Wersja strony w języku polskim
Atol Kwajalein, Wyspy Marshalla
Atol Kwajalein, Wyspy Marshalla | © Clay

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu na Wyspach Marshalla. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj na Wyspach Marshalla

#minimalny
28.0°C
#średni
28.8°C
#maksymalny
29.4°C

Najpopularniejsze lokalizacje na Wyspach Marshalla w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach na Wyspach Marshalla

Obecnie na wszystkich plażach na Wyspach Marshalla woda jest bardzo ciepła i wygodna do pływania.

Temperatura wody na Wyspach Marshalla wzrosła zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak i ponad miesiąca.

Atol Kwajalein, Wyspy Marshalla
Atol Kwajalein, Wyspy Marshalla | © Clay

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę na Wyspach Marshalla w Kili. Jego wartość w tej lokalizacji to 29.8°C. A najzimniejszy jest w Wotje, jego wartość 28.0°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania na Wyspach Marshalla wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta na Wyspach Marshalla. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Atol Bikini28.2°C28.0°C
Loen29.2°C28.2°C
Atol Kwajalein28.1°C28.4°C
Mejit28.8°C28.1°C
Ujae29.0°C28.4°C
Jabor29.1°C28.5°C
Jabat28.8°C28.4°C
Likiep28.9°C28.2°C
Wotho28.4°C28.3°C
Wotje28.0°C28.2°C
Aur28.8°C27.3°C
Airuk28.6°C28.4°C
Ailuk28.8°C28.2°C
Ebon29.4°C28.7°C
Kili29.8°C28.9°C

Klimat na Wyspach Marshalla

Kili, Wyspy Marshalla
Kili, Wyspy Marshalla | © Peterson Jibas

Wyspy Marshalla znajdują się w Australii i Oceanii. Kraj jest obmywany przez Ocean Spokojny. Wyspy Marshalla - ma dość długą linię brzegową. Aby określić temperaturę wody na nich, śledzimy 23 osady i kurorty.

Tropikalne wiatry handlowe, na południu - podrównikowe, morskie. Średnia temperatura powietrza utrzymuje się przez cały rok wokół znaku +27 o C, z małymi „zimniejszymi» okresami (+ 20–24 C) we wrześniu - listopadzie. Od czerwca do sierpnia jest najgorętszą porą roku, chociaż w rzeczywistości różnica między najchłodniejszymi i najcieplejszymi miesiącami rzadko przekracza średnio 2-3 o C. Ciekawą cechą lokalnej pogody jest temperatura w nocy, która, choć niższa niż temperatura w ciągu dnia, w rzeczywistości wynosi 2 -4 stopnie wyższe niż średnie dzienne minimum. Powód jest prosty - noce prawie zawsze odbywają się bez deszczu, który zwykle pada w postaci obfitych opadów deszczu w ciągu dnia. Temperatura wody przez cały rok pozostaje w zakresie + 20-23 oC. Opady wynoszą około 2000-4000 mm rocznie. Relatywnie suchy okres odnotowuje się od stycznia do marca, pora deszczowa przypada na okres od maja do listopada. Zdecydowana większość opadów występuje w godzinach dziennych. Podobnie jak inne grupy wysp Pacyfiku, pogoda tutaj jest zwykle bardzo pochmurna - przez większość dnia nad wyspami wisi cienki arkusz warstwowej lub grubej „ściany» chmur cumulusowych. Wystarczająco silny, ale zauważalnie łagodzący wiatry handlu ciepłem wiejące nad Wyspami Marshalla prawie przez cały rok. Potężne burze tropikalne i tajfuny są dość rzadkie w tych częściach, ponieważ kiedy powstają właśnie na równikach szerokości geograficznej, po prostu nie mają czasu na zdobycie swojej niszczycielskiej mocy. Jednak w okresie od marca do kwietnia lub od października do listopada obserwuje się tu dość silne fronty atmosferyczne i cyklony.przynosząc ze sobą krótkoterminową zmianę pogody i fal morskich.

Wyspy Marshalla: regiony

Polinezja Francuska
Polinezja Francuska | © pixabay.com

Wyspy Marshalla: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2024 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.