Wersja strony w języku polskim
Dar Es Salaam, Tanzania
Dar Es Salaam, Tanzania | © Chama Joseph

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu w Tanzanii. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj w Tanzanii

#minimalny
26.1°C
#średni
27.2°C
#maksymalny
28.7°C

Najpopularniejsze lokalizacje w Tanzanii w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach w Tanzanii

Obecnie na wszystkich plażach w Tanzanii woda jest bardzo ciepła i wygodna do pływania.

Temperatura wody w Tanzanii ma tendencję do obniżania się, jej wartość spadała zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak iw ciągu miesiąca.

Wyspa Mafii, Tanzania
Wyspa Mafii, Tanzania | © Wayne anton Pervan

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę w Tanzanii w Mtwara. Jego wartość w tej lokalizacji to 28.8°C. A najzimniejszy jest w Tanga, jego wartość 26.3°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania w Tanzanii wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta w Tanzanii. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Zanzibar28.1°C30.6°C
Nungwi27.8°C27.4°C
Pemba26.8°C29.2°C
Wyspa Mafii27.5°C27.9°C
Dar Es Salaam27.4°C30.6°C
Bagamoyo27.6°C30.6°C
Mahonda27.9°C31.2°C
Mtwara28.8°C26.6°C
Tanga26.3°C28.8°C
Lindi28.6°C26.6°C
Chake Chake26.7°C29.2°C

Klimat w Tanzanii

Zanzibar, Tanzania
Zanzibar, Tanzania | © Zanzibar Bookings

Tanzania znajduje się w Afryce. Kraj jest umyty przez Ocean Indyjski. Tanzania - ma dość długą linię brzegową. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy 14 osad i kurortów.

Monsun równikowy. Górzyste regiony i południowo-wschodnia część kraju mają wszystkie oznaki klimatu tropikalnego, co wynika z cech płaskorzeźby. Reżim temperaturowy w Tanzanii jest dość jednolity - średnia temperatura zimowa wynosi około + 22°C (w górach - + 12-20°C), średnia miesięczna temperatura w lecie waha się od + 25°C na południu kraju do + 27°C na północy (do + 24°C na obszarach górskich). Ilość opadów jest bardzo niejednorodna. W górzystej środkowej części kraju spada rocznie do 1000 mm deszczu, głównie od listopada do maja. Reszta czasu tutaj jest bardzo sucha. Na obszarze jeziora Wiktorii spada do 200 mm opadów i nie ma jasno określonej pory deszczowej. W północno-wschodniej części kraju rocznie spada do 1400 mm deszczu, a pory deszczowe (marzec-maj i październik-grudzień) występują naprzemiennie z porami suchymi (od czerwca do września i od stycznia do lutego). Na zboczach wulkanów strefy Wielkiej uskoki do 2000 mm deszczu rocznie spada stosunkowo równomiernie. Na wyspach w morskiej strefie klimatycznej średnia temperatura wynosi około 27°C przy opadach 1500–2000 mm.

Tanzania: regiony

Dar Es Salaam, Tanzania
Dar Es Salaam, Tanzania | © Eliona Erick

Tanzania: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2023 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.