Temperatura morza w kurortach na świecie

Wyszukiwanie kurortu

Temperatura wody morskiej w kurortach Portugalii

Azory, Portugalia

Azory, Portugalia © pixabay.com

Portugalia: aktualna temperatura wody na wybrzeżu i w zbiornikach wodnych kraju. Prognoza zmian temperatury wody w Portugalii. Dane historyczne.

Aktualna temperatura wody w Portugalii
#minimalna
16.2oC
#średnia temperatura
19.0oC
#maksymalnie
22.8oC

Najpopularniejsze kurorty w Portugalii w ostatnim tygodniu

Portugalia: informacje o temperaturze wody

Portugalia znajduje się w Europie. Kraj jest obmywany przez Ocean Atlantycki. Portugalia - ma dość długą linię brzegową. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy 82 osady i kurorty.

Obecnie we wszystkich ośrodkach w Portugalii temperatura wody waha się od chłodnej do wygodnej i ciepłej.

Temperatura wody w Portugalii wzrosła zarówno w ciągu ostatnich 10 dni,, jak i miesiąca. Ogólny trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury wody obliczonej na podstawie ponad 60 punktów w Portugalii w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Najcieplejsza woda teraz в Португалии naprawione w Canico. Temperatura wody w tej wiosce wynosi 22.8oC. I najzimniejszy - w Viana de Castello, jego wartość - 16.9oC.

Charakterystyczne są wskaźniki zmian wartości temperatury wody w ciągu roku. Dla dwóch najbardziej popularnych kąpielisk w Portugalii roczne wykresy wyglądają następująco:

Porto

Lagos

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy informacje o temperaturze wody w każdym kurorcie lub wiosce w Portugalii. Poniżej znajduje się tabela z danymi bieżącej temperatury wody, trendów i pogody ogólnie w niektórych miejscach kraj.

ResortWodaPowietrze
Alvor18.7°C25.0°C
Moskavide18.9°C27.8°C
São João da Talla18.3°C27.8°C
Armação de Pêra19.4°C27.5°C
Vila Franca de Hira19.0°C33.4°C
Bouarcos18.2°C26.1°C
Praia da Rocha19.2°C25.0°C
Salem18.7°C25.0°C

Możesz sprawdzić temperaturę wody w dowolnym kurorcie lub wiosce w Portugalii, korzystając z wyszukiwania zaawansowanego dostępnego pod linkiem: wyszukiwanie kurortu.

Porto, Portugalia

Porto, Portugalia © pixabay.com

Klimat w Portugalii

Subtropikalny, miękki i bez ostrych wahań temperatury. Na północy w morskim klimacie dominuje Prąd Zatokowy. Lato jest suche i słoneczne, ale nie upalne (średnia temperatura wynosi około 20°C, w górach - około 18°C), zimy są chłodne (od + 4°C do + 10°C) i deszczowe. Na południu pogoda jest zawsze cieplejsza i suchsza. Średnia temperatura w styczniu wynosi od + 5°C do + 10°C, w lipcu - od + 20°C do + 27°C. Opady na równinach spadają z 400 do 800 mm, w górach z 1000 do 2500 mm rocznie. Klimat Azorów jest subtropikalny, morski. Wyspy znajdują się w strefie formowania antycyklonu Azorów i mają dość równomierne tło temperaturowe - średnia temperatura w styczniu wynosi około + 14°C, lipiec wynosi około + 22°C, podczas gdy maksymalna temperatura na zboczach górskich może wzrosnąć do + 24°C w zimie i +34°C w lecie. Opady wynoszą 700-800 mm rocznie, w niektórych miejscach do 1500 mm, a zachodnie i północno-zachodnie stoki otrzymują znacznie większą ilość opadów. Maksymalne opady występują w okresie zimowym (od września do kwietnia). Temperatura wody w ciągu roku wynosi od + 16°C do + 24°C. Klimat Madery jest subtropikalny, oceaniczny, miękki i ciepły. Średnia temperatura na wybrzeżu w lecie wynosi około + 23 ° С, w zimie - około + 20 ° С. Opady w postaci burz i ulewnych deszczy przypadają głównie w zimie, a lata są stosunkowo suche. Sezon pływania trwa prawie przez cały rok.

Na komfort kąpieli wpływa również temperatura powietrza, wiatr lub opady deszczu. Możesz zobaczyć wszystkie te informacje na stronie każdego ośrodka. Aby to zrobić, możesz użyć wyszukiwania lub przejrzeć wszystkie ośrodki w regionie, kraju, regionie lub na wybrzeżu określonego regionu.

Portugalia: regiony

Wyświetlamy temperaturę wody w następujących regionach:

Faro, Portugalia

Faro, Portugalia © tourprom.ru

Portugalia: oceany i morza

Mierzymy i wyświetlamy temperaturę wody we wszystkich oceanach i morzach, które myją kraj. Wystarczy przejść do strony określonego zbiornika i zobaczyć temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

© 2020 - 2013 temperaturamorza.pl

Warunki użytkowania | Polityka prywatności | Łączność

Na stronie, chyba że wyraźnie podpisano, używane są zdjęcia pixabay.com lub własne