Wersja strony w języku polskim
Lindi, Tanzania
Lindi, Tanzania | © Hassani Zakrino

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu w Tanzanii. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj w Tanzanii

#minimalny
25.4°C
#średni
26.1°C
#maksymalny
26.8°C

Najpopularniejsze lokalizacje w Tanzanii w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach w Tanzanii

Obecnie na wszystkich plażach w Tanzanii woda jest bardzo ciepła i wygodna do pływania.

Temperatura wody w Tanzanii wzrosła zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak i ponad miesiąca.

Chake Chake, Tanzania
Chake Chake, Tanzania | © a Salum

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę w Tanzanii na wyspie Mafia. Jego wartość w tej lokalizacji to 26.6°C. A najzimniejszy jest w Dar Es Salaam, jego wartość 25.4°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania w Tanzanii wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta w Tanzanii. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Zanzibar25.5°C23.6°C
Nungwi25.7°C25.6°C
Dar Es Salaam25.4°C23.6°C
Pemba26.4°C24.9°C
Wyspa Mafii26.6°C25.2°C
Tanga26.1°C24.1°C
Bagamoyo25.6°C23.6°C
Chake Chake26.4°C24.9°C
Mtwara25.4°C23.6°C
Lindi26.5°C23.6°C
Mahonda25.4°C25.7°C

Klimat w Tanzanii

Lindi, Tanzania
Lindi, Tanzania | © Tail Spotter Safari

Tanzania znajduje się w Afryce. Kraj jest umyty przez Ocean Indyjski. Tanzania - ma dość długą linię brzegową. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy 14 osad i kurortów.

Monsun równikowy. Górzyste regiony i południowo-wschodnia część kraju mają wszystkie oznaki klimatu tropikalnego, co wynika z cech płaskorzeźby. Reżim temperaturowy w Tanzanii jest dość jednolity - średnia temperatura zimowa wynosi około + 22°C (w górach - + 12-20°C), średnia miesięczna temperatura w lecie waha się od + 25°C na południu kraju do + 27°C na północy (do + 24°C na obszarach górskich). Ilość opadów jest bardzo niejednorodna. W górzystej środkowej części kraju spada rocznie do 1000 mm deszczu, głównie od listopada do maja. Reszta czasu tutaj jest bardzo sucha. Na obszarze jeziora Wiktorii spada do 200 mm opadów i nie ma jasno określonej pory deszczowej. W północno-wschodniej części kraju rocznie spada do 1400 mm deszczu, a pory deszczowe (marzec-maj i październik-grudzień) występują naprzemiennie z porami suchymi (od czerwca do września i od stycznia do lutego). Na zboczach wulkanów strefy Wielkiej uskoki do 2000 mm deszczu rocznie spada stosunkowo równomiernie. Na wyspach w morskiej strefie klimatycznej średnia temperatura wynosi około 27°C przy opadach 1500–2000 mm.

Tanzania: regiony

Zanzibar, Tanzania
Zanzibar, Tanzania | © strany.com.ua

Tanzania: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2023 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.