Wersja strony w języku polskim
Mayaguez, Puerto Rico
Mayaguez, Puerto Rico | © Luis Ramon

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu w Portoryko. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj w Portoryko

#minimalny
27.8°C
#średni
28.3°C
#maksymalny
28.8°C

Najpopularniejsze lokalizacje w Portoryko w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach w Portoryko

Obecnie na wszystkich plażach w Portoryko woda jest bardzo ciepła i wygodna do pływania.

Temperatura wody w Portoryko ma tendencję do obniżania się, jej wartość spadała zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak iw ciągu miesiąca.

Playa Fortuna, Puerto Rico
Playa Fortuna, Puerto Rico | © Alexis Fonseca

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę w Portoryko w Mayaguez. Jego wartość w tej lokalizacji to 28.8°C. A najzimniejszy jest w Punta Santiago, jego wartość 27.6°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania w Portoryko wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta w Portoryko. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
San Juan28.8°C29.1°C
Cabo Rojo28.5°C29.6°C
Vieques27.8°C27.7°C
Rincon28.2°C29.6°C
Aguadilla27.8°C29.6°C
Culebra27.9°C27.7°C
Isabela28.5°C29.6°C
Carolina27.8°C29.1°C
Jobos28.6°C29.1°C
Boqueron28.3°C29.6°C
La Parguera28.1°C29.6°C
Mayaguez28.8°C29.6°C
Levittown28.5°C29.1°C
Arecibo27.8°C28.3°C
Esperanza28.5°C27.7°C

Klimat w Portoryko

Esperanza, Puerto Rico
Esperanza, Puerto Rico | © Alexie Lugo-Canales

Puerto Rico znajduje się w Ameryce Środkowej. Kraj jest myte przez Morze Karaibskie. Puerto Rico - ma dość długą linię brzegową. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy 35 osad i kurortów.

Wiatr tropikalny, ciepły i bardzo równomierny. Średnia miesięczna temperatura w ciągu roku zmienia się nieznacznie - od + 22-24 C w zimie do + 28-29 C w lecie. Dzienne zmiany temperatury są również słabe, ale na obszarach górskich w nocy może być chłodno. Temperatura w regionach południowych jest zwykle nieco wyższa niż na północy, aw centralnych gminach górskich jest zawsze zauważalnie niższa niż na wybrzeżu. Opady spadają z 800 do 2500 mm rocznie, a ich rozkład jest raczej nierówny - obszary wokół szczytu El Yunke otrzymują do 2000 mm deszczu rocznie, podczas gdy regiony południowo-zachodnie nie przekraczają 850 mm. Huragany są tak powszechne w Puerto Rico, że uważa się, że angielskie słowo „huragan» pochodzi od imienia boga zła w mitologii Taino - Huracan.Potężne wiry atmosferyczne przelatują nad terytorium kraju od maja do listopada. Pogoda w tym okresie jest dość gorąca, bardzo wilgotna i wietrzna (prędkość wiatru na obrzeżach tajfunu może osiągnąć 150 km134h).

Puerto Rico: regiony

Mar Chiquita Beach, Puerto Rico
Mar Chiquita Beach, Puerto Rico | © AtlasJeeper / Marlene Viola

Puerto Rico: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2023 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.