Temperatura morza w kurortach na świecie

Wyszukiwanie kurortu

Temperatura wody morskiej w kurortach Kostaryki

Kostaryka

Kostaryka © pixabay.com

Kostaryka: aktualna temperatura wody na wybrzeżu i w zbiornikach wodnych kraju. Prognoza zmian temperatury wody w Kostaryce. Dane historyczne.

Aktualna temperatura wody w Kostaryce
#minimalna
26.5oC
#średnia temperatura
27.2oC
#maksymalnie
27.7oC

Najpopularniejsze kurorty w Kostaryce w ostatnim tygodniu

Kostaryka: informacje o temperaturze wody

Kostaryka znajduje się w Ameryce Środkowej. Kraj jest obmywany przez dwa morza, takie jak Karaiby, Ocean Spokojny. Kostaryka - ma dość długą linię brzegową. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy 13 osad i kurortów.

Obecnie we wszystkich ośrodkach w Kostaryce woda jest bardzo ciepła i wygodna do pływania.

Temperatura wody w Kostaryce ma tendencję do zmniejszania się, jego wartość spadła zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak i miesiąca. Ogólny trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury wody obliczonej na podstawie 13-ти punktów w Kostaryce w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Najcieplejsza woda teraz в Коста-Рике naprawione w Chakarita. Temperatura wody w tej wiosce wynosi 27.8oC. I najzimniejszy - w Golfito, jego wartość - 26.6oC.

Charakterystyczne są wskaźniki zmian wartości temperatury wody w ciągu roku. Dla dwóch najbardziej popularnych kąpielisk w Kostaryce roczne wykresy wyglądają następująco:

Nandaiura

Playa Flamingo

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy informacje o temperaturze wody w każdym kurorcie lub wiosce w Kostaryce. Poniżej znajduje się tabela z danymi bieżącej temperatury wody, trendów i pogody ogólnie w niektórych miejscach kraj.

ResortWodaPowietrze
Samara27.4°C24.8°C
Chakarita27.8°C24.8°C
Golfito26.6°C23.1°C
Quepos27.2°C24.0°C
Puntarenas27.3°C24.8°C
Tamarindo27.2°C24.8°C
Nandaiura27.5°C24.8°C
Lemon27.5°C24.6°C

Możesz sprawdzić temperaturę wody w dowolnym kurorcie lub wiosce w Kostaryce, korzystając z wyszukiwania zaawansowanego dostępnego pod linkiem: wyszukiwanie kurortu.

Papagayo, Kostaryka

Papagayo, Kostaryka © tcc.com.ua

Klimat w Kostaryce

Podrównikowy. Na płaskowyżu średnia temperatura przez cały rok wynosi +22 o C, na obszarach górskich może spaść do +10 (zimą nocne przymrozki mogą osiągnąć -5°C). W nisko położonych miejscach, na Morzu Karaibskim i na południu wybrzeża Pacyfiku, temperatura w ciągu dnia wynosi od +27°C do +33°C przez cały rok. W nocy jest nieco chłodniej niż w ciągu dnia. Opady często spadają - od 1000 mm. rocznie na wybrzeżu Pacyfiku, do 3000-5000 mm. rocznie na Karaibach. Według rozkładu opadów wyróżnia się strefy klimatyczne kraju. Na wybrzeżu Karaibów i na południowym wybrzeżu Pacyfiku pada prawie nieprzerwanie od maja do listopada, maksymalnie od września do października, z krótkim okresem suchym od grudnia do kwietnia. Ponadto od maja do sierpnia stosunkowo niewielki deszcz. W środkowych regionach kraju jest znacznie bardziej sucho, a charakter opadów zależy w dużym stopniu od kierunku wiatru. Na wietrznych zboczach gór może spaść do 5000 mm. opady atmosferyczne i baseny międzygórskie otrzymują nie więcej niż 1500 mm. deszcz rocznie. Północna część wybrzeża Pacyfiku jest najsuchszą częścią kraju, pada tu głównie wiosną i jesienią. O każdej porze roku noce są zwykle bezchmurne, a deszcz, zgodnie z planem, zaczyna się po obiedzie.

Na komfort kąpieli wpływa również temperatura powietrza, wiatr lub opady deszczu. Możesz zobaczyć wszystkie te informacje na stronie każdego ośrodka. Aby to zrobić, możesz użyć wyszukiwania lub przejrzeć wszystkie ośrodki w regionie, kraju, regionie lub na wybrzeżu określonego regionu.

Kostaryka: regiony

Wyświetlamy temperaturę wody w następujących regionach:

Playa Flamingo, Kostaryka

Playa Flamingo, Kostaryka © booking.com

Kostaryka: oceany i morza

Mierzymy i wyświetlamy temperaturę wody we wszystkich oceanach i morzach, które myją kraj. Wystarczy przejść do strony określonego zbiornika i zobaczyć temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

© 2020 - 2013 temperaturamorza.pl

Warunki użytkowania | Polityka prywatności | Łączność

Na stronie, chyba że wyraźnie podpisano, używane są zdjęcia pixabay.com lub własne