Temperatura morza w kurortach na świecie

Wyszukiwanie kurortu

Temperatura wody morskiej w kurortach Jemenu

Aden, Jemen

Aden, Jemen © planetguide.ru

Jemen: aktualna temperatura wody na wybrzeżu i w zbiornikach wodnych kraju. Prognoza zmian temperatury wody w Jemenie. Dane historyczne.

Aktualna temperatura wody w Jemenie
#minimalna
25.1oC
#średnia temperatura
27.4oC
#maksymalnie
30.6oC

Najpopularniejsze kurorty w Jemenie w ostatnim tygodniu

Jemen: informacje o temperaturze wody

Jemen znajduje się na Bliskim Wschodzie. Kraj jest myte przez trzy morza, takie jak Zatoka Adeńska, Morze Arabskie, Morze Czerwone. Jemen - ma dość długą linię brzegową. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy 11 osad i kurortów.

Obecnie we wszystkich ośrodkach w Jemenie woda jest bardzo ciepła i wygodna do pływania.

Temperatura wody w Jemenie ma tendencję do zmniejszania się, jego wartość spadła zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak i miesiąca. Ogólny trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury wody obliczonej na podstawie 11-ти punktów w Jemenie w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Najcieplejsza woda teraz в Йемене naprawione w Al Lhuhiah. Temperatura wody w tej wiosce wynosi 30.6oC. I najzimniejszy - Kulansiyyah, jego wartość - 25.1oC.

Charakterystyczne są wskaźniki zmian wartości temperatury wody w ciągu roku. Dla dwóch najbardziej popularnych kąpielisk w Jemenie roczne wykresy wyglądają następująco:

Al-Mualla

Kilmia

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy informacje o temperaturze wody w każdym kurorcie lub wiosce w Jemenie. Poniżej znajduje się tabela z danymi bieżącej temperatury wody, trendów i pogody ogólnie w niektórych miejscach kraj.

ResortWodaPowietrze
Taiz29.2°C25.6°C
Kilmia26.4°C25.2°C
Al Lhuhiah30.6°C29.9°C
Al-Mualla27.8°C28.9°C
Wyspa Socotra25.6°C23.7°C
Mukallah25.6°C29.4°C
Hodeida30.2°C29.9°C
Kulansiyakh25.1°C23.7°C

Możesz sprawdzić temperaturę wody w dowolnym kurorcie lub wiosce w Jemenie, korzystając z wyszukiwania zaawansowanego dostępnego pod linkiem: wyszukiwanie kurortu.

Aden, Jemen

Aden, Jemen

Klimat w Jemenie

Tropikalny monsun, umiarkowanie gorący i suchy. Warunki klimatyczne w różnych regionach Jemenu w dużym stopniu zależą od wysokości tego miejsca nad poziomem morza. Na obszarach przybrzeżnych Tikhama upały występują przez cały rok - do + 40°C latem (absolutna maksymalna temperatura wynosi około + 45-55°C) i do + 32°C zimą przy względnej wilgotności powietrza do 98%. Na wyżynach klimat jest suchy kontynentalny, z ostrymi zmianami temperatur w ciągu dnia i nocy (w ciągu dnia - do + 35 ° С w cieniu, w nocy do -10 ° С, a zimą temperatura na glebie w nocy często spada do -18 ° С) i wilgotność względna do 10-20%. Na przykład w stolicy średnia dzienna temperatura wynosi od + 25°C do + 30°C w zależności od pory roku, ale w nocy może spaść do + 4°C w lecie i -8°C w zimie. Opuszczone obszary północne związane z pustynią Rub al-Khali,w ciągu dnia nagrzewają się do + 32-40°C latem i do + 20-25°C zimą, w nocy powietrze jest schładzane do + 8-19°C w zależności od pory roku. Przy dość gorącym klimacie (w lecie - do + 32 ° С, w zimie - do + 27 ° С), przybrzeżne, nisko położone obszary południowego wybrzeża (Aden, Al-Mukalla, Saykhut) wpadają w strefę wpływów mokrych monsunów z Oceanu Indyjskiego, a zatem subiektywnie nieco chłodniej, niż reszta kraju. Jednak prawie stuprocentowa wilgotność powietrza sprawia, że ​​pobyt tutaj jest dość trudny do tolerowania. Najgorętszy okres zazwyczaj przypada na czerwiec - sierpień. Opady spadają z 40 do 1000 mm rocznie. Jednocześnie Jemen - najbardziej mokre miejsce na Półwyspie Arabskim - dwa razy w roku monsuny przynoszą dość znaczne opady na zboczach lokalnych gór. Pora deszczowa (trudno nazwać ją deszczową,ponieważ większość opadów spada w postaci mżawki lub osiada w postaci gęstej mgły) trwa od marca do maja i od lipca do sierpnia. Co więcej, w zachodnich górach szczyt opadów przypada między lipcem a sierpniem, podczas gdy regiony pustynne w ogóle nie padają, czasem przez kilka lat z rzędu. Latem w całym kraju burze piaskowe i piaskowe nie są rzadkie.

Na komfort kąpieli wpływa również temperatura powietrza, wiatr lub opady deszczu. Możesz zobaczyć wszystkie te informacje na stronie każdego ośrodka. Aby to zrobić, możesz użyć wyszukiwania lub przejrzeć wszystkie ośrodki w regionie, kraju, regionie lub na wybrzeżu określonego regionu.

Jemen: regiony

Wyświetlamy temperaturę wody w następujących regionach:

a także w osadach bez odniesienia do regionu: Wyspa Socotra

Wyspa Socotra, Jemen

Wyspa Socotra, Jemen © udivitelno.com

Jemen: oceany i morza

Mierzymy i wyświetlamy temperaturę wody we wszystkich oceanach i morzach, które myją kraj. Wystarczy przejść do strony określonego zbiornika i zobaczyć temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

© 2020 - 2013 temperaturamorza.pl

Warunki użytkowania | Polityka prywatności | Łączność

Na stronie, chyba że wyraźnie podpisano, używane są zdjęcia pixabay.com lub własne