Temperatura morza w kurortach na świecie

Wyszukiwanie kurortu

Temperatura wody morskiej na Samoa Amerykańskim

Samoa Amerykańskie

Samoa Amerykańskie © pixabay.com

Samoa Amerykańskie: aktualna temperatura wody na wybrzeżu i w zbiornikach wodnych kraju. Prognoza zmian temperatury wody w Samoa Amerykańskim. Dane historyczne.

Aktualna temperatura wody w Samoa Amerykańskim
#minimalna
27.7oC
#średnia temperatura
28.3oC
#maksymalnie
29.2oC

Najpopularniejsze kurorty w Samoa Amerykańskim w ostatnim tygodniu

Samoa Amerykańskie: informacje o temperaturze wody

Samoa Amerykańskie znajduje się w Australii i Oceanii. Kraj jest obmywany przez Ocean Spokojny. Samoa Amerykańskie to mały kraj. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy w sumie dziewięć osiedli lub kurortów.

Obecnie we wszystkich ośrodkach w Samoa Amerykańskim woda jest bardzo ciepła i wygodna do pływania.

Temperatura wody w Samoa Amerykańskim ma tendencję do zmniejszania się, jego wartość spadła zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak i miesiąca. Ogólny trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury wody obliczonej na podstawie dziewięć punktów w Samoa Amerykańskim w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Najcieplejsza woda teraz в Американском Самоа naprawione w Taulaga. Temperatura wody w tej wiosce wynosi 29.2oC. I najzimniejszy - w Tafuna, jego wartość - 27.7oC.

Charakterystyczne są wskaźniki zmian wartości temperatury wody w ciągu roku. Dla dwóch najbardziej popularnych kąpielisk w Samoa Amerykańskim roczne wykresy wyglądają następująco:

Fagatogo

Tafuna

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy informacje o temperaturze wody w każdym kurorcie lub wiosce w Samoa Amerykańskim. Poniżej znajduje się tabela z danymi bieżącej temperatury wody, trendów i pogody ogólnie w niektórych miejscach kraj.

ResortWodaPowietrze
Pago Pago28.0°C26.9°C
Ofu27.8°C26.9°C
Falenio28.3°C26.9°C
Mapusagafou28.6°C26.9°C
Malaiim28.6°C26.9°C
Aua28.3°C26.9°C
Taulaga29.2°C26.9°C
Fagatogo28.0°C26.9°C

Możesz sprawdzić temperaturę wody w dowolnym kurorcie lub wiosce w Samoa Amerykańskim, korzystając z wyszukiwania zaawansowanego dostępnego pod linkiem: wyszukiwanie kurortu.

Samoa Amerykańskie

Samoa Amerykańskie © pixabay.com

Klimat w Samoa Amerykańskim

Tropikalny marine, wiatr wiejący. Klimat Samoa, raczej gorący i wilgotny, charakteryzuje się ciągle wietrzną pogodą. Od maja do września-października (lokalna zima) na wyspach dominują południowo-wschodnie wiatry, zmieniając kierunek na północny zachód od listopada do kwietnia (lato). Od grudnia do marca często występują potężne cyklony tropikalne (Samoa znajduje się w „pasie cyklonowym»), przenosząc huraganowe wiatry i burze na wyspy. W ciągu ostatnich 20 lat odnotowano tu kilkanaście tajfuny, z których najpotężniejszymi są Ezo (1981), Tusi (1987), Ofa (1990), Val (1991). ), „This» (2004) i „Olaf» (2005) - spowodowały znaczne szkody w lokalnej gospodarce. Temperatura powietrza utrzymuje się przez cały rok +26 oC, w lipcu (najzimniejszy miesiąc w roku) średnia miesięczna temperatura wynosi około +25 o C, a w grudniu-styczniu około +27 o C. Ponadto charakterystyczną cechą lokalnego klimatu jest znacznie większa różnica temperatur między okresami dziennymi i nocnymi niż między zimą a latem. Temperatura wody morskiej również rzadko spada poniżej +24 o C. Opady spadają średnio 3000 mm rocznie (z 2500 mm w północno-zachodnich częściach dużych wysp do 5000 mm w środkowych regionach górskich Tutuil i na obszarach przylegających do wulkanu Rainmaker). Wyróżniają się dwie pory roku - stosunkowo chłodna i sucha „zima» (od kwietnia-maja do września-października) oraz cieplejsze i bardziej wilgotne „lato» (od listopada do kwietnia). Większość opadów przypada na okres od grudnia do kwietnia.

Na komfort kąpieli wpływa również temperatura powietrza, wiatr lub opady deszczu. Możesz zobaczyć wszystkie te informacje na stronie każdego ośrodka. Aby to zrobić, możesz użyć wyszukiwania lub przejrzeć wszystkie ośrodki w regionie, kraju, regionie lub na wybrzeżu określonego regionu.

Samoa Amerykańskie: osady

Pokazujemy temperaturę wody w następujących miejscowościach i kurortach:

Samoa Amerykańskie: oceany i morza

Mierzymy i wyświetlamy temperaturę wody we wszystkich oceanach i morzach, które myją kraj. Wystarczy przejść do strony określonego zbiornika i zobaczyć temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

© 2020 - 2013 temperaturamorza.pl

Warunki użytkowania | Polityka prywatności | Łączność

Na stronie, chyba że wyraźnie podpisano, używane są zdjęcia pixabay.com lub własne