Wersja strony w języku polskim
Nakładka na czapkę, Senegal
Nakładka na czapkę, Senegal | © Ibrahima Fall

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu w Senegalu. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj w Senegalu

#minimalny
19.6°C
#średni
22.4°C
#maksymalny
25.4°C

Najpopularniejsze lokalizacje w Senegalu w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach w Senegalu

Obecnie na plażach w Senegalu temperatura wody waha się od chłodnej do komfortowej i ciepłej.

Temperatura wody w Senegalu ma tendencję do obniżania się, jej wartość spadała zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak iw ciągu miesiąca.

Nakładka na czapkę, Senegal
Nakładka na czapkę, Senegal | © pape diame sane

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę w Senegalu in Ziguinchor. Jego wartość w tej lokalizacji to 24.1°C. A najzimniejszy jest w Saint Louis, jego wartość 19.8°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania w Senegalu wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta w Senegalu. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Dakar21.8°C30.7°C
Saly21.7°C30.7°C
Nakładka na czapkę24.1°C28.1°C
Saint Louis19.8°C29.1°C
Joal Fadiout22.9°C30.7°C
Warang22.5°C30.7°C
Ziguinchor24.1°C28.1°C
Mermoz Boabab21.2°C30.7°C
Pikine21.8°C30.7°C
Les Almadies22.1°C26.2°C
Kayar21.4°C30.7°C

Klimat w Senegalu

Dakar, Senegal
Dakar, Senegal | © Martin Tremblay

Senegal znajduje się w Afryce. Kraj jest obmywany przez Ocean Atlantycki. Senegal - ma dość długą linię brzegową. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy 11 osad i kurortów.

Podrównikowy, na północy - przejściowy do tropikalnego. Temperatura powietrza jest wszędzie taka sama i w zależności od pory roku wynosi od +23°C do +28 o C. Pora deszczowa trwa od lipca do października (średnie roczne opady na północy wynoszą około 200-350 mm., Na południu - około 1550 mm.). Najbardziej mokrym obszarem jest południe wybrzeża Atlantyku, gdzie czasami dochodzi do 2000 mm w ciągu roku. opady atmosferyczne Ilość opadów może zmieniać się gwałtownie z roku na rok (na przykład w regionie Dakar - od 235 do 1485 mm). O zmianie pór roku decyduje także reżim opadów atmosferycznych, ponieważ od listopada do kwietnia suche wiatry na północnym wschodzie Harmatan wieją z Sahary, a od maja do października mokry monsun południowo-zachodni przynosi obfite deszcze (pora deszczowa na południu trwa 5-7 miesięcy, a na północy - z siłą 2-3 miesięcy).

Senegal: regiony

Dakar, Senegal
Dakar, Senegal | © Nicola e Pina Senegal 2013

Senegal: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2024 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.