Wersja strony w języku polskim
Fakaifou Village, Tuvalu
Fakaifou Village, Tuvalu | © hao ming Chang

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu do Tuvalu. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj do Tuvalu

#minimalny
31.4°C
#średni
31.4°C
#maksymalny
31.4°C

Najpopularniejsze lokalizacje do Tuvalu w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach do Tuvalu

Obecnie na wszystkich plażach do Tuvalu woda jest bardzo ciepła i wygodna do pływania.

Temperatura wody do Tuvalu wzrosła zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak i ponad miesiąca.

Tauranga, Nowa Zelandia
Tauranga, Nowa Zelandia | © Júlio Tomaz

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania do Tuvalu wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta do Tuvalu. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Fakaifou Village31.1°C29.6°C

Klimat do Tuvalu

Fannie Bay, Australia
Fannie Bay, Australia | © Cass Cassidy

Tuvalu znajduje się w Australii i Oceanii. Kraj jest obmywany przez Ocean Spokojny. Tuvalu to mały kraj. Aby określić temperaturę wody w nim, monitorujemy tylko jedną lokalizację.

Podrównikowe morskie, gorące i wilgotne, z łagodnymi zmianami sezonowymi. Głównym źródłem wahań pogody w Tuvalu są wiatry południowo-wschodnie wiejące od marca do listopada, a także silne wiatry zachodnie (listopad - kwiecień). Średnia roczna temperatura oscyluje wokół znaku +29 o C. Co więcej, temperatura powietrza prawie nigdy nie spada poniżej +24°C i jednocześnie nie przekracza +34°C, niezależnie od pory roku. Temperatura wody u wybrzeży wysp wynosi od +22°C do +37°C, w zależności od pory roku i głębokości tego miejsca. Średnie roczne opady wynoszą od 3500 mm rocznie na wyspach południowych do 3000 mm na północy. Pada prawie codziennie, ale silnym tropikalnym deszczom, tak charakterystycznym dla tej części planety, zwykle towarzyszy czyste niebo. Większość opadów przypada na okres od października do marca. Od listopada do kwietnia w Tuvalu dominują potężne wiatry zachodnie. Chociaż okres ten jest zwykle nazywany „sezonem huraganów», same huragany są tu dość rzadkie - w XX wieku były tylko cztery poważne „klęski żywiołowe», ale wszystkie w okresie po 1972 roku.

Tuvalu: regiony

Samoa Amerykańskie
Samoa Amerykańskie | © pixabay.com

Tuvalu: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2024 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.