Temperatura morza w kurortach na świecie

Wyszukiwanie kurortu

Temperatura wody morskiej na Wyspach Salomona

Wyspy Salomona

Wyspy Salomona © experttur.com

Wyspy Salomona: aktualna temperatura wody na wybrzeżu i w zbiornikach wodnych kraju. Prognoza zmian temperatury wody na Wyspach Salomona. Dane historyczne.

Aktualna temperatura wody na Wyspach Salomona
#minimalna
28.4oC
#średnia temperatura
28.5oC
#maksymalnie
28.6oC

Najpopularniejsze kurorty na Wyspach Salomona w ostatnim tygodniu

Wyspy Salomona: informacje o temperaturze wody

Wyspy Salomona znajdują się w Australii i Oceanii. Kraj jest obmywany przez Ocean Spokojny. Wyspy Salomona to mały kraj. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy tylko dwie osady.

Obecnie we wszystkich ośrodkach na Wyspach Salomona woda jest bardzo ciepła i wygodna do pływania.

Temperatura wody na Wyspach Salomona ma tendencję do zmniejszania się, jego wartość spadła zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak i miesiąca. Ogólny trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury wody obliczonej na podstawie dwa punkty na Wyspach Salomona w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Najcieplejsza woda teraz на Соломоновых Островах naprawione w Buala. Temperatura wody w tej wiosce wynosi 29.2oC. I najzimniejszy - w Honiara, jego wartość - 28.4oC.

Charakterystyczne są wskaźniki zmian wartości temperatury wody w ciągu roku. Dla dwóch najbardziej popularnych kąpielisk na Wyspach Salomona roczne wykresy wyglądają następująco:

Honiara

Buala

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy informacje o temperaturze wody w każdym kurorcie lub wiosce na Wyspach Salomona. Poniżej znajduje się tabela z danymi bieżącej temperatury wody, trendów i pogody ogólnie w niektórych miejscach kraj.

ResortWodaPowietrze
Buala29.2°C27.2°C
Honiara28.4°C29.3°C

Możesz sprawdzić temperaturę wody w dowolnym kurorcie lub wiosce na Wyspach Salomona, korzystając z wyszukiwania zaawansowanego dostępnego pod linkiem: wyszukiwanie kurortu.

Wyspy Salomona

Wyspy Salomona © agd-travel.com.ua

Klimat na Wyspach Salomona

Monsun podrównikowy, bardzo gorący i wilgotny. Temperatura powietrza przez cały rok jest prawie niezmieniona - + 25-30 o C. Od końca kwietnia do początku listopada (lokalna zima) stosunkowo sucha i chłodna pogoda (+ 24-27 C) jest powodowana przez wiejące wówczas wiatry południowo-wschodnie (czasem kierunek wiatrów przesuwa się na północne lub nawet zachodnie rumby - jest to wyraźny zwiastun burz i huraganów). Latem (grudzień-styczeń - kwiecień-marzec) dominują wiatry północno-zachodnie, a temperatura powietrza wzrasta do + 26-32 C przy wilgotności powietrza około 90%. W ciągu roku spada do 3500 mm opadów (w Honiara - 2250 mm). Maksymalna ilość opadów przypada na okres od grudnia do marca, a wietrzne wybrzeża wysp otrzymują 15-30% więcej deszczu latem i zimą niż zawietrzna. Huragany są najprawdopodobniej latem, jednak większość tropikalnych ścieżek tajfunu leży znacznie na wschód i południe od Wysp Salomona, więc tutaj są one znacznie mniej prawdopodobne niż na bardziej wschodnich wyspach do osiągnięcia niszczycielskiej mocy.

Na komfort kąpieli wpływa również temperatura powietrza, wiatr lub opady deszczu. Możesz zobaczyć wszystkie te informacje na stronie każdego ośrodka. Aby to zrobić, możesz użyć wyszukiwania lub przejrzeć wszystkie ośrodki w regionie, kraju, regionie lub na wybrzeżu określonego regionu.

Wyspy Salomona: regiony

Wyświetlamy temperaturę wody w następujących regionach:

Wyspy Salomona: oceany i morza

Mierzymy i wyświetlamy temperaturę wody we wszystkich oceanach i morzach, które myją kraj. Wystarczy przejść do strony określonego zbiornika i zobaczyć temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

© 2020 - 2013 temperaturamorza.pl

Warunki użytkowania | Polityka prywatności | Łączność

Na stronie, chyba że wyraźnie podpisano, używane są zdjęcia pixabay.com lub własne