Temperatura morza w kurortach na świecie

Wyszukiwanie kurortu

Temperatura wody morskiej w kurortach Tanzanii

Nangwie, Tanzania

Nangwie, Tanzania © nochi.com.ua

Tanzania: aktualna temperatura wody na wybrzeżu i w zbiornikach wodnych kraju. Prognoza zmian temperatury wody w Tanzanii. Dane historyczne.

Aktualna temperatura wody w Tanzanii
#minimalna
24.9oC
#średnia temperatura
28.0oC
#maksymalnie
28.9oC

Najpopularniejsze kurorty w Tanzanii w ostatnim tygodniu

Tanzania: informacje o temperaturze wody

Tanzania znajduje się w Afryce. Kraj jest umyty przez Ocean Indyjski. Tanzania - ma dość długą linię brzegową. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy 14 osad i kurortów.

Obecnie we wszystkich ośrodkach w Tanzanii temperatura wody jest dość komfortowa, aw niektórych miejscach jest bardzo ciepła, a nawet gorąca.

Temperatura wody w Tanzanii wzrosła zarówno w ciągu ostatnich 10 dni,, jak i miesiąca. Ogólny trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury wody obliczonej na podstawie 14-ти punktów w Tanzanii w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Najcieplejsza woda teraz в Танзании naprawione na wyspie mafii. Temperatura wody w tej wiosce wynosi 29.3oC. I najzimniejszy - w Manyar, jego wartość - 24.7oC.

Charakterystyczne są wskaźniki zmian wartości temperatury wody w ciągu roku. Dla dwóch najbardziej popularnych kąpielisk w Tanzanii roczne wykresy wyglądają następująco:

Zanzibar

Dar es Salaam

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy informacje o temperaturze wody w każdym kurorcie lub wiosce w Tanzanii. Poniżej znajduje się tabela z danymi bieżącej temperatury wody, trendów i pogody ogólnie w niektórych miejscach kraj.

ResortWodaPowietrze
Mafia29.3°C26.9°C
Tanga28.9°C25.0°C
Pemba28.6°C25.0°C
Zanzibar28.2°C25.0°C
Nangwie28.5°C25.0°C
Dar es Salaam29.0°C26.9°C
Ngorongoro25.3°C21.8°C
Mahonda29.0°C25.0°C

Możesz sprawdzić temperaturę wody w dowolnym kurorcie lub wiosce w Tanzanii, korzystając z wyszukiwania zaawansowanego dostępnego pod linkiem: wyszukiwanie kurortu.

Zanzibar, Tanzania

Zanzibar, Tanzania © pixabay.com

Klimat w Tanzanii

Monsun równikowy. Górzyste regiony i południowo-wschodnia część kraju mają wszystkie oznaki klimatu tropikalnego, co wynika z cech płaskorzeźby. Reżim temperaturowy w Tanzanii jest dość jednolity - średnia temperatura zimowa wynosi około + 22°C (w górach - + 12-20°C), średnia miesięczna temperatura w lecie waha się od + 25°C na południu kraju do + 27°C na północy (do + 24°C na obszarach górskich). Ilość opadów jest bardzo niejednorodna. W górzystej środkowej części kraju spada rocznie do 1000 mm deszczu, głównie od listopada do maja. Reszta czasu tutaj jest bardzo sucha. Na obszarze jeziora Wiktorii spada do 200 mm opadów i nie ma jasno określonej pory deszczowej. W północno-wschodniej części kraju rocznie spada do 1400 mm deszczu, a pory deszczowe (marzec-maj i październik-grudzień) występują naprzemiennie z porami suchymi (od czerwca do września i od stycznia do lutego). Na zboczach wulkanów strefy Wielkiej uskoki do 2000 mm deszczu rocznie spada stosunkowo równomiernie. Na wyspach w morskiej strefie klimatycznej średnia temperatura wynosi około 27°C przy opadach 1500–2000 mm.

Na komfort kąpieli wpływa również temperatura powietrza, wiatr lub opady deszczu. Możesz zobaczyć wszystkie te informacje na stronie każdego ośrodka. Aby to zrobić, możesz użyć wyszukiwania lub przejrzeć wszystkie ośrodki w regionie, kraju, regionie lub na wybrzeżu określonego regionu.

Tanzania: regiony

Wyświetlamy temperaturę wody w następujących regionach:

a także w osadach bez odniesienia do regionu: Manyara, Mafia, Ngorongoro, Pemba, Tanganika

Zanzibar, Tanzania

Zanzibar, Tanzania © openmind.com.ua

Tanzania: oceany i morza

Mierzymy i wyświetlamy temperaturę wody we wszystkich oceanach i morzach, które myją kraj. Wystarczy przejść do strony określonego zbiornika i zobaczyć temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

<

© 2020 - 2013 temperaturamorza.pl

Warunki użytkowania | Polityka prywatności | Łączność

Na stronie, chyba że wyraźnie podpisano, używane są zdjęcia pixabay.com lub własne