Wersja strony w języku polskim
Sesimbra, Portugalia
Sesimbra, Portugalia | © maria ana castelo branco

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu w Portugalii. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj w Portugalii

#minimalny
14.5°C
#średni
17.4°C
#maksymalny
23.5°C

Najpopularniejsze lokalizacje w Portugalii w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach w Portugalii

Teraz na plażach w Portugalii temperatura wody jest zupełnie inna. Są miejsca, w których jest ciepło i wygodnie, są takie, w których woda jest chłodna do pływania.

Temperatura wody w Portugalii ma tendencję do obniżania się, jej wartość spadała zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak iw ciągu miesiąca.

Sintra, Portugalia
Sintra, Portugalia | © Maria Simoes

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę w Portugalii w Paul do Mar. Jego wartość w tej lokalizacji to 23.6°C. A najzimniejszy jest w Azurara, jego wartość 14.7°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania w Portugalii wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta w Portugalii. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Albufeira16.9°C23.5°C
Algarve17.5°C23.5°C
Portimao16.7°C24.9°C
Costa da Caparica17.2°C24.0°C
Lizbona16.9°C24.0°C
Monte Gordo17.8°C27.2°C
Lagos17.0°C21.7°C
Armacao De Pera17.4°C24.9°C
Funchal23.1°C23.6°C
Faro17.8°C23.5°C
Porto15.3°C20.9°C
Manta Rota18.2°C27.2°C
Cascais16.9°C24.0°C
Nazare16.0°C20.0°C
Matosinhos15.1°C20.9°C

Klimat w Portugalii

Seixal, Portugalia
Seixal, Portugalia | © PAULINHA DIONÍSIO

Portugalia znajduje się w Europie. Kraj jest obmywany przez Ocean Atlantycki. Portugalia - ma dość długą linię brzegową. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy 82 osady i kurorty.

Subtropikalny, miękki i bez ostrych wahań temperatury. Na północy w morskim klimacie dominuje Prąd Zatokowy. Lato jest suche i słoneczne, ale nie upalne (średnia temperatura wynosi około 20°C, w górach - około 18°C), zimy są chłodne (od + 4°C do + 10°C) i deszczowe. Na południu pogoda jest zawsze cieplejsza i suchsza. Średnia temperatura w styczniu wynosi od + 5°C do + 10°C, w lipcu - od + 20°C do + 27°C. Opady na równinach spadają z 400 do 800 mm, w górach z 1000 do 2500 mm rocznie. Klimat Azorów jest subtropikalny, morski. Wyspy znajdują się w strefie formowania antycyklonu Azorów i mają dość równomierne tło temperaturowe - średnia temperatura w styczniu wynosi około + 14°C, lipiec wynosi około + 22°C, podczas gdy maksymalna temperatura na zboczach górskich może wzrosnąć do + 24°C w zimie i +34°C w lecie. Opady wynoszą 700-800 mm rocznie, w niektórych miejscach do 1500 mm, a zachodnie i północno-zachodnie stoki otrzymują znacznie większą ilość opadów. Maksymalne opady występują w okresie zimowym (od września do kwietnia). Temperatura wody w ciągu roku wynosi od + 16°C do + 24°C. Klimat Madery jest subtropikalny, oceaniczny, miękki i ciepły. Średnia temperatura na wybrzeżu w lecie wynosi około + 23 ° С, w zimie - około + 20 ° С. Opady w postaci burz i ulewnych deszczy przypadają głównie w zimie, a lata są stosunkowo suche. Sezon pływania trwa prawie przez cały rok.

Portugalia: regiony

Podajemy temperaturę powierzchniową wody w następujących regionach kraju:

Dos Salgados, Portugalia
Dos Salgados, Portugalia | © Eduardo Noga

Portugalia: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2022 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.