Wersja strony w języku polskim
Saint Vincent i Grenadyny
Saint Vincent i Grenadyny | © pixabay.com

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu w Saint Vincent i Grenadynach. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj w Saint Vincent i Grenadynach

#minimalny
28.3°C
#średni
28.5°C
#maksymalny
28.8°C

Najpopularniejsze lokalizacje w Saint Vincent i Grenadynach w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach w Saint Vincent i Grenadynach

Obecnie na wszystkich plażach w Saint Vincent i Grenadynach woda jest bardzo ciepła i wygodna do pływania.

Temperatura wody w Saint Vincent i Grenadynach wzrosła zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak i ponad miesiąca.

Port Elizabeth, Saint Vincent i Grenadyny
Port Elizabeth, Saint Vincent i Grenadyny | © Arek P-A

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę w Saint Vincent i Grenadynach w Port Elizabeth. Jego wartość w tej lokalizacji to 29.1°C. A najzimniejszy jest w New Sandy Bay Village, jego wartość 28.0°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania w Saint Vincent i Grenadynach wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta w Saint Vincent i Grenadynach. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Layou28.7°C29.0°C
Kingstown28.9°C29.0°C
Biabou28.1°C29.0°C
Port Elizabeth29.1°C29.0°C
Chateaubelair28.0°C29.0°C
Nowa wioska Sandy Bay28.0°C29.0°C

Klimat w Saint Vincent i Grenadynach

Biabou, Saint Vincent i Grenadyny
Biabou, Saint Vincent i Grenadyny | © Frederick Stephenson

Saint Vincent i Grenadyny znajduje się w Ameryce Środkowej. Kraj jest myte przez Morze Karaibskie. Saint Vincent i Grenadyny to mały kraj. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy tylko pięć osad.

Wiatr tropikalny, ciepły i bardzo równomierny. Średnia miesięczna temperatura (+26 C) zmienia się nieznacznie w ciągu roku, a maksymalny spadek temperatury w ciągu roku wynosi zaledwie 9 stopni. Opady spadają z 1500 mm do 3700 mm rocznie, a ich rozmieszczenie jest raczej niezwykłe w przypadku tak niewielkiego obszaru - północne regiony Saint Vincent otrzymują ponad 60% wszystkich opadów (w tym przypadku ich całkowita ilość osiąga 3,5 metra rocznie), podczas gdy podczas gdy południowe wyspy Grenadyn otrzymują nie więcej niż półtora metra wody rocznie. Wysokość tego miejsca ma również duży wpływ na te procesy - to górzyste regiony północnego St. Vincent są stale przykryte chmurami utworzonymi przez wilgotne masy powietrza przynoszone przez wiatry handlowe z Atlantyku. Ogrodzone przez nich południowe obszary wyspy otrzymują trzy razy mniej deszczu niż na północy.Największa ilość opadów (do 70%) przypada na okres od maja do lipca do listopada. Lipiec jest najbardziej mokrym miesiącem w roku, kiedy to pada średnio około 26 dni. Częste i silne huragany. Pora sucha trwa od grudnia do kwietnia-czerwca, a kwiecień jest uważany za najsuchszy miesiąc w roku - nie więcej niż sześć deszczowych dni.

Saint Vincent i Grenadyny: regiony

Biabou, Saint Vincent i Grenadyny
Biabou, Saint Vincent i Grenadyny | © Maxam Nixon

Saint Vincent i Grenadyny: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2024 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.