Wersja strony w języku polskim
Kolumbia
Kolumbia | © pixabay.com

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu w Kolumbii. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj w Kolumbii

#minimalny
25.3°C
#średni
28.0°C
#maksymalny
30.3°C

Najpopularniejsze lokalizacje w Kolumbii w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach w Kolumbii

Obecnie na wszystkich plażach w Kolumbii woda jest bardzo ciepła i wygodna do pływania.

Temperatura wody w Kolumbii ma tendencję do obniżania się, jej wartość spadała zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak iw ciągu miesiąca.

Cupica, Kolumbia
Cupica, Kolumbia | © Andrés Cristiano

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę w Kolumbii w Arboletes. Jego wartość w tej lokalizacji to 30.3°C. A najzimniejszy jest w Manaure, jego wartość 25.5°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania w Kolumbii wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta w Kolumbii. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Cartagena28.9°C26.0°C
Santa Marta26.6°C26.8°C
Puerto Escondido30.0°C26.7°C
Wyspa Providencia28.5°C27.5°C
Barranquilla27.4°C26.7°C
Nuqui27.7°C25.8°C
Buenaventura26.5°C24.8°C
La Boquilla28.6°C26.0°C
Turbo29.9°C25.6°C
Puerto Colombia28.1°C26.7°C
Capurgana29.6°C26.6°C
Monitos29.8°C27.5°C
Riohacha25.8°C26.6°C
Góra28.1°C27.5°C
Bahia Hondita26.5°C26.7°C

Klimat w Kolumbii

Manaure, Kolumbia
Manaure, Kolumbia | © Ivan Reina

Kolumbia znajduje się w Ameryce Południowej. Kraj jest obmywany przez dwa morza, takie jak Karaiby, Ocean Spokojny. Kolumbia - ma dość długą linię brzegową. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy 18 osad i kurortów.

Terytorium Kolumbii jest niezwykle zróżnicowane pod względem klimatycznym. Równikowe i podrównikowe typy klimatu przeważają nad większością terytorium kraju przy bardzo niewielkich sezonowych wahaniach temperatury. Na wyżynach Cordillera klimat jest górzysty; u podnóża wskaźniki klimatyczne są zbliżone do tropikalnych (stoki zachodnie) i typów równikowych. Średnia miesięczna temperatura powietrza na nizinach i na wybrzeżu oceanów wynosi około +29°C prawie przez cały rok, w regionach górskich, na wysokościach 2000-3000 metrów, waha się w granicach od +13°C do +16°C, temperatura osiąga wyższe na zboczach Cordillera wartości +12 C tylko w miesiącach letnich (maj - sierpień), przez resztę czasu kolumna termometru oscyluje w granicach od +16°C do + 9°C. Opady spadają ze 150 mm (w północno-wschodniej części kraju) do 5000 mm (Amazonia) lub nawet 10 000 mm rocznie (nizina Pacyfiku - jedno z najbardziej mokrych miejsc na Ziemi e), a charakter opadów w różnych regionach kraju jest znacznie inna. Na zachodnich zboczach Cordillera pada prawie codziennie, a dziennie może padać do 70 mm deszczu (dla porównania, w centralnej strefie Rosji opady takie czasami spadają w ciągu 1-2 miesięcy). Deszcze tutaj są krótkotrwałe, ale silne i wysoko w wodzie. Na wybrzeżu Karaibów deszcz jest stosunkowo rzadki (średnio co 2 do 3 dni, minimum przypada na okres od końca grudnia do połowy stycznia), a same opady w większości wypadają w postaci silnych, ale krótkotrwałych opadów. W regionach górskich reżim opadów atmosferycznych zależy od bardzo wielu czynników, dlatego jest raczej niestabilny - w niektórych latach zachodnie stoki wyżyn przyjmują dziesiątki razy więcej wody niż wschodnie, chociaż ogólnie taki rozkład opadów jest charakterystyczny dla wszystkich Cordilleras. W Bogocie (położonej na wysokości 2600 m npm) okres zimowy jest dość ciepły (temperatura w styczniu wynosi około +20 o C, w nocy może spaść do +11 C) i suchy (nie więcej niż 600 mm opadów). Latem (od marca do października) jest stosunkowo chłodno (+16°C) i deszczowo (do 3700 mm rocznie, maksymalnie w czerwcu - lipcu). Późnym latem w okolicznych górach często występują mrozy, a w sierpniu - huraganowe wiatry. Temperatura wody u wybrzeży Karaibów wynosi od +20°C do +26°C przez cały rok. Wody Pacyfiku są chłodniejsze, ale niewiele - średnia temperatura wynosi od +18°C do +25°C, w zależności od regionu.

Kolumbia: regiony

Necocli, Kolumbia
Necocli, Kolumbia | © Duván Jiménez

Kolumbia: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2023 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.