Wersja strony w języku polskim
Saint Lucia
Saint Lucia | © pixabay.com

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu w Saint Lucia. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj w Saint Lucia

#minimalny
28.5°C
#średni
28.7°C
#maksymalny
28.9°C

Najpopularniejsze lokalizacje w Saint Lucia w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach w Saint Lucia

Obecnie na wszystkich plażach w Saint Lucia woda jest bardzo ciepła i wygodna do pływania.

Temperatura wody w Saint Lucia wzrosła zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak i ponad miesiąca.

Praslin, Saint Lucia
Praslin, Saint Lucia | © Meveline Colmet Daage

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę w Saint Lucia w Castries. Jego wartość w tej lokalizacji to 28.4°C. A najzimniejszy jest w Soufriere, jego wartość 27.8°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania w Saint Lucia wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta w Saint Lucia. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Castries28.4°C28.0°C
Soufriere27.8°C28.0°C
Vieux Fort28.3°C28.0°C
Savannes28.1°C28.0°C
Praslin28.1°C28.0°C
Reduit Beach28.1°C28.0°C

Klimat w Saint Lucia

Castries, Saint Lucia
Castries, Saint Lucia | © Kyle Parkinson

Saint Lucia znajduje się w Ameryce Środkowej. Kraj jest myte przez Morze Karaibskie. Saint Lucia to mały kraj. Aby określić temperaturę wody w nim, monitorujemy tylko jedną lokalizację.

Klimat wyspy to tropikalny wiatr handlowy, ciepły i dość równomierny. Średnia miesięczna temperatura w zimie (grudzień-marzec) oscyluje wokół znaku +24 o C, w lecie - około +26 o C. Co więcej, dzienne różnice temperatur są niewielkie, nawet zimą różnica między nocą a dniem nie przekracza 6 stopni. Temperatura wody u wybrzeży przez cały rok wynosi około + 24-26 o C. Opady wynoszą około 1300 mm rocznie. Wyraźnie rozróżnia się dwie pory roku: suchą (od stycznia do marca-kwietnia) i deszczową (od maja do czerwca do września-grudnia). Potężne, ale krótkotrwałe ulewne deszcze, zwykle pod koniec dnia, są możliwe o każdej porze roku. Niszczycielskie tropikalne huragany są częste, szczególnie często pod koniec lata.

Saint Lucia: regiony

Reduit Beach, Saint Lucia
Reduit Beach, Saint Lucia | © Dominic Every

Saint Lucia: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2024 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.