Wersja strony w języku polskim
Honiara, Wyspy Salomona
Honiara, Wyspy Salomona | © Mark Solomon

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu na Wyspach Salomona. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj na Wyspach Salomona

#minimalny
29.4°C
#średni
29.6°C
#maksymalny
29.7°C

Najpopularniejsze lokalizacje na Wyspach Salomona w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach na Wyspach Salomona

Obecnie na wszystkich plażach na Wyspach Salomona woda jest bardzo ciepła i wygodna do pływania.

Temperatura wody na Wyspach Salomona spadła w ciągu ostatnich 10 dni, ale wzrosła w porównaniu do 30 dni temu.

Wyspy Salomona
Wyspy Salomona | © experttur.com

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę na Wyspach Salomona w Buala. Jego wartość w tej lokalizacji to 29.9°C. A najzimniejszy jest w mieście Honiara, jego wartość 29.1°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania na Wyspach Salomona wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta na Wyspach Salomona. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Honiara29.1°C29.2°C
Buala29.9°C28.4°C

Klimat na Wyspach Salomona

North Shore, Nowa Zelandia
North Shore, Nowa Zelandia | © wanyue wang

Wyspy Salomona znajdują się w Australii i Oceanii. Kraj jest obmywany przez Ocean Spokojny. Wyspy Salomona to mały kraj. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy tylko dwie osady.

Monsun podrównikowy, bardzo gorący i wilgotny. Temperatura powietrza przez cały rok jest prawie niezmieniona - + 25-30 o C. Od końca kwietnia do początku listopada (lokalna zima) stosunkowo sucha i chłodna pogoda (+ 24-27 C) jest powodowana przez wiejące wówczas wiatry południowo-wschodnie (czasem kierunek wiatrów przesuwa się na północne lub nawet zachodnie rumby - jest to wyraźny zwiastun burz i huraganów). Latem (grudzień-styczeń - kwiecień-marzec) dominują wiatry północno-zachodnie, a temperatura powietrza wzrasta do + 26-32 C przy wilgotności powietrza około 90%. W ciągu roku spada do 3500 mm opadów (w Honiara - 2250 mm). Maksymalna ilość opadów przypada na okres od grudnia do marca, a wietrzne wybrzeża wysp otrzymują 15-30% więcej deszczu latem i zimą niż zawietrzna. Huragany są najprawdopodobniej latem, jednak większość tropikalnych ścieżek tajfunu leży znacznie na wschód i południe od Wysp Salomona, więc tutaj są one znacznie mniej prawdopodobne niż na bardziej wschodnich wyspach do osiągnięcia niszczycielskiej mocy.

Wyspy Salomona: regiony

Rangiora, Polinezja Francuska
Rangiora, Polinezja Francuska | © Gurcharan Gujral

Wyspy Salomona: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2022 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.