Wersja strony w języku polskim
Tahaa, Polinezja Francuska
Tahaa, Polinezja Francuska | © Heiner Große-Lindemann

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu w Polinezji Francuskiej. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj w Polinezji Francuskiej

#minimalny
22.1°C
#średni
27.3°C
#maksymalny
28.5°C

Najpopularniejsze lokalizacje w Polinezji Francuskiej w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach w Polinezji Francuskiej

Teraz na wszystkich plażach w Polinezji Francuskiej temperatura wody jest całkiem przyjemna, aw niektórych miejscach jest bardzo ciepło, a nawet gorąco.

Temperatura wody w Polinezji Francuskiej wzrosła zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak i ponad miesiąca.

Moorea, Polinezja Francuska
Moorea, Polinezja Francuska | © Kathrin Thieme

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę w Polinezji Francuskiej w języku Manihi. Jego wartość w tej lokalizacji to 28.5°C. A najzimniejszy jest w Rapa Iti, jego wartość 22.1°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania w Polinezji Francuskiej wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta w Polinezji Francuskiej. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Tahiti27.6°C25.1°C
Bora Bora28.2°C26.0°C
Moorea27.6°C26.3°C
Rangiora27.7°C27.0°C
Tahaa27.1°C26.0°C
Raiatea27.3°C26.0°C
Tikehau28.2°C27.0°C
Manihi28.5°C27.2°C
Tubuai24.6°C22.3°C
Rapa Iti22.1°C19.9°C
Fakarava27.7°C26.4°C
Papeete27.9°C25.1°C
Atuona27.9°C27.3°C
Teahupoo28.0°C25.1°C
Aratika28.3°C27.2°C

Klimat w Polinezji Francuskiej

Tubuai, Polinezja Francuska
Tubuai, Polinezja Francuska | © Verde Speranza

Polinezja Francuska znajduje się w Australii i Oceanii. Kraj jest obmywany przez Ocean Spokojny. Polinezja Francuska - ma dość długą linię brzegową. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy 14 osad i kurortów.

Tropikalny marine. Średnia roczna temperatura oscyluje wokół znaku +26 o C, podczas gdy o każdej porze dnia i każdego dnia roku zakres temperatur mieści się w przedziale od +20 C do +30 o C. Warunkowo rozróżnić 2 pory roku - ciepłe i wilgotne (listopad - Maj) i chłodne i suche (czerwiec - październik). Co więcej, różnice między tymi porami roku są dość nieznaczne. Temperatura podczas pory deszczowej, wynosi od +27 C do + 30 OC. Wilgotność jest bardzo wysoka (około 92%), a opady spadają do 1700 mm (75% normy rocznej). Opady w tym czasie przypadają głównie w postaci silnych, ale krótkotrwałych wieczornych opadów deszczu lub długotrwałych deszczy trwających do kilku dni. W tym samym okresie tropikalne huragany i potężne burze nie są niczym niezwykłym. W porze suchej średnia temperatura powietrza wynosi +25 o C, ale znacznie mniej opadów - nie więcej niż 300 mm. W tym okresie silne wiatry z oceanu występują często z prędkością 40-60 km / h - północno-wschodni „toerau» (maj-czerwiec) i południowo-wschodni „maraamue» (prawie przez cały sezon). W okresie od czerwca do września wieczorem jest chłodno, temperatura może spaść do +17 o C.

Polinezja Francuska: regiony

Raiatea, Polinezja Francuska
Raiatea, Polinezja Francuska | © Joseph Widmer

Polinezja Francuska: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2023 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.