Temperatura morza w kurortach na świecie

Wyszukiwanie kurortu

Temperatura wody morskiej w kurortach Samoa

Samoa

Samoa © www.tpg.ua

Samoa: aktualna temperatura wody na wybrzeżu i w zbiornikach wodnych kraju. Prognoza zmian temperatury wody na Samoa. Dane historyczne.

Aktualna temperatura wody na Samoa
#minimalna
28.7oC
#średnia temperatura
28.7oC
#maksymalnie
28.7oC

Najpopularniejsze kurorty na Samoa w ostatnim tygodniu

Samoa: informacje o temperaturze wody

Samoa znajduje się w Australii i Oceanii. Kraj jest obmywany przez Ocean Spokojny. Samoa to mały kraj. Aby określić temperaturę wody w nim, monitorujemy tylko jedną lokalizację.

Obecnie we wszystkich ośrodkach na Samoa woda jest bardzo ciepła i wygodna do pływania.

Temperatura wody na Samoa spadł w ciągu ostatnich 10 dni, ale wzrósł w porównaniu do 30 dni temu. Ogólny trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury wody obliczonej na podstawie jeden punkt na Samoa w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Charakterystyczne są wskaźniki zmian wartości temperatury wody w ciągu roku. Dla dwóch najbardziej popularnych kąpielisk na Samoa roczne wykresy wyglądają następująco:

Apia

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy informacje o temperaturze wody w każdym kurorcie lub wiosce na Samoa. Poniżej znajduje się tabela z danymi bieżącej temperatury wody, trendów i pogody ogólnie w niektórych miejscach kraj.

ResortWodaPowietrze
Apia28.3°C27.0°C

Możesz sprawdzić temperaturę wody w dowolnym kurorcie lub wiosce na Samoa, korzystając z wyszukiwania zaawansowanego dostępnego pod linkiem: wyszukiwanie kurortu.

Klimat na Samoa

Tropikalny marine, wiatr wiejący. Klimat Samoa, raczej gorący i wilgotny, charakteryzuje się ciągle wietrzną pogodą. Od maja do września-października (lokalna zima) na wyspach dominują południowo-wschodnie wiatry, zmieniając kierunek na północny zachód od listopada do kwietnia (lato). Od grudnia do marca często występują potężne cyklony tropikalne (Samoa znajduje się w „pasie cyklonowym»), przenosząc huraganowe wiatry i burze na wyspy. W ciągu ostatnich 20 lat odnotowano tu kilkanaście tajfuny, z których najpotężniejszymi są Ezo (1981), Tusi (1987), Ofa (1990), Val (1991). ), „This» (2004) i „Olaf» (2005) - spowodowały znaczne szkody w lokalnej gospodarce. Temperatura powietrza utrzymuje się przez cały rok +26 oC, w lipcu (najzimniejszy miesiąc w roku) średnia miesięczna temperatura wynosi około +25 o C, a w grudniu-styczniu około +27 o C. Ponadto charakterystyczną cechą lokalnego klimatu jest znacznie większa różnica temperatur między okresami dziennymi i nocnymi niż między zimą a latem. Temperatura wody morskiej również rzadko spada poniżej +24 o C. Opady spadają średnio 3000 mm rocznie (z 2500 mm w północno-zachodnich częściach dużych wysp do 5000 mm w środkowych regionach górskich Tutuil i na obszarach przylegających do wulkanu Rainmaker). Wyróżniają się dwie pory roku - stosunkowo chłodna i sucha „zima» (od kwietnia-maja do września-października) oraz cieplejsze i bardziej wilgotne „lato» (od listopada do kwietnia). Większość opadów przypada na okres od grudnia do kwietnia.

Na komfort kąpieli wpływa również temperatura powietrza, wiatr lub opady deszczu. Możesz zobaczyć wszystkie te informacje na stronie każdego ośrodka. Aby to zrobić, możesz użyć wyszukiwania lub przejrzeć wszystkie ośrodki w regionie, kraju, regionie lub na wybrzeżu określonego regionu.

Samoa: regiony

Wyświetlamy temperaturę wody w następujących regionach:

Samoa: oceany i morza

Mierzymy i wyświetlamy temperaturę wody we wszystkich oceanach i morzach, które myją kraj. Wystarczy przejść do strony określonego zbiornika i zobaczyć temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

© 2020 - 2013 temperaturamorza.pl

Warunki użytkowania | Polityka prywatności | Łączność

Na stronie, chyba że wyraźnie podpisano, używane są zdjęcia pixabay.com lub własne