Wersja strony w języku polskim
Galerazamba, Kolumbia
Galerazamba, Kolumbia | © Andres Leonardo Reyes Rojas

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu w Kolumbii. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj w Kolumbii

#minimalny
24.3°C
#średni
27.2°C
#maksymalny
29.0°C

Najpopularniejsze lokalizacje w Kolumbii w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach w Kolumbii

Teraz na wszystkich plażach w Kolumbii temperatura wody jest całkiem przyjemna, aw niektórych miejscach jest bardzo ciepło, a nawet gorąco.

Temperatura wody w Kolumbii wzrosła w ciągu ostatnich 10 dni, ale spadła w porównaniu do stanu sprzed 30 dni.

Santiago de Tolu, Kolumbia
Santiago de Tolu, Kolumbia | © Leo Guzman Arrieta

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę w Kolumbii in Monitos. Jego wartość w tej lokalizacji to 28.8°C. A najzimniejszy jest w Bahia Hondita, jego wartość 24.5°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania w Kolumbii wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta w Kolumbii. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Cartagena27.1°C30.2°C
Santa Marta25.5°C28.5°C
Barranquilla26.3°C29.4°C
Puerto Escondido27.9°C28.2°C
Wyspa Providencia26.1°C26.4°C
Loma de Arena26.3°C29.4°C
Buenaventura27.5°C27.6°C
Nuqui26.6°C27.6°C
Tumaco26.5°C25.6°C
Capurgana28.2°C28.7°C
Nabuga27.5°C27.3°C
Santiago de Tolu27.8°C30.2°C
Puerto Colombia25.7°C29.4°C
Turbo28.3°C28.1°C
Góra26.9°C26.4°C

Klimat w Kolumbii

Manaure, Kolumbia
Manaure, Kolumbia | © Ivan Reina

Kolumbia znajduje się w Ameryce Południowej. Kraj jest obmywany przez dwa morza, takie jak Karaiby, Ocean Spokojny. Kolumbia - ma dość długą linię brzegową. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy 18 osad i kurortów.

Terytorium Kolumbii jest niezwykle zróżnicowane pod względem klimatycznym. Równikowe i podrównikowe typy klimatu przeważają nad większością terytorium kraju przy bardzo niewielkich sezonowych wahaniach temperatury. Na wyżynach Cordillera klimat jest górzysty; u podnóża wskaźniki klimatyczne są zbliżone do tropikalnych (stoki zachodnie) i typów równikowych. Średnia miesięczna temperatura powietrza na nizinach i na wybrzeżu oceanów wynosi około +29°C prawie przez cały rok, w regionach górskich, na wysokościach 2000-3000 metrów, waha się w granicach od +13°C do +16°C, temperatura osiąga wyższe na zboczach Cordillera wartości +12 C tylko w miesiącach letnich (maj - sierpień), przez resztę czasu kolumna termometru oscyluje w granicach od +16°C do + 9°C. Opady spadają ze 150 mm (w północno-wschodniej części kraju) do 5000 mm (Amazonia) lub nawet 10 000 mm rocznie (nizina Pacyfiku - jedno z najbardziej mokrych miejsc na Ziemi e), a charakter opadów w różnych regionach kraju jest znacznie inna. Na zachodnich zboczach Cordillera pada prawie codziennie, a dziennie może padać do 70 mm deszczu (dla porównania, w centralnej strefie Rosji opady takie czasami spadają w ciągu 1-2 miesięcy). Deszcze tutaj są krótkotrwałe, ale silne i wysoko w wodzie. Na wybrzeżu Karaibów deszcz jest stosunkowo rzadki (średnio co 2 do 3 dni, minimum przypada na okres od końca grudnia do połowy stycznia), a same opady w większości wypadają w postaci silnych, ale krótkotrwałych opadów. W regionach górskich reżim opadów atmosferycznych zależy od bardzo wielu czynników, dlatego jest raczej niestabilny - w niektórych latach zachodnie stoki wyżyn przyjmują dziesiątki razy więcej wody niż wschodnie, chociaż ogólnie taki rozkład opadów jest charakterystyczny dla wszystkich Cordilleras. W Bogocie (położonej na wysokości 2600 m npm) okres zimowy jest dość ciepły (temperatura w styczniu wynosi około +20 o C, w nocy może spaść do +11 C) i suchy (nie więcej niż 600 mm opadów). Latem (od marca do października) jest stosunkowo chłodno (+16°C) i deszczowo (do 3700 mm rocznie, maksymalnie w czerwcu - lipcu). Późnym latem w okolicznych górach często występują mrozy, a w sierpniu - huraganowe wiatry. Temperatura wody u wybrzeży Karaibów wynosi od +20°C do +26°C przez cały rok. Wody Pacyfiku są chłodniejsze, ale niewiele - średnia temperatura wynosi od +18°C do +25°C, w zależności od regionu.

Kolumbia: regiony

Santiago de Tolu, Kolumbia
Santiago de Tolu, Kolumbia | © Gustavo Sepulveda

Kolumbia: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2023 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.