Temperatura morza w kurortach na świecie

Wyszukiwanie kurortu

Temperatura wody morskiej na wyspach Polinezji Francuskiej

wyspa Rapa-Iti, Polinezja Francuska

wyspa Rapa-Iti, Polinezja Francuska © rutraveller.ru

Polinezja Francuska: aktualna temperatura wody na wybrzeżu i w zbiornikach wodnych kraju. Prognoza zmian temperatury wody w Polinezji Francuskiej. Dane historyczne.

Aktualna temperatura wody w Polinezji Francuskiej
#minimalna
23.4oC
#średnia temperatura
27.8oC
#maksymalnie
29.0oC

Najpopularniejsze kurorty w Polinezji Francuskiej w ostatnim tygodniu

Polinezja Francuska: informacje o temperaturze wody

Polinezja Francuska znajduje się w Australii i Oceanii. Kraj jest obmywany przez Ocean Spokojny. Polinezja Francuska - ma dość długą linię brzegową. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy 14 osad i kurortów.

Obecnie we wszystkich ośrodkach w Polinezji Francuskiej temperatura wody jest dość komfortowa, aw niektórych miejscach jest bardzo ciepła, a nawet gorąca.

Temperatura wody w Polinezji Francuskiej wzrosła zarówno w ciągu ostatnich 10 dni,, jak i miesiąca. Ogólny trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury wody obliczonej na podstawie 14-ти punktów w Polinezji Francuskiej w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Najcieplejsza woda teraz в Французской Полинезии naprawione w Tikehau. Temperatura wody w tej wiosce wynosi 29.0oC. I najzimniejszy - na wyspie Rapa, jego wartość - 23.4oC.

Charakterystyczne są wskaźniki zmian wartości temperatury wody w ciągu roku. Dla dwóch najbardziej popularnych kąpielisk w Polinezji Francuskiej roczne wykresy wyglądają następująco:

wyspa Rapa-Iti

Bora Bora

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy informacje o temperaturze wody w każdym kurorcie lub wiosce w Polinezji Francuskiej. Poniżej znajduje się tabela z danymi bieżącej temperatury wody, trendów i pogody ogólnie w niektórych miejscach kraj.

ResortWodaPowietrze
Tahiti28.7°C27.9°C
wyspa Rapa-Iti23.4°C19.2°C
Teayupoo27.6°C27.9°C
Rangiroa28.2°C27.1°C
Tahaa28.9°C26.9°C
Moorea28.5°C27.9°C
Bora Bora28.4°C26.9°C
Manihi28.7°C26.9°C

Możesz sprawdzić temperaturę wody w dowolnym kurorcie lub wiosce w Polinezji Francuskiej, korzystając z wyszukiwania zaawansowanego dostępnego pod linkiem: wyszukiwanie kurortu.

Polinezja Francuska

Polinezja Francuska © pixabay.com

Klimat w Polinezji Francuskiej

Tropikalny marine. Średnia roczna temperatura oscyluje wokół znaku +26 o C, podczas gdy o każdej porze dnia i każdego dnia roku zakres temperatur mieści się w przedziale od +20 C do +30 o C. Warunkowo rozróżnić 2 pory roku - ciepłe i wilgotne (listopad - Maj) i chłodne i suche (czerwiec - październik). Co więcej, różnice między tymi porami roku są dość nieznaczne. Temperatura podczas pory deszczowej, wynosi od +27 C do + 30 OC. Wilgotność jest bardzo wysoka (około 92%), a opady spadają do 1700 mm (75% normy rocznej). Opady w tym czasie przypadają głównie w postaci silnych, ale krótkotrwałych wieczornych opadów deszczu lub długotrwałych deszczy trwających do kilku dni. W tym samym okresie tropikalne huragany i potężne burze nie są niczym niezwykłym. W porze suchej średnia temperatura powietrza wynosi +25 o C, ale znacznie mniej opadów - nie więcej niż 300 mm. W tym okresie silne wiatry z oceanu występują często z prędkością 40-60 km / h - północno-wschodni „toerau» (maj-czerwiec) i południowo-wschodni „maraamue» (prawie przez cały sezon). W okresie od czerwca do września wieczorem jest chłodno, temperatura może spaść do +17 o C.

Na komfort kąpieli wpływa również temperatura powietrza, wiatr lub opady deszczu. Możesz zobaczyć wszystkie te informacje na stronie każdego ośrodka. Aby to zrobić, możesz użyć wyszukiwania lub przejrzeć wszystkie ośrodki w regionie, kraju, regionie lub na wybrzeżu określonego regionu.

Polinezja Francuska: regiony

Wyświetlamy temperaturę wody w następujących regionach:

a także w osadach bez odniesienia do regionu: Bora Bora, Manihi, Moorea, Rayatea, Rangiroa, Tahiti, Tahaa, Tikehau, Atuona, wyspa Rapa-Iti, Wyspa Tubouai, Teayupoo, Vaytape

Polinezja Francuska

Polinezja Francuska © pixabay.com

Polinezja Francuska: oceany i morza

Mierzymy i wyświetlamy temperaturę wody we wszystkich oceanach i morzach, które myją kraj. Wystarczy przejść do strony określonego zbiornika i zobaczyć temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

© 2020 - 2013 temperaturamorza.pl

Warunki użytkowania | Polityka prywatności | Łączność

Na stronie, chyba że wyraźnie podpisano, używane są zdjęcia pixabay.com lub własne