Temperatura morza w kurortach na świecie

Wyszukiwanie kurortu

Temperatura wody morskiej w litewskich kurortach

Sventoji, Litwa

Sventoji, Litwa © litva.lt

Litwa: aktualna temperatura wody na wybrzeżu i w zbiornikach wodnych kraju. Prognoza zmian temperatury wody na Litwie. Dane historyczne.

Aktualna temperatura wody na Litwie
#minimalna
17.0oC
#średnia temperatura
17.3oC
#maksymalnie
17.6oC

Najpopularniejsze kurorty na Litwie w ostatnim tygodniu

Litwa: informacje o temperaturze wody

Litwa leży w Europie. Kraj jest myte przez Morze Bałtyckie. Litwa to mały kraj. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy tylko sześć osad.

Obecnie we wszystkich ośrodkach na Litwie temperatura wody jest na granicy komfortu. Są miejsca z zimną wodą, są mniej lub bardziej wygodne.

Temperatura wody na Litwie ma tendencję do zmniejszania się, jego wartość spadła zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak i miesiąca. Ogólny trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury wody obliczonej na podstawie sześć punktów na Litwie w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Najcieplejsza woda teraz в Литве naprawione w Kłajpedzie. Temperatura wody w tej wiosce wynosi 17.7oC. I najzimniejszy - w Połądze, jego wartość - 16.8oC.

Charakterystyczne są wskaźniki zmian wartości temperatury wody w ciągu roku. Dla dwóch najbardziej popularnych kąpielisk na Litwie roczne wykresy wyglądają następująco:

Połąga

Kłajpeda

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy informacje o temperaturze wody w każdym kurorcie lub wiosce na Litwie. Poniżej znajduje się tabela z danymi bieżącej temperatury wody, trendów i pogody ogólnie w niektórych miejscach kraj.

ResortWodaPowietrze
Połąga16.8°C14.8°C
Zalew Kuroński17.5°C15.9°C
Nida17.6°C15.9°C
Sventoji17.2°C14.8°C
Juodkrante17.5°C15.0°C
Kłajpeda17.7°C15.0°C

Możesz sprawdzić temperaturę wody w dowolnym kurorcie lub wiosce na Litwie, korzystając z wyszukiwania zaawansowanego dostępnego pod linkiem: wyszukiwanie kurortu.

Kłajpeda, Litwa

Kłajpeda, Litwa

Klimat na Litwie

Klimat Litwy jest przejściowy z morskiego na kontynentalny, określony przez morskie masy powietrza z Atlantyku i Morza Bałtyckiego. Wilgotny morski wiatr łagodzi letnie upały i łagodzi zimowe zimno. Bliskość morza wiąże się również z ogólną niestabilnością pogody. Lato na Litwie nie jest gorące, średnia temperatura w lipcu wynosi około + 17ºС. Pada dość często, niezależnie od pory roku. Zimy są ciepłe i wilgotne - w styczniu średnia temperatura wynosi około -7ºС, pokrywa śnieżna jest niestabilna, chociaż prawdziwe przymrozki nie są rzadkie. Opady spadają z 630 mm rocznie na wschodzie kraju do 900 mm na zachodnich zboczach Wyżyny Zemait. Długie deszcze są typowe o każdej porze roku, a także letnie mgły i burze z piorunami.

Na komfort kąpieli wpływa również temperatura powietrza, wiatr lub opady deszczu. Możesz zobaczyć wszystkie te informacje na stronie każdego ośrodka. Aby to zrobić, możesz użyć wyszukiwania lub przejrzeć wszystkie ośrodki w regionie, kraju, regionie lub na wybrzeżu określonego regionu.

Litwa: regiony

Wyświetlamy temperaturę wody w następujących regionach:

a także w osadach bez odniesienia do regionu: Zalew Kuroński

Połąga, Litwa

Połąga, Litwa

Litwa: oceany i morza

Mierzymy i wyświetlamy temperaturę wody we wszystkich oceanach i morzach, które myją kraj. Wystarczy przejść do strony określonego zbiornika i zobaczyć temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

© 2020 - 2013 temperaturamorza.pl

Warunki użytkowania | Polityka prywatności | Łączność

Na stronie, chyba że wyraźnie podpisano, używane są zdjęcia pixabay.com lub własne