Wersja strony w języku polskim
Całość, Surinam
Całość, Surinam | © Astrid Van Sauers

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu w Surinamie. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj w Surinamie

#minimalny
26.3°C
#średni
27.4°C
#maksymalny
28.0°C

Najpopularniejsze lokalizacje w Surinamie w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach w Surinamie

Obecnie na wszystkich plażach w Surinamie woda jest bardzo ciepła i wygodna do pływania.

Temperatura wody w Surinamie ma tendencję do obniżania się, jej wartość spadała zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak iw ciągu miesiąca.

Całość, Surinam
Całość, Surinam | © Astrid Van Sauers

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę w Surinamie w Nieuw Nickerie. Jego wartość w tej lokalizacji to 27.2°C. A najzimniejszy jest w Paramaribo, jego wartość 26.3°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania w Surinamie wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta w Surinamie. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Nieuw Nickerie27.2°C27.9°C
Paramaribo26.3°C28.2°C
Całość27.0°C28.0°C

Klimat w Surinamie

Całość, Surinam
Całość, Surinam | © Astrid Van Sauers

Surinam znajduje się w Ameryce Południowej. Kraj jest obmywany przez Ocean Atlantycki. Surinam to mały kraj. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy tylko dwie osady.

Podrównikowy, gorący i stale wilgotny. Średnia temperatura powietrza wynosi około + 26°C i zmienia się nieznacznie w ciągu roku. Nawet w nocy temperatura rzadko spada poniżej + 24°C, aw porze suchej w cieniu może osiągnąć + 36°C. Stałe wiatry północno-wschodnie przynoszą chłód, ale jest to odczuwalne tylko w strefie przybrzeżnej. Opady wynoszą 2300-3000 mm rocznie i pada około 200 dni w roku. Pora deszczowa trwa zwykle od listopada do stycznia i od maja do lipca (w tym czasie deszcze często powodują silne powodzie). Chociaż Surinam leży poza strefą huraganu, silne deszcze z wiatrem „sibibusi» (dosłownie „leśna miotła», takie deszcze dość często odrywają prawie wszystkie liście z drzew) są częste w porze deszczowej, podczas której w ciągu kilku godzin spada do 300 mm wody.

Surinam: regiony

Pelluhue, Chile
Pelluhue, Chile | © patricio enrrique pino apablaza

Surinam: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2023 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.