Wersja strony w języku polskim
Utila, Honduras
Utila, Honduras | © Rosibel Gómez

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu w Hondurasie. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj w Hondurasie

#minimalny
26.1°C
#średni
26.9°C
#maksymalny
27.5°C

Najpopularniejsze lokalizacje w Hondurasie w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach w Hondurasie

Obecnie na wszystkich plażach w Hondurasie woda jest bardzo ciepła i wygodna do pływania.

Temperatura wody w Hondurasie ma tendencję do obniżania się, jej wartość spadała zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak iw ciągu miesiąca.

Roatan, Honduras
Roatan, Honduras | © Marco Ferro

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę w Hondurasie w Tela. Jego wartość w tej lokalizacji to 27.6°C. A najzimniejszy jest w Puerto Lempira, jego wartość 26.1°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania w Hondurasie wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta w Hondurasie. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Roatan27.0°C24.7°C
Utila27.4°C24.7°C
Sandy Bay26.8°C24.7°C
Guanaja27.3°C25.9°C
Cayo Cochino Menor27.4°C24.7°C
West Bay26.5°C24.7°C
Amapala26.2°C23.9°C
Tela27.6°C21.8°C
Puerto Cortez26.5°C23.8°C
La Ceiba26.7°C24.7°C
Savannah Bight26.9°C25.9°C
Trujillo27.1°C24.7°C
Puerto Castilla26.8°C24.7°C
Cayo Cochino Grande27.4°C24.7°C
Corozal26.5°C24.7°C

Klimat w Hondurasie

West Bay, Honduras
West Bay, Honduras | © Marco Bra

Honduras znajduje się w Ameryce Środkowej. Kraj jest obmywany przez dwa morza, takie jak Karaiby, Ocean Spokojny. Honduras - ma dość długą linię brzegową. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy 20 osad i kurortów.

Wieją tropikalne wiatry z dość ostrymi różnicami w warunkach pogodowych między regionami kraju. Sezonowe zmiany temperatury są niewielkie, ale wybrzeże Karaibów i inne regiony wschodnie do 800 m są zauważalnie cieplejsze niż regiony centralne i należą do gorącej strefy Tierra Calient, podczas gdy większość kraju leży w umiarkowanie gorącej strefie Tierra Templa, posiadający wszystkie cechy górskiego klimatu. Średnia miesięczna temperatura powietrza na wybrzeżu Karaibów wynosi od +24°C w zimie do +27°C w lecie. Opady trwają do 2700 mm rocznie (najmokrzejszy okres trwa od września-października do stycznia-lutego, chociaż w pozostałych miesiącach prawie codziennie pada). Północna część wybrzeża jest nieco bardziej sucha - istnieją dwa stosunkowo suche okresy (od grudnia do kwietnia i od sierpnia do września), a upał jest łagodzony przez bryzy morskie.Na wyspach Islas de la Bahia klimat jest zbliżony do morza subtropikalnego, a upał jest łagodzony przez ciągłe wiatry handlowe z morza. Niszczycielskie tropikalne huragany są częste. Centralne wyżyny są zauważalnie chłodniejsze niż wilgotne wschodnie wybrzeże, zwykle temperatura w lecie wynosi około + 25°C (wartości szczytowe często wynoszą + 30-32°C), zimą około +22o C. Ponadto zimą na wyżynach temperatura powietrza często spada do + 8-10 o C, ale latem powietrze ogrzewa się do + 22-28 o C. Ilość opadów jest zauważalnie różna na wietrznych (północnych i wschodnich) i zawietrznych zboczach gór - Odpowiednio 3000 i 1700 mm. Wybrzeże Pacyfiku ma gorący i stosunkowo suchy klimat. Średnia temperatura powietrza oscyluje tutaj wokół znaku +26°C przez cały rok, a opady, w zależności od charakteru prądów przybrzeżnych, spadają z 2000 do 3000 mm (maksymalne spadają w okresie od czerwca do października).

Honduras: regiony

Podajemy temperaturę powierzchniową wody w następujących regionach kraju:

Cayo Cochino Menor, Honduras
Cayo Cochino Menor, Honduras | © Txutxi Txutxi

Honduras: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2023 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.