Wersja strony w języku polskim
Połąga, Litwa
Połąga, Litwa | © Markus Wittenbruch

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu na Litwie. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj na Litwie

#minimalny
14.6°C
#średni
15.1°C
#maksymalny
15.4°C

Najpopularniejsze lokalizacje na Litwie w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach na Litwie

Teraz temperatura wody na plażach na Litwie jest chłodna. Pływanie w tej wodzie może być niewygodne.

Temperatura wody na Litwie ma tendencję do obniżania się, jej wartość spadała zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak iw ciągu miesiąca.

Juodkrante, Litwa
Juodkrante, Litwa | © Artūras Zaveckis

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę na Litwie w Juodkrante. Jego wartość w tej lokalizacji to 15.4°C. A najzimniejszy jest w Sventoji, jego wartość 14.4°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania na Litwie wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta na Litwie. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Klaipeda14.6°C12.0°C
Połąga14.6°C11.6°C
Sventoji14.4°C11.6°C
Zalew Kuroński14.9°C13.3°C
Nida14.8°C12.0°C
Juodkrante15.4°C12.0°C
Karkle14.7°C12.0°C
Pervalka15.1°C12.0°C
Dreverna14.7°C12.0°C
Vente14.8°C12.0°C

Klimat na Litwie

Sventoji, Litwa
Sventoji, Litwa | © Viltė Au

Litwa leży w Europie. Kraj jest myte przez Morze Bałtyckie. Litwa to mały kraj. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy tylko sześć osad.

Klimat Litwy jest przejściowy z morskiego na kontynentalny, określony przez morskie masy powietrza z Atlantyku i Morza Bałtyckiego. Wilgotny morski wiatr łagodzi letnie upały i łagodzi zimowe zimno. Bliskość morza wiąże się również z ogólną niestabilnością pogody. Lato na Litwie nie jest gorące, średnia temperatura w lipcu wynosi około + 17ºС. Pada dość często, niezależnie od pory roku. Zimy są ciepłe i wilgotne - w styczniu średnia temperatura wynosi około -7ºС, pokrywa śnieżna jest niestabilna, chociaż prawdziwe przymrozki nie są rzadkie. Opady spadają z 630 mm rocznie na wschodzie kraju do 900 mm na zachodnich zboczach Wyżyny Zemait. Długie deszcze są typowe o każdej porze roku, a także letnie mgły i burze z piorunami.

Litwa: regiony

Podajemy temperaturę powierzchniową wody w następujących regionach kraju:

Nida, Litwa
Nida, Litwa | © pixabay.com

Litwa: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2021 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.