Wersja strony w języku polskim
Tokelau
Tokelau | © 200stran.ru

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu w Tokelau. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj w Tokelau

#minimalny
30.6°C
#średni
30.8°C
#maksymalny
31.0°C

Najpopularniejsze lokalizacje w Tokelau w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach w Tokelau

Obecnie na wszystkich plażach w Tokelau woda jest bardzo ciepła i wygodna do pływania.

Temperatura wody w Tokelau wzrosła zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak i ponad miesiąca.

Kingscote, Australia
Kingscote, Australia | © Jaideep Chaudhary

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę w Tokelau w Atafu Village. Jego wartość w tej lokalizacji to 30.9°C. A najzimniejszy jest w Fale Old Settlement, jego wartość 30.5°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania w Tokelau wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta w Tokelau. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Atafu Village30.9°C29.7°C
Fale Old Settlement30.5°C29.7°C

Klimat w Tokelau

Moorea, Polinezja Francuska
Moorea, Polinezja Francuska | © Kathrin Thieme

Tokelau znajduje się w Australii i Oceanii. Kraj jest obmywany przez Ocean Spokojny. Tokelau to mały kraj. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy tylko dwie osady.

Tropikalny marine, wiatr wiejący. Gorący i wilgotny klimat Tokelau jest dość trudny dla Europejczyka z powodu wysokiej temperatury i silnych, ale nieregularnych opadów. Średnie temperatury utrzymują się na poziomie +28 C przez cały rok, aw maju temperatura w ciągu dnia często osiąga +32 C (najgorętszy miesiąc), a już w lipcu spada do +25 o C. Powodem tego niezwykłego bilansu temperatur jest wschód i południe - Wiatry ogonowe dominujące na terytorium Tokelau od kwietnia do listopada. Pozostała część sezonu jest zdominowana przez ciepłe i wilgotne masy oceaniczne, które powstały na przestrzeni środkowej części Oceanu Spokojnego. Opady wynoszą do 1000-1500 mm rocznie, a ich charakter jest nieregularny. Często występują silne, ale krótkotrwałe opady deszczu, które przynoszą na wyspy miesięczne opady w ciągu zaledwie kilku godzin. Jednocześnie zdarzają się okresy, gdy obfite, ale krótkotrwałe deszcze są dość równe przez cały miesiąc. O każdej porze roku można spodziewać się do 80 mm deszczu dziennie, jednak od kwietnia do listopada ilość opadów nieznacznie maleje. Sztormy tropikalne, niegdyś dość rzadko dotykające wyspy Tokelau, stały się zauważalnie częstsze w ostatnich latach. Potężne cyklony tropikalne (najsilniejsze odnotowane w 1987, 1990, 1991 i 2005 r.) Powodują Tokelau wielkie szkody, ponieważ fale prawie swobodnie toczą się po powierzchni wysp, która ledwo unosi się nad powierzchnią wody. Cyklony i związane z nimi sztormy najprawdopodobniej występują w grudniu-marcu, ale są możliwe o każdej porze roku.

Tokelau: regiony

Port Douglas, Australia
Port Douglas, Australia | © Samuel Sida

Tokelau: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2024 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.