Wersja strony w języku polskim
Nakładka na czapkę, Senegal
Nakładka na czapkę, Senegal | © Les Alizes Beach Resort

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu w Senegalu. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj w Senegalu

#minimalny
21.5°C
#średni
23.7°C
#maksymalny
25.6°C

Najpopularniejsze lokalizacje w Senegalu w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach w Senegalu

Obecnie na plażach w Senegalu temperatura wody waha się od chłodnej do komfortowej i ciepłej.

Temperatura wody w Senegalu spadła w ciągu ostatnich 10 dni, ale wzrosła w porównaniu do 30 dni temu.

Senegal
Senegal | © pixabay.com

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę w Senegalu w czapce. Jego wartość w tej lokalizacji to 25.5°C. A najzimniejszy jest w Saint Louis, jego wartość 21.4°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania w Senegalu wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta w Senegalu. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Dakar23.7°C24.9°C
Saly24.0°C24.9°C
Warang24.5°C24.9°C
Saint Louis21.4°C23.9°C
Mermoz Boabab23.4°C24.9°C
Joal Fadiout24.7°C24.9°C
Nakładka na czapkę25.5°C26.8°C
Les Almadies23.7°C24.2°C
Kayar24.2°C24.9°C
Pikine23.7°C24.9°C
Ziguinchor25.0°C26.8°C

Klimat w Senegalu

Dakar, Senegal
Dakar, Senegal | © Martin Tremblay

Senegal znajduje się w Afryce. Kraj jest obmywany przez Ocean Atlantycki. Senegal - ma dość długą linię brzegową. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy 11 osad i kurortów.

Podrównikowy, na północy - przejściowy do tropikalnego. Temperatura powietrza jest wszędzie taka sama i w zależności od pory roku wynosi od +23°C do +28 o C. Pora deszczowa trwa od lipca do października (średnie roczne opady na północy wynoszą około 200-350 mm., Na południu - około 1550 mm.). Najbardziej mokrym obszarem jest południe wybrzeża Atlantyku, gdzie czasami dochodzi do 2000 mm w ciągu roku. opady atmosferyczne Ilość opadów może zmieniać się gwałtownie z roku na rok (na przykład w regionie Dakar - od 235 do 1485 mm). O zmianie pór roku decyduje także reżim opadów atmosferycznych, ponieważ od listopada do kwietnia suche wiatry na północnym wschodzie Harmatan wieją z Sahary, a od maja do października mokry monsun południowo-zachodni przynosi obfite deszcze (pora deszczowa na południu trwa 5-7 miesięcy, a na północy - z siłą 2-3 miesięcy).

Senegal: regiony

Ziguinchor, Senegal
Ziguinchor, Senegal | © pape diame sane

Senegal: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2024 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.