Temperatura morza w kurortach na świecie

Wyszukiwanie kurortu

Temperatura wody morskiej w kurortach Tokelau

Tokelau

Tokelau © triplook.me

Tokelau: aktualna temperatura wody na wybrzeżu i w zbiornikach wodnych kraju. Prognoza zmian temperatury wody w Tokelau. Dane historyczne.

Aktualna temperatura wody w Tokelau
#minimalna
29.4oC
#średnia temperatura
29.5oC
#maksymalnie
29.5oC

Najpopularniejsze kurorty w Tokelau w ostatnim tygodniu

Tokelau: informacje o temperaturze wody

Tokelau znajduje się w Australii i Oceanii. Kraj jest obmywany przez Ocean Spokojny. Tokelau to mały kraj. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy tylko dwie osady.

Obecnie we wszystkich ośrodkach w Tokelau woda jest bardzo ciepła i wygodna do pływania.

Temperatura wody w Tokelau spadł w ciągu ostatnich 10 dni, ale wzrósł w porównaniu do 30 dni temu. Ogólny trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury wody obliczonej na podstawie dwa punkty w Tokelau w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Najcieplejsza woda teraz в Токелау naprawione w wiosce Atafu. Temperatura wody w tej wiosce wynosi 29.5oC. I najzimniejszy - w Fakaofo, jego wartość - 29.4oC.

Charakterystyczne są wskaźniki zmian wartości temperatury wody w ciągu roku. Dla dwóch najbardziej popularnych kąpielisk w Tokelau roczne wykresy wyglądają następująco:

Wioska Atafu

Fakaofo

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy informacje o temperaturze wody w każdym kurorcie lub wiosce w Tokelau. Poniżej znajduje się tabela z danymi bieżącej temperatury wody, trendów i pogody ogólnie w niektórych miejscach kraj.

ResortWodaPowietrze
Fakaofo29.4°C28.2°C
Wioska Atafu29.5°C28.3°C

Możesz sprawdzić temperaturę wody w dowolnym kurorcie lub wiosce w Tokelau, korzystając z wyszukiwania zaawansowanego dostępnego pod linkiem: wyszukiwanie kurortu.

Tokelau

Tokelau © 200stran.ru

Klimat w Tokelau

Tropikalny marine, wiatr wiejący. Gorący i wilgotny klimat Tokelau jest dość trudny dla Europejczyka z powodu wysokiej temperatury i silnych, ale nieregularnych opadów. Średnie temperatury utrzymują się na poziomie +28 C przez cały rok, aw maju temperatura w ciągu dnia często osiąga +32 C (najgorętszy miesiąc), a już w lipcu spada do +25 o C. Powodem tego niezwykłego bilansu temperatur jest wschód i południe - Wiatry ogonowe dominujące na terytorium Tokelau od kwietnia do listopada. Pozostała część sezonu jest zdominowana przez ciepłe i wilgotne masy oceaniczne, które powstały na przestrzeni środkowej części Oceanu Spokojnego. Opady wynoszą do 1000-1500 mm rocznie, a ich charakter jest nieregularny. Często występują silne, ale krótkotrwałe opady deszczu, które przynoszą na wyspy miesięczne opady w ciągu zaledwie kilku godzin. Jednocześnie zdarzają się okresy, gdy obfite, ale krótkotrwałe deszcze są dość równe przez cały miesiąc. O każdej porze roku można spodziewać się do 80 mm deszczu dziennie, jednak od kwietnia do listopada ilość opadów nieznacznie maleje. Sztormy tropikalne, niegdyś dość rzadko dotykające wyspy Tokelau, stały się zauważalnie częstsze w ostatnich latach. Potężne cyklony tropikalne (najsilniejsze odnotowane w 1987, 1990, 1991 i 2005 r.) Powodują Tokelau wielkie szkody, ponieważ fale prawie swobodnie toczą się po powierzchni wysp, która ledwo unosi się nad powierzchnią wody. Cyklony i związane z nimi sztormy najprawdopodobniej występują w grudniu-marcu, ale są możliwe o każdej porze roku.

Na komfort kąpieli wpływa również temperatura powietrza, wiatr lub opady deszczu. Możesz zobaczyć wszystkie te informacje na stronie każdego ośrodka. Aby to zrobić, możesz użyć wyszukiwania lub przejrzeć wszystkie ośrodki w regionie, kraju, regionie lub na wybrzeżu określonego regionu.

Tokelau: regiony

Wyświetlamy temperaturę wody w następujących regionach:

Tokelau: oceany i morza

Mierzymy i wyświetlamy temperaturę wody we wszystkich oceanach i morzach, które myją kraj. Wystarczy przejść do strony określonego zbiornika i zobaczyć temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

© 2020 - 2013 temperaturamorza.pl

Warunki użytkowania | Polityka prywatności | Łączność

Na stronie, chyba że wyraźnie podpisano, używane są zdjęcia pixabay.com lub własne