Wersja strony w języku polskim
Aitutaki, Wyspy Cooka
Aitutaki, Wyspy Cooka | © Andrea Longinotti

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu na Wyspach Cooka. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj na Wyspach Cooka

#minimalny
24.4°C
#średni
24.7°C
#maksymalny
25.2°C

Najpopularniejsze lokalizacje na Wyspach Cooka w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach na Wyspach Cooka

Teraz na wszystkich plażach na Wyspach Cooka temperatura wody jest całkiem przyjemna, aw niektórych miejscach jest bardzo ciepło, a nawet gorąco.

Temperatura wody na Wyspach Cooka wzrosła zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak i ponad miesiąca.

Aitutaki, Wyspy Cooka
Aitutaki, Wyspy Cooka | © Andrea Longinotti

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę na Wyspach Cooka w Avarua. Jego wartość w tej lokalizacji to 25.0°C. A najzimniejszy jest w Rarotonga, jego wartość 24.7°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania na Wyspach Cooka wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta na Wyspach Cooka. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Rarotonga24.7°C23.6°C
Aitutaki24.8°C25.1°C
Avarua25.0°C23.6°C

Klimat na Wyspach Cooka

Avarua, Wyspy Cooka
Avarua, Wyspy Cooka | © Sveinung Eika

Wyspy Cooka znajdują się w Australii i Oceanii. Kraj jest obmywany przez Ocean Spokojny. Wyspy Cooka to mały kraj. Aby określić temperaturę wody na nich, śledzimy tylko trzy osady.

Tropikalny marine, wiatr wiejący. Oceaniczne masy powietrza dominujące na archipelagu utrzymują stosunkowo równomierny reżim temperaturowy i wysoką wilgotność. Sezonowe zmiany klimatu są niewielkie. Najcieplejszym miesiącem jest styczeń (średnia temperatura + 26-29°C), najzimniejszym jest lipiec (+ 24-25°C). Ze względu na stosunkowo niewielką wysokość wysp nad poziomem morza opady wynoszą około 600-800 mm rocznie, tylko na Rarotong z bardziej wyniesionym krajobrazem deszcz jest dość obfity - do 1100 mm rocznie. Istnieją dwie pory roku - chłodno suche (od kwietnia do listopada) i stosunkowo mokro i gorąco (od grudnia do marca). Sezon huraganów trwa od listopada do marca, chociaż ze względu na naturalne warunki archipelagu poważne cyklony występują bardzo rzadko, ale ostatnio ich liczba nieznacznie wzrosła.

Wyspy Cooka: regiony

Wyspy Cooka
Wyspy Cooka | © internationalwealth.info

Wyspy Cooka: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2023 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.