Wersja strony w języku polskim
Calheta, Portugalia
Calheta, Portugalia | © Arne Mayerhof

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu w Portugalii. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj w Portugalii

#minimalny
15.3°C
#średni
17.6°C
#maksymalny
21.6°C

Najpopularniejsze lokalizacje w Portugalii w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach w Portugalii

Teraz temperatura wody na plażach w Portugalii jest ogólnie niska. Chociaż są miejsca, w których jest praktycznie w strefie komfortu.

Temperatura wody w Portugalii wzrosła zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak i ponad miesiąca.

Nazare, Portugalia
Nazare, Portugalia | © Marcelo Pinho

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę w Portugalii w Gaula. Jego wartość w tej lokalizacji to 21.6°C. A najzimniejszy jest w Viana Do Castelo, jego wartość 15.5°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania w Portugalii wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta w Portugalii. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Lizbona16.8°C19.8°C
Algarve18.7°C21.8°C
Albufeira18.9°C21.8°C
Faro18.5°C21.8°C
Porto16.5°C17.8°C
Lagos17.7°C17.7°C
Funchal21.5°C21.6°C
Cascais17.2°C19.8°C
Portimao18.3°C23.2°C
Monte Gordo19.0°C24.2°C
Costa da Caparica17.4°C19.8°C
Armacao De Pera18.3°C23.2°C
Ericeira17.3°C19.8°C
Ponta Delgada20.4°C23.1°C
Tavira19.4°C21.8°C

Klimat w Portugalii

Viana Do Castelo, Portugalia
Viana Do Castelo, Portugalia | © pixabay.com

Portugalia znajduje się w Europie. Kraj jest obmywany przez Ocean Atlantycki. Portugalia - ma dość długą linię brzegową. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy 82 osady i kurorty.

Subtropikalny, miękki i bez ostrych wahań temperatury. Na północy w morskim klimacie dominuje Prąd Zatokowy. Lato jest suche i słoneczne, ale nie upalne (średnia temperatura wynosi około 20°C, w górach - około 18°C), zimy są chłodne (od + 4°C do + 10°C) i deszczowe. Na południu pogoda jest zawsze cieplejsza i suchsza. Średnia temperatura w styczniu wynosi od + 5°C do + 10°C, w lipcu - od + 20°C do + 27°C. Opady na równinach spadają z 400 do 800 mm, w górach z 1000 do 2500 mm rocznie. Klimat Azorów jest subtropikalny, morski. Wyspy znajdują się w strefie formowania antycyklonu Azorów i mają dość równomierne tło temperaturowe - średnia temperatura w styczniu wynosi około + 14°C, lipiec wynosi około + 22°C, podczas gdy maksymalna temperatura na zboczach górskich może wzrosnąć do + 24°C w zimie i +34°C w lecie. Opady wynoszą 700-800 mm rocznie, w niektórych miejscach do 1500 mm, a zachodnie i północno-zachodnie stoki otrzymują znacznie większą ilość opadów. Maksymalne opady występują w okresie zimowym (od września do kwietnia). Temperatura wody w ciągu roku wynosi od + 16°C do + 24°C. Klimat Madery jest subtropikalny, oceaniczny, miękki i ciepły. Średnia temperatura na wybrzeżu w lecie wynosi około + 23 ° С, w zimie - około + 20 ° С. Opady w postaci burz i ulewnych deszczy przypadają głównie w zimie, a lata są stosunkowo suche. Sezon pływania trwa prawie przez cały rok.

Portugalia: regiony

Podajemy temperaturę powierzchniową wody w następujących regionach kraju:

Alges, Portugalia
Alges, Portugalia | © Pedro Pereira

Portugalia: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2024 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.