuroński11.0°C13.0°C
Sventoji9.8°C12.0°C
Nida11.0°C12.4°C
Juodkrante10.7°C12.4°C
Karkle10.5°C12.4°C
Pervalka11.1°C12.4°C
Dreverna10.8°C12.4°C
Vente10.7°C12.4°C

Klimat na Litwie

Sventoji, Litwa
Sventoji, Litwa | © Žydrūnas Birbilas

Litwa leży w Europie. Kraj jest myte przez Morze Bałtyckie. Litwa to mały kraj. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy tylko sześć osad.

Klimat Litwy jest przejściowy z morskiego na kontynentalny, określony przez morskie masy powietrza z Atlantyku i Morza Bałtyckiego. Wilgotny morski wiatr łagodzi letnie upały i łagodzi zimowe zimno. Bliskość morza wiąże się również z ogólną niestabilnością pogody. Lato na Litwie nie jest gorące, średnia temperatura w lipcu wynosi około + 17ºС. Pada dość często, niezależnie od pory roku. Zimy są ciepłe i wilgotne - w styczniu średnia temperatura wynosi około -7ºС, pokrywa śnieżna jest niestabilna, chociaż prawdziwe przymrozki nie są rzadkie. Opady spadają z 630 mm rocznie na wschodzie kraju do 900 mm na zachodnich zboczach Wyżyny Zemait. Długie deszcze są typowe o każdej porze roku, a także letnie mgły i burze z piorunami.

Litwa: regiony

Podajemy temperaturę powierzchniową wody w następujących regionach kraju:

Pervalka, Litwa
Pervalka, Litwa | © Tadas Plankis

Litwa: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2022 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.