Wersja strony w języku polskim
Hofn, Islandia
Hofn, Islandia | © Chen Dick

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu w Islandii. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj w Islandii

#minimalny
4.6°C
#średni
6.0°C
#maksymalny
7.1°C

Najpopularniejsze lokalizacje w Islandii w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach w Islandii

Obecnie na plażach w Islandii temperatura wody jest bardzo niska i nie nadaje się do pływania.

Temperatura wody w Islandii wzrosła w ciągu ostatnich 10 dni, ale spadła w porównaniu do stanu sprzed 30 dni.

Zachod, Islandia
Zachod, Islandia | © narod.ru

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę w Islandii w Vestmannaeyjar. Jego wartość w tej lokalizacji to 7.1°C. A najzimniejszy jest w Akureyri, jego wartość 4.6°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania w Islandii wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta w Islandii. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Reykjavik6.1°C-1.1°C
Grindavik6.7°C-1.1°C
Akranes6.1°C-1.1°C
Sandgerdi6.6°C-1.1°C
Akureyri4.6°C-11.0°C
Husavik4.6°C-8.3°C
Kopavogur6.4°C-1.1°C
Stykkisholmur4.7°C-3.4°C
Njardvik6.5°C-1.1°C
Alftanów6.4°C-1.1°C
Vestmannaeyjar7.1°C4.7°C
Dalvik4.7°C-11.0°C
Hofn7.0°C2.8°C
Isafjoerdur5.3°C-5.2°C
Torlakshofn6.5°C-1.1°C

Klimat w Islandii

Husavik, Islandia
Husavik, Islandia | © delfa.com.ua

Islandia znajduje się w Europie. Kraj jest obmywany przez Ocean Atlantycki i Morze Norweskie. Islandia - ma dość długą linię brzegową. Aby określić temperaturę wody w nim, monitorujemy 17 osad i kurortów.

Subarctic marine, znacznie złagodzony wpływem ciepłego Prądu Zatokowego. Z powodu ocieplenia powietrza przez wody sprowadzane z równikowych szerokości geograficznych klimat jest znacznie łagodniejszy niż można by się spodziewać na tej szerokości geograficznej, ale jest bardzo wietrzny. Silny wiatr wieje prawie stale. Średnia temperatura w sierpniu wynosi około + 10 +C, w styczniu -1˚C, w Reykjaviku średnia temperatura w styczniu wynosi około 0˚C, w lipcu - + 11˚C. W regionach górskich klimat jest o wiele chłodniejszy o każdej porze roku, szczególnie na wschodnich i północno-wschodnich zboczach. Opady spadają z 500 do 4000 mm rocznie.

Islandia: regiony

Podajemy temperaturę powierzchniową wody w następujących regionach kraju:

Akureyri, Islandia
Akureyri, Islandia | © Jinsung Park

Islandia: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2023 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.