Wersja strony w języku polskim
Aden, Jemen
Aden, Jemen | © planetguide.ru

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu w Jemenie. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj w Jemenie

#minimalny
23.7°C
#średni
28.9°C
#maksymalny
32.8°C

Najpopularniejsze lokalizacje w Jemenie w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach w Jemenie

Teraz na wszystkich plażach w Jemenie temperatura wody jest całkiem przyjemna, aw niektórych miejscach jest bardzo ciepło, a nawet gorąco.

Temperatura wody w Jemenie wzrosła zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak i ponad miesiąca.

Qulansiyah, Jemen
Qulansiyah, Jemen | © San Tube

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę w Jemenie w Al Luhayyah. Jego wartość w tej lokalizacji to 32.9°C. A najzimniejszy jest w Qulansiyah, jego wartość 24.0°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania w Jemenie wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta w Jemenie. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Socotra24.4°C27.4°C
Aden30.9°C32.8°C
Kilmia24.7°C24.4°C
Al Mukall29.2°C32.2°C
As Salif31.6°C31.6°C
Al Maalla31.0°C32.8°C
At Tawahi30.4°C32.8°C
Al Luhayyah32.9°C31.6°C
Burum29.5°C32.2°C
Dhubab31.7°C34.8°C
Qulansiyah24.0°C27.4°C

Klimat w Jemenie

Socotra, Jemen
Socotra, Jemen | © Ali salih

Jemen znajduje się na Bliskim Wschodzie. Kraj jest myte przez trzy morza, takie jak Zatoka Adeńska, Morze Arabskie, Morze Czerwone. Jemen - ma dość długą linię brzegową. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy 11 osad i kurortów.

Tropikalny monsun, umiarkowanie gorący i suchy. Warunki klimatyczne w różnych regionach Jemenu w dużym stopniu zależą od wysokości tego miejsca nad poziomem morza. Na obszarach przybrzeżnych Tikhama upały występują przez cały rok - do + 40°C latem (absolutna maksymalna temperatura wynosi około + 45-55°C) i do + 32°C zimą przy względnej wilgotności powietrza do 98%. Na wyżynach klimat jest suchy kontynentalny, z ostrymi zmianami temperatur w ciągu dnia i nocy (w ciągu dnia - do + 35 ° С w cieniu, w nocy do -10 ° С, a zimą temperatura na glebie w nocy często spada do -18 ° С) i wilgotność względna do 10-20%. Na przykład w stolicy średnia dzienna temperatura wynosi od + 25°C do + 30°C w zależności od pory roku, ale w nocy może spaść do + 4°C w lecie i -8°C w zimie. Opuszczone obszary północne związane z pustynią Rub al-Khali,w ciągu dnia nagrzewają się do + 32-40°C latem i do + 20-25°C zimą, w nocy powietrze jest schładzane do + 8-19°C w zależności od pory roku. Przy dość gorącym klimacie (w lecie - do + 32 ° С, w zimie - do + 27 ° С), przybrzeżne, nisko położone obszary południowego wybrzeża (Aden, Al-Mukalla, Saykhut) wpadają w strefę wpływów mokrych monsunów z Oceanu Indyjskiego, a zatem subiektywnie nieco chłodniej, niż reszta kraju. Jednak prawie stuprocentowa wilgotność powietrza sprawia, że ​​pobyt tutaj jest dość trudny do tolerowania. Najgorętszy okres zazwyczaj przypada na czerwiec - sierpień. Opady spadają z 40 do 1000 mm rocznie. Jednocześnie Jemen - najbardziej mokre miejsce na Półwyspie Arabskim - dwa razy w roku monsuny przynoszą dość znaczne opady na zboczach lokalnych gór. Pora deszczowa (trudno nazwać ją deszczową,ponieważ większość opadów spada w postaci mżawki lub osiada w postaci gęstej mgły) trwa od marca do maja i od lipca do sierpnia. Co więcej, w zachodnich górach szczyt opadów przypada między lipcem a sierpniem, podczas gdy regiony pustynne w ogóle nie padają, czasem przez kilka lat z rzędu. Latem w całym kraju burze piaskowe i piaskowe nie są rzadkie.

Jemen: regiony

Podajemy temperaturę powierzchniową wody w następujących regionach kraju:

Qulansiyah, Jemen
Qulansiyah, Jemen | © San Tube

Jemen: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2022 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.