Wersja strony w języku polskim
Tanga, Tanzania
Tanga, Tanzania | © Ertan Kuday

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu w Tanzanii. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj w Tanzanii

#minimalny
26.2°C
#średni
26.9°C
#maksymalny
27.7°C

Najpopularniejsze lokalizacje w Tanzanii w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach w Tanzanii

Obecnie na wszystkich plażach w Tanzanii woda jest bardzo ciepła i wygodna do pływania.

Temperatura wody w Tanzanii ma tendencję do obniżania się, jej wartość spadała zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak iw ciągu miesiąca.

Wyspa Mafii, Tanzania
Wyspa Mafii, Tanzania | © Wayne anton Pervan

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę w Tanzanii w Mahondzie. Jego wartość w tej lokalizacji to 27.6°C. A najzimniejszy jest w języku Pemba, jego wartość 26.7°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania w Tanzanii wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta w Tanzanii. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Zanzibar26.8°C24.9°C
Nungwi27.2°C25.8°C
Pemba26.7°C24.3°C
Wyspa Mafii27.1°C25.7°C
Dar Es Salaam27.1°C24.9°C
Tanga27.5°C25.0°C
Mahonda27.6°C25.9°C
Mtwara27.1°C23.3°C
Lindi27.2°C23.3°C
Bagamoyo27.0°C24.9°C
Chake Chake27.0°C24.3°C

Klimat w Tanzanii

Lindi, Tanzania
Lindi, Tanzania | © Tail Spotter Safari

Tanzania znajduje się w Afryce. Kraj jest umyty przez Ocean Indyjski. Tanzania - ma dość długą linię brzegową. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy 14 osad i kurortów.

Monsun równikowy. Górzyste regiony i południowo-wschodnia część kraju mają wszystkie oznaki klimatu tropikalnego, co wynika z cech płaskorzeźby. Reżim temperaturowy w Tanzanii jest dość jednolity - średnia temperatura zimowa wynosi około + 22°C (w górach - + 12-20°C), średnia miesięczna temperatura w lecie waha się od + 25°C na południu kraju do + 27°C na północy (do + 24°C na obszarach górskich). Ilość opadów jest bardzo niejednorodna. W górzystej środkowej części kraju spada rocznie do 1000 mm deszczu, głównie od listopada do maja. Reszta czasu tutaj jest bardzo sucha. Na obszarze jeziora Wiktorii spada do 200 mm opadów i nie ma jasno określonej pory deszczowej. W północno-wschodniej części kraju rocznie spada do 1400 mm deszczu, a pory deszczowe (marzec-maj i październik-grudzień) występują naprzemiennie z porami suchymi (od czerwca do września i od stycznia do lutego). Na zboczach wulkanów strefy Wielkiej uskoki do 2000 mm deszczu rocznie spada stosunkowo równomiernie. Na wyspach w morskiej strefie klimatycznej średnia temperatura wynosi około 27°C przy opadach 1500–2000 mm.

Tanzania: regiony

Mtwara, Tanzania
Mtwara, Tanzania | © Charity Christian

Tanzania: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2021 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.