Temperatura morza w kurortach na świecie

Wyszukiwanie kurortu

Temperatura wody morskiej w kurortach Tonga

Tonga

Tonga © www.orangesmile.com

Tonga: aktualna temperatura wody na wybrzeżu i w zbiornikach wodnych kraju. Prognoza zmian temperatury wody w Tonga. Dane historyczne.

Aktualna temperatura wody w Tonga
#minimalna
25.2oC
#średnia temperatura
25.6oC
#maksymalnie
26.4oC

Najpopularniejsze kurorty w Tonga w ostatnim tygodniu

Tonga: informacje o temperaturze wody

Tonga znajduje się w Australii i Oceanii. Kraj jest obmywany przez Ocean Spokojny. Tonga to mały kraj. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy tylko pięć osad.

Obecnie we wszystkich ośrodkach w Tonga woda jest bardzo ciepła i wygodna do pływania.

Temperatura wody w Tonga spadł w ciągu ostatnich 10 dni, ale wzrósł w porównaniu do 30 dni temu. Ogólny trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury wody obliczonej na podstawie pięć punktów w Tonga w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Najcieplejsza woda teraz в Тонге naprawione w Neiafu. Temperatura wody w tej wiosce wynosi 26.4oC. I najzimniejszy - w Pangai, jego wartość - 25.2oC.

Charakterystyczne są wskaźniki zmian wartości temperatury wody w ciągu roku. Dla dwóch najbardziej popularnych kąpielisk w Tonga roczne wykresy wyglądają następująco:

Tongatapu

Neiafu

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy informacje o temperaturze wody w każdym kurorcie lub wiosce w Tonga. Poniżej znajduje się tabela z danymi bieżącej temperatury wody, trendów i pogody ogólnie w niektórych miejscach kraj.

ResortWodaPowietrze
Neiafu26.4°C24.1°C
Nuku'alofa25.2°C22.7°C
Tongatapu25.4°C22.7°C
Ohonua25.7°C22.7°C
Pangai25.2°C23.4°C

Możesz sprawdzić temperaturę wody w dowolnym kurorcie lub wiosce w Tonga, korzystając z wyszukiwania zaawansowanego dostępnego pod linkiem: wyszukiwanie kurortu.

Tonga

Tonga © otdyhateli.com

Klimat w Tonga

Wiatr tropikalny, bardzo ciepły i równomierny. Ponieważ kraj jest bardzo wydłużony z północy na południe, klimat poszczególnych wysp jest nieco zróżnicowany. Ogólnie rzecz biorąc, wyróżniają się dwie pory roku: gorąca (od grudnia do kwietnia-maja) i chłodna (od maja do grudnia). Południowo-wschodnie wiatry handlowe determinują chłodniejszą pogodę od maja do listopada, podczas gdy wiatry zachodnie i północno-zachodnie, które niosą ze sobą wzrost temperatury i opadów od listopada do kwietnia-maja, mogą być również zwiastunem potężnych tropikalnych huraganów. Na północy roczne wahania temperatury są prawie niewidoczne (średnia roczna temperatura wynosi około + 26°C), pory roku różnią się tylko ilością opadów: zima (czerwiec - sierpień) jest raczej sucha, w tym czasie nie spada więcej niż 200 mm deszczu, lato jest bardziej wilgotne - do 600 mm opady atmosferyczne Na południu klimat jest bardziej suchy, od maja do października spada miesięcznie 120-150 mm opadów, od grudnia do lutego około 240 mm, aw najbardziej deszczowych miesiącach (marzec) - do 400 mm. Temperatura wody u wybrzeży grupy południowej waha się od +21°C w czerwcu do +29°C w listopadzie, na północy wskaźniki te różnią się jedynie o 1-1,5 stopnia w kierunku wzrostu temperatury.

Na komfort kąpieli wpływa również temperatura powietrza, wiatr lub opady deszczu. Możesz zobaczyć wszystkie te informacje na stronie każdego ośrodka. Aby to zrobić, możesz użyć wyszukiwania lub przejrzeć wszystkie ośrodki w regionie, kraju, regionie lub na wybrzeżu określonego regionu.

Tonga: regiony

Wyświetlamy temperaturę wody w następujących regionach:

Tonga: oceany i morza

Mierzymy i wyświetlamy temperaturę wody we wszystkich oceanach i morzach, które myją kraj. Wystarczy przejść do strony określonego zbiornika i zobaczyć temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

© 2020 - 2013 temperaturamorza.pl

Warunki użytkowania | Polityka prywatności | Łączność

Na stronie, chyba że wyraźnie podpisano, używane są zdjęcia pixabay.com lub własne