Wersja strony w języku polskim
Jobos, Puerto Rico
Jobos, Puerto Rico | © Glenda Vega

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu w Portoryko. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj w Portoryko

#minimalny
27.5°C
#średni
27.9°C
#maksymalny
28.1°C

Najpopularniejsze lokalizacje w Portoryko w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach w Portoryko

Obecnie na wszystkich plażach w Portoryko woda jest bardzo ciepła i wygodna do pływania.

Temperatura wody w Portoryko spadła w ciągu ostatnich 10 dni, ale wzrosła w porównaniu do 30 dni temu.

Punta Santiago, Puerto Rico
Punta Santiago, Puerto Rico | © Gladys Ayala

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę w Portoryko w La Parguera. Jego wartość w tej lokalizacji to 28.4°C. A najzimniejszy jest w Mar Chiquita Beach, jego wartość 27.8°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania w Portoryko wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta w Portoryko. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
San Juan27.8°C29.9°C
Vieques27.9°C29.4°C
Culebra28.2°C29.4°C
Rincon28.3°C29.3°C
Ponce28.1°C29.9°C
Isabela28.2°C29.3°C
Aguadilla28.2°C29.3°C
Cabo Rojo28.3°C29.3°C
La Parguera28.4°C29.3°C
Mayaguez28.3°C29.3°C
Esperanza28.2°C29.4°C
Mar Chiquita Beach27.8°C30.0°C
Potala Pastillo28.1°C29.9°C
Boqueron28.3°C29.3°C
Jauca28.0°C29.9°C

Klimat w Portoryko

Punta Santiago, Puerto Rico
Punta Santiago, Puerto Rico | © Glendalys Vargas

Puerto Rico znajduje się w Ameryce Środkowej. Kraj jest myte przez Morze Karaibskie. Puerto Rico - ma dość długą linię brzegową. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy 35 osad i kurortów.

Wiatr tropikalny, ciepły i bardzo równomierny. Średnia miesięczna temperatura w ciągu roku zmienia się nieznacznie - od + 22-24 C w zimie do + 28-29 C w lecie. Dzienne zmiany temperatury są również słabe, ale na obszarach górskich w nocy może być chłodno. Temperatura w regionach południowych jest zwykle nieco wyższa niż na północy, aw centralnych gminach górskich jest zawsze zauważalnie niższa niż na wybrzeżu. Opady spadają z 800 do 2500 mm rocznie, a ich rozkład jest raczej nierówny - obszary wokół szczytu El Yunke otrzymują do 2000 mm deszczu rocznie, podczas gdy regiony południowo-zachodnie nie przekraczają 850 mm. Huragany są tak powszechne w Puerto Rico, że uważa się, że angielskie słowo „huragan» pochodzi od imienia boga zła w mitologii Taino - Huracan.Potężne wiry atmosferyczne przelatują nad terytorium kraju od maja do listopada. Pogoda w tym okresie jest dość gorąca, bardzo wilgotna i wietrzna (prędkość wiatru na obrzeżach tajfunu może osiągnąć 150 km134h).

Puerto Rico: regiony

Arecibo, Puerto Rico
Arecibo, Puerto Rico | © jose vazquez

Puerto Rico: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2021 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.