Temperatura morza w kurortach na świecie

Wyszukiwanie kurortu

Temperatura wody morskiej w kurortach Gwatemali

Gwatemala

Gwatemala © pixabay.com

Gwatemala: aktualna temperatura wody na wybrzeżu i w zbiornikach wodnych kraju. Prognoza zmian temperatury wody w Gwatemali. Dane historyczne.

Aktualna temperatura wody w Gwatemali
#minimalna
28.0oC
#średnia temperatura
28.1oC
#maksymalnie
28.2oC

Najpopularniejsze kurorty w Gwatemali w ostatnim tygodniu

Gwatemala: informacje o temperaturze wody

Gwatemala znajduje się w Ameryce Środkowej. Kraj jest obmywany przez dwa morza, takie jak Karaiby, Ocean Spokojny. Gwatemala to mały kraj. Aby określić temperaturę wody w nim, monitorujemy tylko cztery osady.

Obecnie we wszystkich ośrodkach w Gwatemali woda jest bardzo ciepła i wygodna do pływania.

Temperatura wody w Gwatemali ma tendencję do zmniejszania się, jego wartość spadła zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak i miesiąca. Ogólny trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury wody obliczonej na podstawie cztery punkty w Gwatemali w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Najcieplejsza woda teraz в Гватемале naprawione w Champerico. Temperatura wody w tej wiosce wynosi 29.1oC. I najzimniejszy - w Livingston, jego wartość - 27.6oC.

Charakterystyczne są wskaźniki zmian wartości temperatury wody w ciągu roku. Dla dwóch najbardziej popularnych kąpielisk w Gwatemali roczne wykresy wyglądają następująco:

Champerico

Puerto San José

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy informacje o temperaturze wody w każdym kurorcie lub wiosce w Gwatemali. Poniżej znajduje się tabela z danymi bieżącej temperatury wody, trendów i pogody ogólnie w niektórych miejscach kraj.

ResortWodaPowietrze
Champerico29.1°C33.5°C
Puerto San José28.8°C33.5°C
Puerto Barrios27.7°C31.4°C
Livingston27.6°C31.4°C

Możesz sprawdzić temperaturę wody w dowolnym kurorcie lub wiosce w Gwatemali, korzystając z wyszukiwania zaawansowanego dostępnego pod linkiem: wyszukiwanie kurortu.

Gwatemala

Gwatemala © pixabay.com

Klimat w Gwatemali

Podrównikowy handel monsun wiatrowy, wilgotny na obszarach nisko położonych i chłodny na obszarach górskich. Relief kraju ma silny wpływ na warunki klimatyczne - regiony górskie są zawsze chłodniejsze niż niziny, a kierunek południkowy grzbietów prowadzi do powstawania licznych obszarów o lokalnym mikroklimacie w regionach wewnętrznych. Wyróżniają się trzy strefy klimatyczne na dużych wysokościach: gorąca i wilgotna „Tierra Caliente» (od 0 m do 800 m npm), umiarkowanie gorąca i suchsza „Tierra Templa» (od 800 do 2000 m) i chłodna (często nazywana „ zimno ») i sucha„ Tierra Fria «- powyżej 2000 m. Ponadto wschodnie regiony kraju sąsiadujące z Morzem Karaibskim są zawsze cieplejsze i bardziej deszczowe niż zachodnie. W górach i na płaskowyżu średnia temperatura wynosi od +6°C w zimie do +20°C w lecie, na wybrzeżu przez cały rok temperatura wynosi około +27o C. Dwie pory roku są dość wyraźnie rozróżnione - stosunkowo chłodne i deszczowe zimy (od maja do października) oraz gorące, suche lata (od listopada do kwietnia). Co więcej, nawet sąsiednie odcinki tego samego obszaru mogą się znacznie różnić między sobą temperaturą powietrza i opadami deszczu. Opady spadają z 500 mm na zachodnich zboczach gór, do 2500 mm na wschodnich zboczach El Peten i na wybrzeżu Karaibów. Wybrzeże Pacyfiku ma średnią roczną temperaturę +27°C z bardzo wysoką wilgotnością w lecie (w zimie znacznie spada) i ilością opadów (do 1900 mm rocznie). W środkowych regionach kraju oraz w basenach międzyśrodkowych średnia temperatura w lecie wynosi około +23 o C, zimą - +17 oC. Pora deszczowa trwa od maja do września, podczas gdy charakterystyczną cechą tych miejsc są opady deszczu (nie więcej niż 1300 mm rocznie), głównie po południu i wieczorem (niebo jest bezchmurne w nocy i rano, co prowadzi do zauważalnego ochłodzenia w ten okres, czasem nawet przed mrozem na ziemi). Klimat północno-wschodniej części kraju jest gorący (średnia temperatura przez cały rok około +29°C) i wilgotny (do 2500 mm) o wysokiej wilgotności (około 95% przez cały rok).

Na komfort kąpieli wpływa również temperatura powietrza, wiatr lub opady deszczu. Możesz zobaczyć wszystkie te informacje na stronie każdego ośrodka. Aby to zrobić, możesz użyć wyszukiwania lub przejrzeć wszystkie ośrodki w regionie, kraju, regionie lub na wybrzeżu określonego regionu.

Gwatemala: regiony

Wyświetlamy temperaturę wody w następujących regionach:

a także w osadach bez odniesienia do regionu: Puerto San José

Gwatemala

Gwatemala © pixabay.com

Gwatemala: oceany i morza

Mierzymy i wyświetlamy temperaturę wody we wszystkich oceanach i morzach, które myją kraj. Wystarczy przejść do strony określonego zbiornika i zobaczyć temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

© 2020 - 2013 temperaturamorza.pl

Warunki użytkowania | Polityka prywatności | Łączność

Na stronie, chyba że wyraźnie podpisano, używane są zdjęcia pixabay.com lub własne