Temperatura morza w kurortach na świecie

Wyszukiwanie kurortu

Temperatura wody morskiej na Islandii

саsafjörður, Islandia

саsafjörður, Islandia © pixabay.com

Islandia: aktualna temperatura wody na wybrzeżu i w zbiornikach wodnych kraju. Prognoza zmian temperatury wody w Islandii. Dane historyczne.

Aktualna temperatura wody w Islandii
#minimalna
1.4oC
#średnia temperatura
3.9oC
#maksymalnie
5.7oC

Najpopularniejsze kurorty w Islandii w ostatnim tygodniu

Islandia: informacje o temperaturze wody

Islandia znajduje się w Europie. Kraj jest obmywany przez Ocean Atlantycki i Morze Norweskie. Islandia - ma dość długą linię brzegową. Aby określić temperaturę wody w nim, monitorujemy 17 osad i kurortów.

Obecnie we wszystkich ośrodkach w Islandii temperatura wody jest bardzo niska i nie nadaje się do pływania.

Temperatura wody w Islandii ma tendencję do zmniejszania się, jego wartość spadła zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak i miesiąca. Ogólny trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury wody obliczonej na podstawie 17-ти punktów w Islandii w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Najcieplejsza woda teraz в Исландии naprawione w Höbn. Temperatura wody w tej wiosce wynosi 5.9oC. I najzimniejszy - w Akureyri, jego wartość - 1.4oC.

Charakterystyczne są wskaźniki zmian wartości temperatury wody w ciągu roku. Dla dwóch najbardziej popularnych kąpielisk w Islandii roczne wykresy wyglądają następująco:

Reykjavik

Akureyri

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy informacje o temperaturze wody w każdym kurorcie lub wiosce w Islandii. Poniżej znajduje się tabela z danymi bieżącej temperatury wody, trendów i pogody ogólnie w niektórych miejscach kraj.

ResortWodaPowietrze
Stykkisholmur1.7°C1.1°C
Akureyri1.4°C-0.2°C
Seltjarnarnes4.6°C1.7°C
Grindavik4.6°C1.7°C
Höbn5.9°C4.3°C
Reykjavik4.7°C1.7°C
Husavik2.0°C0.0°C
Borgarnes4.2°C1.4°C

Możesz sprawdzić temperaturę wody w dowolnym kurorcie lub wiosce w Islandii, korzystając z wyszukiwania zaawansowanego dostępnego pod linkiem: wyszukiwanie kurortu.

Zachod, Islandia

Zachod, Islandia © www.plantarium.ru

Klimat w Islandii

Subarctic marine, znacznie złagodzony wpływem ciepłego Prądu Zatokowego. Z powodu ocieplenia powietrza przez wody sprowadzane z równikowych szerokości geograficznych klimat jest znacznie łagodniejszy niż można by się spodziewać na tej szerokości geograficznej, ale jest bardzo wietrzny. Silny wiatr wieje prawie stale. Średnia temperatura w sierpniu wynosi około + 10 +C, w styczniu -1˚C, w Reykjaviku średnia temperatura w styczniu wynosi około 0˚C, w lipcu - + 11˚C. W regionach górskich klimat jest o wiele chłodniejszy o każdej porze roku, szczególnie na wschodnich i północno-wschodnich zboczach. Opady spadają z 500 do 4000 mm rocznie.

Na komfort kąpieli wpływa również temperatura powietrza, wiatr lub opady deszczu. Możesz zobaczyć wszystkie te informacje na stronie każdego ośrodka. Aby to zrobić, możesz użyć wyszukiwania lub przejrzeć wszystkie ośrodki w regionie, kraju, regionie lub na wybrzeżu określonego regionu.

Islandia: regiony

Wyświetlamy temperaturę wody w następujących regionach:

Zachod, Islandia

Zachod, Islandia © narod.ru

Islandia: oceany i morza

Mierzymy i wyświetlamy temperaturę wody we wszystkich oceanach i morzach, które myją kraj. Wystarczy przejść do strony określonego zbiornika i zobaczyć temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

<

© 2021 - 2013 temperaturamorza.pl

Warunki użytkowania | Polityka prywatności | Łączność

Na stronie, chyba że wyraźnie podpisano, używane są zdjęcia pixabay.com lub własne