Wersja strony w języku polskim
Aitutaki, Wyspy Cooka
Aitutaki, Wyspy Cooka | © Andrea Longinotti

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu na Wyspach Cooka. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj na Wyspach Cooka

#minimalny
25.8°C
#średni
26.2°C
#maksymalny
26.4°C

Najpopularniejsze lokalizacje na Wyspach Cooka w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach na Wyspach Cooka

Obecnie na wszystkich plażach na Wyspach Cooka woda jest bardzo ciepła i wygodna do pływania.

Temperatura wody na Wyspach Cooka ma tendencję do obniżania się, jej wartość spadała zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak iw ciągu miesiąca.

Rarotonga, Wyspy Cooka
Rarotonga, Wyspy Cooka | © Lubica Zbonak

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę na Wyspach Cooka w Aitutaki. Jego wartość w tej lokalizacji to 26.6°C. A najzimniejszy jest w Avarua, jego wartość 25.8°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania na Wyspach Cooka wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta na Wyspach Cooka. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Rarotonga26.1°C24.9°C
Aitutaki26.6°C26.2°C
Avarua25.8°C24.9°C

Klimat na Wyspach Cooka

Wyspy Cooka
Wyspy Cooka | © triplook.me

Wyspy Cooka znajdują się w Australii i Oceanii. Kraj jest obmywany przez Ocean Spokojny. Wyspy Cooka to mały kraj. Aby określić temperaturę wody na nich, śledzimy tylko trzy osady.

Tropikalny marine, wiatr wiejący. Oceaniczne masy powietrza dominujące na archipelagu utrzymują stosunkowo równomierny reżim temperaturowy i wysoką wilgotność. Sezonowe zmiany klimatu są niewielkie. Najcieplejszym miesiącem jest styczeń (średnia temperatura + 26-29°C), najzimniejszym jest lipiec (+ 24-25°C). Ze względu na stosunkowo niewielką wysokość wysp nad poziomem morza opady wynoszą około 600-800 mm rocznie, tylko na Rarotong z bardziej wyniesionym krajobrazem deszcz jest dość obfity - do 1100 mm rocznie. Istnieją dwie pory roku - chłodno suche (od kwietnia do listopada) i stosunkowo mokro i gorąco (od grudnia do marca). Sezon huraganów trwa od listopada do marca, chociaż ze względu na naturalne warunki archipelagu poważne cyklony występują bardzo rzadko, ale ostatnio ich liczba nieznacznie wzrosła.

Wyspy Cooka: regiony

Aitutaki, Wyspy Cooka
Aitutaki, Wyspy Cooka | © Andrea Longinotti

Wyspy Cooka: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2024 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.