Wersja strony w języku polskim
Mata Utu, Wallis i Futuna
Mata Utu, Wallis i Futuna | © KAHOA KAKALA

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu do Wallis i Futuna. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj do Wallis i Futuna

#minimalny
30.1°C
#średni
30.1°C
#maksymalny
30.1°C

Najpopularniejsze lokalizacje do Wallis i Futuna w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach do Wallis i Futuna

Obecnie na wszystkich plażach do Wallis i Futuna woda jest bardzo ciepła i wygodna do pływania.

Temperatura wody do Wallis i Futuna wzrosła zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak i ponad miesiąca.

Riverton, Nowa Zelandia
Riverton, Nowa Zelandia | © Wayne Jeffrey

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania do Wallis i Futuna wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta do Wallis i Futuna. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Mata Utu30.2°C29.7°C

Klimat do Wallis i Futuna

Oatley, Australia
Oatley, Australia | © Charis Oldfield

Wallis i Futuna znajdują się w Australii i Oceanii. Kraj jest obmywany przez Ocean Spokojny. Wallis i Futuna to mały kraj. Aby określić temperaturę wody w nim, monitorujemy tylko jedną lokalizację.

Oceaniczne podrównikowe, wiatry handlowe, gorące i wilgotne. Średnia temperatura powietrza wynosi około + 26°C przez cały rok, a jednocześnie prawie nie spada poniżej + 24°C, a podczas pory deszczowej utrzymuje się w granicach + 28-32°C. Opady atmosferyczne wynoszą 2500-3000 mm rocznie w Wallis i do 4000 mm w Futuna. W takim przypadku deszcz może trwać co najmniej 260 dni w roku, a wilgotność powietrza osiąga 80%. Pora deszczowa trwa od listopada do kwietnia. Ten sam sezon (od listopada do marca) dotyczy pory burzowej związanej z przejściem potężnych cyklonów tropikalnych nad terytorium wysp. Nieco chłodniejszy i bardziej suchy sezon, od maja do października-grudnia, tłumaczy się przewagą południowo-wschodnich wiatrów handlowych w tym okresie.

Wallis i Futuna: regiony

Brunswick Heads, Australia
Brunswick Heads, Australia | © Andrena Forrest

Wallis i Futuna: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2024 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.