Wersja strony w języku polskim
Esterillos Oeste, Kostaryka
Esterillos Oeste, Kostaryka | © vilmer lopez

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu w Kostaryce. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj w Kostaryce

#minimalny
27.6°C
#średni
28.7°C
#maksymalny
29.9°C

Najpopularniejsze lokalizacje w Kostaryce w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach w Kostaryce

Obecnie na wszystkich plażach w Kostaryce woda jest bardzo ciepła i wygodna do pływania.

Temperatura wody w Kostaryce ma tendencję do obniżania się, jej wartość spadała zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak iw ciągu miesiąca.

Playa Flamingo, Kostaryka
Playa Flamingo, Kostaryka | © booking.com

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę w Kostaryce w Punta Uva. Jego wartość w tej lokalizacji to 29.9°C. A najzimniejszy jest w Pavones, jego wartość 27.9°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania w Kostaryce wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta w Kostaryce. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Tamarindo28.5°C27.3°C
Jaco28.5°C26.3°C
Samara29.1°C27.3°C
Limon29.0°C28.1°C
Cahuita29.9°C28.1°C
Papagayo28.6°C26.9°C
Playa Flamingo29.1°C26.8°C
Playa Santa Teresa28.5°C27.3°C
Playa Conchal29.0°C26.8°C
Puerto Viejo de Talamanca29.3°C28.1°C
Las Catalinas29.2°C26.8°C
Playa Hermosa28.8°C26.8°C
Quepos28.7°C26.3°C
Matapalo29.1°C26.8°C
Puntarenas29.0°C27.3°C

Klimat w Kostaryce

Pavones, Kostaryka
Pavones, Kostaryka | © Richard Vargas

Kostaryka znajduje się w Ameryce Środkowej. Kraj jest obmywany przez dwa morza, takie jak Karaiby, Ocean Spokojny. Kostaryka - ma dość długą linię brzegową. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy 13 osad i kurortów.

Podrównikowy. Na płaskowyżu średnia temperatura przez cały rok wynosi +22 o C, na obszarach górskich może spaść do +10 (zimą nocne przymrozki mogą osiągnąć -5°C). W nisko położonych miejscach, na Morzu Karaibskim i na południu wybrzeża Pacyfiku, temperatura w ciągu dnia wynosi od +27°C do +33°C przez cały rok. W nocy jest nieco chłodniej niż w ciągu dnia. Opady często spadają - od 1000 mm. rocznie na wybrzeżu Pacyfiku, do 3000-5000 mm. rocznie na Karaibach. Według rozkładu opadów wyróżnia się strefy klimatyczne kraju. Na wybrzeżu Karaibów i na południowym wybrzeżu Pacyfiku pada prawie nieprzerwanie od maja do listopada, maksymalnie od września do października, z krótkim okresem suchym od grudnia do kwietnia. Ponadto od maja do sierpnia stosunkowo niewielki deszcz. W środkowych regionach kraju jest znacznie bardziej sucho, a charakter opadów zależy w dużym stopniu od kierunku wiatru. Na wietrznych zboczach gór może spaść do 5000 mm. opady atmosferyczne i baseny międzygórskie otrzymują nie więcej niż 1500 mm. deszcz rocznie. Północna część wybrzeża Pacyfiku jest najsuchszą częścią kraju, pada tu głównie wiosną i jesienią. O każdej porze roku noce są zwykle bezchmurne, a deszcz, zgodnie z planem, zaczyna się po obiedzie.

Kostaryka: regiony

Podajemy temperaturę powierzchniową wody w następujących regionach kraju:

Herradura, Kostaryka
Herradura, Kostaryka | © Blanca Vargas Morera

Kostaryka: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2022 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.