Wersja strony w języku polskim
wyspa Saaremaa, Estonia
wyspa Saaremaa, Estonia | © pixabay.com

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu w Estonii. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj w Estonii

#minimalny
4.5°C
#średni
5.3°C
#maksymalny
5.6°C

Najpopularniejsze lokalizacje w Estonii w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach w Estonii

Obecnie na plażach w Estonii temperatura wody jest bardzo niska i nie nadaje się do pływania.

Temperatura wody w Estonii ma tendencję do obniżania się, jej wartość spadała zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak iw ciągu miesiąca.

Keila-Joa, Estonia
Keila-Joa, Estonia | © Vladislavs Melihovs

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę w Estonii w Haabneeme. Jego wartość w tej lokalizacji to 5.6°C. A najzimniejszy jest w Parnawie, jego wartość 4.3°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania w Estonii wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta w Estonii. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Tallin5.5°C-4.0°C
Parnu4.3°C-7.1°C
Salmistu5.4°C-4.0°C
Kasmu5.2°C-7.2°C
Pirita5.6°C-4.0°C
Narva-Joessu4.7°C-10.4°C
Haapsalu5.1°C-6.7°C
Toila4.8°C-10.4°C
wyspa Saaremaa5.3°C-2.0°C
Sillamae4.7°C-10.4°C
Kuressaare5.4°C-2.0°C
Muuga5.5°C-4.0°C
Randvere5.5°C-4.0°C
Haabneeme5.6°C-4.0°C
Paldiski5.5°C-5.0°C

Klimat w Estonii

Muuga, Estonia
Muuga, Estonia | © Jorma Lappetelainen

Estonia znajduje się w Europie. Kraj jest obmywany przez dwa morza, takie jak Morze Bałtyckie, Zatoka Fińska. Estonia - ma dość długą linię brzegową. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy 15 osad i kurortów.

Klimat w Estonii jest umiarkowany, przejściowy od morskiego do kontynentalnego: wzdłuż granicy Bałtyku - morski, z dala od morza - bliżej umiarkowanego kontynentalnego. Średnia temperatura powietrza w styczniu wynosi -4-7ºС, w lipcu + 15-17ºС. Opady trwają do 700 mm rocznie, dostępne w okresie jesienno-zimowym (późne lato jest również często deszczowe). Ze względu na wpływ na masę powietrza pogoda jest dość zmienna i często może się zmieniać kilka razy dziennie, szczególnie wiosną i jesienią.

Estonia: regiony

Podajemy temperaturę powierzchniową wody w następujących regionach kraju:

Kuressaare, Estonia
Kuressaare, Estonia | © Gediminas Mui

Estonia: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2023 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.