Temperatura morza w kurortach na świecie

Wyszukiwanie kurortu

Temperatura wody morskiej w kurortach Hondurasu

Trujillo, Honduras

Trujillo, Honduras © booking.com

Honduras: aktualna temperatura wody na wybrzeżu i w zbiornikach wodnych kraju. Prognoza zmian temperatury wody w Hondurasie. Dane historyczne.

Aktualna temperatura wody w Hondurasie
#minimalna
26.2oC
#średnia temperatura
27.4oC
#maksymalnie
28.0oC

Najpopularniejsze kurorty w Hondurasie w ostatnim tygodniu

Honduras: informacje o temperaturze wody

Honduras znajduje się w Ameryce Środkowej. Kraj jest obmywany przez dwa morza, takie jak Karaiby, Ocean Spokojny. Honduras - ma dość długą linię brzegową. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy 20 osad i kurortów.

Obecnie we wszystkich ośrodkach w Hondurasie woda jest bardzo ciepła i wygodna do pływania.

Temperatura wody w Hondurasie ma tendencję do zmniejszania się, jego wartość spadła zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak i miesiąca. Ogólny trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury wody obliczonej na podstawie 20-ти punktów w Hondurasie w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Najcieplejsza woda teraz в Гондурасе naprawione West Bay. Temperatura wody w tej wiosce wynosi 28.0oC. I najzimniejszy - w Travesia, jego wartość - 26.2oC.

Charakterystyczne są wskaźniki zmian wartości temperatury wody w ciągu roku. Dla dwóch najbardziej popularnych kąpielisk w Hondurasie roczne wykresy wyglądają następująco:

Bahamar

Puerto Lempira

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy informacje o temperaturze wody w każdym kurorcie lub wiosce w Hondurasie. Poniżej znajduje się tabela z danymi bieżącej temperatury wody, trendów i pogody ogólnie w niektórych miejscach kraj.

ResortWodaPowietrze
Roatan27.2°C26.9°C
Amapala26.8°C25.8°C
West Bay28.0°C26.9°C
Puerto Lempira27.7°C27.3°C
El Porvenir26.8°C19.8°C
La Ceiba27.8°C26.9°C
Cayo Cochin-Menor28.0°C26.9°C
Cayo Cochin Grande26.9°C26.9°C

Możesz sprawdzić temperaturę wody w dowolnym kurorcie lub wiosce w Hondurasie, korzystając z wyszukiwania zaawansowanego dostępnego pod linkiem: wyszukiwanie kurortu.

Honduras

Honduras © world-beaches.ru

Klimat w Hondurasie

Wieją tropikalne wiatry z dość ostrymi różnicami w warunkach pogodowych między regionami kraju. Sezonowe zmiany temperatury są niewielkie, ale wybrzeże Karaibów i inne regiony wschodnie do 800 m są zauważalnie cieplejsze niż regiony centralne i należą do gorącej strefy Tierra Calient, podczas gdy większość kraju leży w umiarkowanie gorącej strefie Tierra Templa, posiadający wszystkie cechy górskiego klimatu. Średnia miesięczna temperatura powietrza na wybrzeżu Karaibów wynosi od +24°C w zimie do +27°C w lecie. Opady trwają do 2700 mm rocznie (najmokrzejszy okres trwa od września-października do stycznia-lutego, chociaż w pozostałych miesiącach prawie codziennie pada). Północna część wybrzeża jest nieco bardziej sucha - istnieją dwa stosunkowo suche okresy (od grudnia do kwietnia i od sierpnia do września), a upał jest łagodzony przez bryzy morskie.Na wyspach Islas de la Bahia klimat jest zbliżony do morza subtropikalnego, a upał jest łagodzony przez ciągłe wiatry handlowe z morza. Niszczycielskie tropikalne huragany są częste. Centralne wyżyny są zauważalnie chłodniejsze niż wilgotne wschodnie wybrzeże, zwykle temperatura w lecie wynosi około + 25°C (wartości szczytowe często wynoszą + 30-32°C), zimą około +22o C. Ponadto zimą na wyżynach temperatura powietrza często spada do + 8-10 o C, ale latem powietrze ogrzewa się do + 22-28 o C. Ilość opadów jest zauważalnie różna na wietrznych (północnych i wschodnich) i zawietrznych zboczach gór - Odpowiednio 3000 i 1700 mm. Wybrzeże Pacyfiku ma gorący i stosunkowo suchy klimat. Średnia temperatura powietrza oscyluje tutaj wokół znaku +26°C przez cały rok, a opady, w zależności od charakteru prądów przybrzeżnych, spadają z 2000 do 3000 mm (maksymalne spadają w okresie od czerwca do października).

Na komfort kąpieli wpływa również temperatura powietrza, wiatr lub opady deszczu. Możesz zobaczyć wszystkie te informacje na stronie każdego ośrodka. Aby to zrobić, możesz użyć wyszukiwania lub przejrzeć wszystkie ośrodki w regionie, kraju, regionie lub na wybrzeżu określonego regionu.

Honduras: regiony

Wyświetlamy temperaturę wody w następujących regionach:

a także w osadach bez odniesienia do regionu: Wyspa Utila, Barbareta, Cayo Cochin Grande, Cayo Cochin-Menor, Sandy Bay, West Bay

Roatan, Honduras

Roatan, Honduras © pixabay.com

Honduras: oceany i morza

Mierzymy i wyświetlamy temperaturę wody we wszystkich oceanach i morzach, które myją kraj. Wystarczy przejść do strony określonego zbiornika i zobaczyć temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

© 2020 - 2013 temperaturamorza.pl

Warunki użytkowania | Polityka prywatności | Łączność

Na stronie, chyba że wyraźnie podpisano, używane są zdjęcia pixabay.com lub własne