Wersja strony w języku polskim
Puerto Barrios, Gwatemala
Puerto Barrios, Gwatemala | © marco gonzalez

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu w Gwatemali. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj w Gwatemali

#minimalny
28.4°C
#średni
29.2°C
#maksymalny
30.3°C

Najpopularniejsze lokalizacje w Gwatemali w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach w Gwatemali

Obecnie na wszystkich plażach w Gwatemali woda jest bardzo ciepła i wygodna do pływania.

Temperatura wody w Gwatemali ma tendencję do obniżania się, jej wartość spadała zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak iw ciągu miesiąca.

Livingston, Gwatemala
Livingston, Gwatemala | © Jonatan Orellana

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę w Gwatemali w Livingston. Jego wartość w tej lokalizacji to 30.4°C. A najzimniejszy jest w Iztapa, jego wartość 28.4°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania w Gwatemali wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta w Gwatemali. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Monterrico28.4°C24.3°C
Buena Vista29.0°C24.3°C
Champerico29.9°C25.2°C
Puerto San Jose29.0°C24.3°C
Ocos28.9°C25.2°C
Livingston30.4°C23.5°C
Iztapa28.4°C24.3°C
Puerto Barrios30.3°C23.5°C
Tulate29.2°C25.0°C
El Conacaste28.5°C24.3°C
Tecojate29.7°C24.3°C
Tahuexco29.8°C25.0°C

Klimat w Gwatemali

Tahuexco, Gwatemala
Tahuexco, Gwatemala | © Eli Guardia

Gwatemala znajduje się w Ameryce Środkowej. Kraj jest obmywany przez dwa morza, takie jak Karaiby, Ocean Spokojny. Gwatemala to mały kraj. Aby określić temperaturę wody w nim, monitorujemy tylko cztery osady.

Podrównikowy handel monsun wiatrowy, wilgotny na obszarach nisko położonych i chłodny na obszarach górskich. Relief kraju ma silny wpływ na warunki klimatyczne - regiony górskie są zawsze chłodniejsze niż niziny, a kierunek południkowy grzbietów prowadzi do powstawania licznych obszarów o lokalnym mikroklimacie w regionach wewnętrznych. Wyróżniają się trzy strefy klimatyczne na dużych wysokościach: gorąca i wilgotna „Tierra Caliente» (od 0 m do 800 m npm), umiarkowanie gorąca i suchsza „Tierra Templa» (od 800 do 2000 m) i chłodna (często nazywana „ zimno ») i sucha„ Tierra Fria «- powyżej 2000 m. Ponadto wschodnie regiony kraju sąsiadujące z Morzem Karaibskim są zawsze cieplejsze i bardziej deszczowe niż zachodnie. W górach i na płaskowyżu średnia temperatura wynosi od +6°C w zimie do +20°C w lecie, na wybrzeżu przez cały rok temperatura wynosi około +27o C. Dwie pory roku są dość wyraźnie rozróżnione - stosunkowo chłodne i deszczowe zimy (od maja do października) oraz gorące, suche lata (od listopada do kwietnia). Co więcej, nawet sąsiednie odcinki tego samego obszaru mogą się znacznie różnić między sobą temperaturą powietrza i opadami deszczu. Opady spadają z 500 mm na zachodnich zboczach gór, do 2500 mm na wschodnich zboczach El Peten i na wybrzeżu Karaibów. Wybrzeże Pacyfiku ma średnią roczną temperaturę +27°C z bardzo wysoką wilgotnością w lecie (w zimie znacznie spada) i ilością opadów (do 1900 mm rocznie). W środkowych regionach kraju oraz w basenach międzyśrodkowych średnia temperatura w lecie wynosi około +23 o C, zimą - +17 oC. Pora deszczowa trwa od maja do września, podczas gdy charakterystyczną cechą tych miejsc są opady deszczu (nie więcej niż 1300 mm rocznie), głównie po południu i wieczorem (niebo jest bezchmurne w nocy i rano, co prowadzi do zauważalnego ochłodzenia w ten okres, czasem nawet przed mrozem na ziemi). Klimat północno-wschodniej części kraju jest gorący (średnia temperatura przez cały rok około +29°C) i wilgotny (do 2500 mm) o wysokiej wilgotności (około 95% przez cały rok).

Gwatemala: regiony

Champerico, Gwatemala
Champerico, Gwatemala | © Veralyz Rosales

Gwatemala: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2022 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.