Wersja strony w języku polskim
Nukualofa, Tonga
Nukualofa, Tonga | © 古森康史

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu w Tonga. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj w Tonga

#minimalny
24.6°C
#średni
25.2°C
#maksymalny
25.7°C

Najpopularniejsze lokalizacje w Tonga w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach w Tonga

Teraz na wszystkich plażach w Tonga temperatura wody jest całkiem przyjemna, aw niektórych miejscach jest bardzo ciepło, a nawet gorąco.

Temperatura wody w Tonga ma tendencję do obniżania się, jej wartość spadała zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak iw ciągu miesiąca.

Neiafu, Tonga
Neiafu, Tonga | © G Hine

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę w Tonga w Ohonua. Jego wartość w tej lokalizacji to 25.9°C. A najzimniejszy jest in Havelu, jego wartość 25.5°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania w Tonga wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta w Tonga. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Nukualofa25.8°C21.1°C
Havelu25.5°C21.1°C
Neiafu25.8°C23.0°C
Ohonua25.9°C21.1°C
Pangai25.8°C22.1°C

Klimat w Tonga

Nukualofa, Tonga
Nukualofa, Tonga | © 古森康史

Tonga znajduje się w Australii i Oceanii. Kraj jest obmywany przez Ocean Spokojny. Tonga to mały kraj. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy tylko pięć osad.

Wiatr tropikalny, bardzo ciepły i równomierny. Ponieważ kraj jest bardzo wydłużony z północy na południe, klimat poszczególnych wysp jest nieco zróżnicowany. Ogólnie rzecz biorąc, wyróżniają się dwie pory roku: gorąca (od grudnia do kwietnia-maja) i chłodna (od maja do grudnia). Południowo-wschodnie wiatry handlowe determinują chłodniejszą pogodę od maja do listopada, podczas gdy wiatry zachodnie i północno-zachodnie, które niosą ze sobą wzrost temperatury i opadów od listopada do kwietnia-maja, mogą być również zwiastunem potężnych tropikalnych huraganów. Na północy roczne wahania temperatury są prawie niewidoczne (średnia roczna temperatura wynosi około + 26°C), pory roku różnią się tylko ilością opadów: zima (czerwiec - sierpień) jest raczej sucha, w tym czasie nie spada więcej niż 200 mm deszczu, lato jest bardziej wilgotne - do 600 mm opady atmosferyczne Na południu klimat jest bardziej suchy, od maja do października spada miesięcznie 120-150 mm opadów, od grudnia do lutego około 240 mm, aw najbardziej deszczowych miesiącach (marzec) - do 400 mm. Temperatura wody u wybrzeży grupy południowej waha się od +21°C w czerwcu do +29°C w listopadzie, na północy wskaźniki te różnią się jedynie o 1-1,5 stopnia w kierunku wzrostu temperatury.

Tonga: regiony

Nowa Zelandia
Nowa Zelandia | © pixabay.com

Tonga: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2023 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.