Wersja strony w języku polskim
Fagatogo, Samoa Amerykańskie
Fagatogo, Samoa Amerykańskie | © Shan Burkhalter

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu w Samoa Amerykańskim. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj w Samoa Amerykańskim

#minimalny
29.0°C
#średni
29.6°C
#maksymalny
30.2°C

Najpopularniejsze lokalizacje w Samoa Amerykańskim w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach w Samoa Amerykańskim

Obecnie na wszystkich plażach w Samoa Amerykańskim woda jest bardzo ciepła i wygodna do pływania.

Temperatura wody w Samoa Amerykańskim ma tendencję do obniżania się, jej wartość spadała zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak iw ciągu miesiąca.

Fagatogo, Samoa Amerykańskie
Fagatogo, Samoa Amerykańskie | © Ed Lewis

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę w Samoa Amerykańskim w Ofu. Jego wartość w tej lokalizacji to 30.2°C. A najzimniejszy jest w Fagatogo, jego wartość 29.0°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania w Samoa Amerykańskim wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta w Samoa Amerykańskim. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Pago Pago29.6°C28.9°C
Aua29.7°C28.9°C
Fagatogo29.0°C28.9°C
Ofu30.2°C28.9°C
Tafuna29.5°C28.9°C
Taulaga29.8°C28.7°C

Klimat w Samoa Amerykańskim

Samoa Amerykańskie
Samoa Amerykańskie | © pixabay.com

Samoa Amerykańskie znajduje się w Australii i Oceanii. Kraj jest obmywany przez Ocean Spokojny. Samoa Amerykańskie to mały kraj. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy w sumie dziewięć osiedli lub kurortów.

Tropikalny marine, wiatr wiejący. Klimat Samoa, raczej gorący i wilgotny, charakteryzuje się ciągle wietrzną pogodą. Od maja do września-października (lokalna zima) na wyspach dominują południowo-wschodnie wiatry, zmieniając kierunek na północny zachód od listopada do kwietnia (lato). Od grudnia do marca często występują potężne cyklony tropikalne (Samoa znajduje się w „pasie cyklonowym»), przenosząc huraganowe wiatry i burze na wyspy. W ciągu ostatnich 20 lat odnotowano tu kilkanaście tajfuny, z których najpotężniejszymi są Ezo (1981), Tusi (1987), Ofa (1990), Val (1991). ), „This» (2004) i „Olaf» (2005) - spowodowały znaczne szkody w lokalnej gospodarce. Temperatura powietrza utrzymuje się przez cały rok +26 oC, w lipcu (najzimniejszy miesiąc w roku) średnia miesięczna temperatura wynosi około +25 o C, a w grudniu-styczniu około +27 o C. Ponadto charakterystyczną cechą lokalnego klimatu jest znacznie większa różnica temperatur między okresami dziennymi i nocnymi niż między zimą a latem. Temperatura wody morskiej również rzadko spada poniżej +24 o C. Opady spadają średnio 3000 mm rocznie (z 2500 mm w północno-zachodnich częściach dużych wysp do 5000 mm w środkowych regionach górskich Tutuil i na obszarach przylegających do wulkanu Rainmaker). Wyróżniają się dwie pory roku - stosunkowo chłodna i sucha „zima» (od kwietnia-maja do września-października) oraz cieplejsze i bardziej wilgotne „lato» (od listopada do kwietnia). Większość opadów przypada na okres od grudnia do kwietnia.

Samoa Amerykańskie: regiony

Harrington, Australia
Harrington, Australia | © David Callaghan

Samoa Amerykańskie: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2024 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.