Temperatura morza w kurortach na świecie

Wyszukiwanie kurortu

Temperatura wody morskiej w kurortach Portugalii

Lizbona, Portugalia

Lizbona, Portugalia

Portugalia: aktualna temperatura wody na wybrzeżu i w zbiornikach wodnych kraju. Prognoza zmian temperatury wody w Portugalii. Dane historyczne.

Aktualna temperatura wody w Portugalii
#minimalna
15.0oC
#średnia temperatura
17.8oC
#maksymalnie
21.4oC

Najpopularniejsze kurorty w Portugalii w ostatnim tygodniu

Portugalia: informacje o temperaturze wody

Portugalia znajduje się w Europie. Kraj jest obmywany przez Ocean Atlantycki. Portugalia - ma dość długą linię brzegową. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy 82 osady i kurorty.

Obecnie we wszystkich ośrodkach w Portugalii temperatura wody jest ogólnie chłodna, nie dla wszystkich. Chociaż są kurorty, w których znajduje się prawie w wygodnej strefie.

Temperatura wody w Portugalii wzrosła w ciągu ostatnich 10 dni,, ale spadła w porównaniu do 30 dni temu. Ogólny trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury wody obliczonej na podstawie ponad 60 punktów w Portugalii w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Najcieplejsza woda teraz в Португалии naprawione w Machico. Temperatura wody w tej wiosce wynosi 21.4oC. I najzimniejszy - w Matosinhos, jego wartość - 15.0oC.

Charakterystyczne są wskaźniki zmian wartości temperatury wody w ciągu roku. Dla dwóch najbardziej popularnych kąpielisk w Portugalii roczne wykresy wyglądają następująco:

Funchal

Faro

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy informacje o temperaturze wody w każdym kurorcie lub wiosce w Portugalii. Poniżej znajduje się tabela z danymi bieżącej temperatury wody, trendów i pogody ogólnie w niektórych miejscach kraj.

ResortWodaPowietrze
Lagos17.8°C16.8°C
Vila Franka Do Campo17.9°C15.8°C
Olhão18.5°C17.2°C
Machico21.4°C16.1°C
Almada17.0°C13.3°C
Madalena18.4°C15.9°C
Praia do Carvoeiro18.4°C14.4°C
Bouarcos16.5°C12.4°C

Możesz sprawdzić temperaturę wody w dowolnym kurorcie lub wiosce w Portugalii, korzystając z wyszukiwania zaawansowanego dostępnego pod linkiem: wyszukiwanie kurortu.

Azory, Portugalia

Azory, Portugalia © pixabay.com

Klimat w Portugalii

Subtropikalny, miękki i bez ostrych wahań temperatury. Na północy w morskim klimacie dominuje Prąd Zatokowy. Lato jest suche i słoneczne, ale nie upalne (średnia temperatura wynosi około 20°C, w górach - około 18°C), zimy są chłodne (od + 4°C do + 10°C) i deszczowe. Na południu pogoda jest zawsze cieplejsza i suchsza. Średnia temperatura w styczniu wynosi od + 5°C do + 10°C, w lipcu - od + 20°C do + 27°C. Opady na równinach spadają z 400 do 800 mm, w górach z 1000 do 2500 mm rocznie. Klimat Azorów jest subtropikalny, morski. Wyspy znajdują się w strefie formowania antycyklonu Azorów i mają dość równomierne tło temperaturowe - średnia temperatura w styczniu wynosi około + 14°C, lipiec wynosi około + 22°C, podczas gdy maksymalna temperatura na zboczach górskich może wzrosnąć do + 24°C w zimie i +34°C w lecie. Opady wynoszą 700-800 mm rocznie, w niektórych miejscach do 1500 mm, a zachodnie i północno-zachodnie stoki otrzymują znacznie większą ilość opadów. Maksymalne opady występują w okresie zimowym (od września do kwietnia). Temperatura wody w ciągu roku wynosi od + 16°C do + 24°C. Klimat Madery jest subtropikalny, oceaniczny, miękki i ciepły. Średnia temperatura na wybrzeżu w lecie wynosi około + 23 ° С, w zimie - około + 20 ° С. Opady w postaci burz i ulewnych deszczy przypadają głównie w zimie, a lata są stosunkowo suche. Sezon pływania trwa prawie przez cały rok.

Na komfort kąpieli wpływa również temperatura powietrza, wiatr lub opady deszczu. Możesz zobaczyć wszystkie te informacje na stronie każdego ośrodka. Aby to zrobić, możesz użyć wyszukiwania lub przejrzeć wszystkie ośrodki w regionie, kraju, regionie lub na wybrzeżu określonego regionu.

Portugalia: regiony

Wyświetlamy temperaturę wody w następujących regionach:

Madera, Portugalia

Madera, Portugalia © pixabay.com

Portugalia: oceany i morza

Mierzymy i wyświetlamy temperaturę wody we wszystkich oceanach i morzach, które myją kraj. Wystarczy przejść do strony określonego zbiornika i zobaczyć temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

© 2020 - 2013 temperaturamorza.pl

Warunki użytkowania | Polityka prywatności | Łączność

Na stronie, chyba że wyraźnie podpisano, używane są zdjęcia pixabay.com lub własne