Wersja strony w języku polskim
Sventoji, Litwa
Sventoji, Litwa | © Algirdas Ruplys

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu na Litwie. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj na Litwie

#minimalny
20.2°C
#średni
20.7°C
#maksymalny
21.3°C

Najpopularniejsze lokalizacje na Litwie w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach na Litwie

Teraz na plażach na Litwie temperatura wody jest na granicy komfortu. Są miejsca z zimną wodą, są takie z mniej lub bardziej komfortową wodą.

Temperatura wody na Litwie wzrosła zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak i ponad miesiąca.

Vente, Litwa
Vente, Litwa | © Giedrius Gulbinas

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę na Litwie w Juodkrante. Jego wartość w tej lokalizacji to 21.1°C. A najzimniejszy jest w Karkle, jego wartość 20.2°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania na Litwie wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta na Litwie. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Połąga20.8°C18.0°C
Klaipeda20.7°C18.0°C
Sventoji20.3°C18.0°C
Nida20.8°C18.0°C
Juodkrante21.1°C18.0°C
Zalew Kuroński20.8°C18.1°C
Karkle20.2°C18.0°C
Pervalka20.5°C18.0°C
Dreverna20.9°C18.0°C
Vente21.0°C18.0°C

Klimat na Litwie

Karkle, Litwa
Karkle, Litwa | © Renata Butkė

Litwa leży w Europie. Kraj jest myte przez Morze Bałtyckie. Litwa to mały kraj. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy tylko sześć osad.

Klimat Litwy jest przejściowy z morskiego na kontynentalny, określony przez morskie masy powietrza z Atlantyku i Morza Bałtyckiego. Wilgotny morski wiatr łagodzi letnie upały i łagodzi zimowe zimno. Bliskość morza wiąże się również z ogólną niestabilnością pogody. Lato na Litwie nie jest gorące, średnia temperatura w lipcu wynosi około + 17ºС. Pada dość często, niezależnie od pory roku. Zimy są ciepłe i wilgotne - w styczniu średnia temperatura wynosi około -7ºС, pokrywa śnieżna jest niestabilna, chociaż prawdziwe przymrozki nie są rzadkie. Opady spadają z 630 mm rocznie na wschodzie kraju do 900 mm na zachodnich zboczach Wyżyny Zemait. Długie deszcze są typowe o każdej porze roku, a także letnie mgły i burze z piorunami.

Litwa: regiony

Podajemy temperaturę powierzchniową wody w następujących regionach kraju:

Vente, Litwa
Vente, Litwa | © Artūras Morauskas

Litwa: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2024 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.