Wersja strony w języku polskim
Timor Wschodni
Timor Wschodni | © seatemperature.net

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu w Timorze Wschodnim. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj w Timorze Wschodnim

#minimalny
29.4°C
#średni
29.4°C
#maksymalny
29.4°C

Najpopularniejsze lokalizacje w Timorze Wschodnim w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach w Timorze Wschodnim

Obecnie na wszystkich plażach w Timorze Wschodnim woda jest bardzo ciepła i wygodna do pływania.

Temperatura wody w Timorze Wschodnim wzrosła zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak i ponad miesiąca.

Zamboanga, Filipiny
Zamboanga, Filipiny | © Darwin Dalisay

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania w Timorze Wschodnim wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta w Timorze Wschodnim. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Dili29.3°C26.8°C

Klimat w Timorze Wschodnim

Phuket, Tajlandia
Phuket, Tajlandia | © pixabay.com

Timor Wschodni znajduje się w Azji. Kraj jest myte przez Sea Banda. Timor Wschodni to mały kraj. Aby określić temperaturę wody w nim, monitorujemy tylko jedną lokalizację.

Klimat jest przejściowy od równikowego do podrównikowego, monsunowego, gorącego i bardzo wilgotnego. Średnia miesięczna temperatura oscyluje w granicach + 25–27°C, podczas gdy maksymalna dzienna temperatura na poziomie morza może osiągnąć + 38°C (najgorętsze miesiące to październik i listopad). Jednak na obszarach górskich temperatura szybko spada, aw ciągu dnia na wysokości ponad tysiąca metrów rzadko osiąga więcej niż + 24°C, a nocą często spada do + 12°C. Opady wynoszą do 1500 mm rocznie na poziomie morza i do 2500 mm w górach. Maksymalna ilość opadów przypada na okres monsunów północno-zachodnich (od listopada do maja), kiedy na wyspie występują prawie ciągłe deszcze, prowadzące do rozlewisk rzek, drogi stają się nieprzejezdne. Od czerwca do listopada, kiedy wieje monsun południowo-wschodni, przynosząc suchy „oddech» kontynentu australijskiego, opady deszczu są bardzo niewielkie.

Timor Wschodni: regiony

West Java, Indonezja
West Java, Indonezja | © pixabay.com

Timor Wschodni: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2024 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.