Wersja strony w języku polskim
Vegueta, Peru
Vegueta, Peru | © Katty Luna

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu w Peru. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj w Peru

#minimalny
15.5°C
#średni
19.1°C
#maksymalny
25.2°C

Najpopularniejsze lokalizacje w Peru w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach w Peru

Teraz na plażach w Peru temperatura wody jest zupełnie inna. Są miejsca, w których jest ciepło i wygodnie, są takie, w których woda jest chłodna do pływania.

Temperatura wody w Peru wzrosła zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak i ponad miesiąca.

Quilca, Peru
Quilca, Peru | © Iván Díaz Lon

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę w Peru in Tumbes. Jego wartość w tej lokalizacji to 25.2°C. A najzimniejszy jest w Lomas, jego wartość 16.3°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania w Peru wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta w Peru. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Lima18.1°C17.6°C
Mancora21.9°C21.2°C
Paracas17.7°C15.8°C
Trujillo18.2°C18.9°C
San Bartolo17.9°C17.6°C
Callao17.9°C17.6°C
Pacasmayo18.8°C18.3°C
Tumbes25.2°C21.7°C
Chimbote18.0°C17.6°C
Talara22.2°C19.2°C
Zorritos24.0°C21.2°C
Mollendo17.3°C17.3°C
San Vicente de Canete18.2°C15.8°C
Pucusana18.8°C17.6°C
Huanchaco18.2°C18.9°C

Klimat w Peru

Pacasmayo, Peru
Pacasmayo, Peru | © javier elias

Peru znajduje się w Ameryce Południowej. Kraj jest obmywany przez Ocean Spokojny. Peru - ma dość długą linię brzegową. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy 42 osady i kurorty.

Ze względu na złożoną topografię powierzchni warunki klimatyczne w Peru są niezwykle zróżnicowane. Temperatura w pasie przybrzeżnym jest utrzymywana przez cały rok w temperaturze + 16-25°C przy bardzo niskiej wilgotności - rocznie na północy spada nie więcej niż 200 mm, a na południu około 100 mm, często w postaci najmniejszej mżawki („garya»). W regionach górskich na wysokościach do 3500 m klimat jest umiarkowany, temperatura w zimie (od czerwca do października) wynosi średnio + 4-6 o C, w lecie do + 16-17 o C, w dolinach do +24 o C. Powyżej zaczyna się strefa „Pune» ( „zimnego») z wyraźnym górskiej klimat - temperatura zimą od 0°C do -7°C, 3-7 lata + C pod silnym rozrzedzenia powietrza i nagłych wahań dziennej temperatury (dzień może wynosić do + 22- 28o C, w nocy - do -12 C). Szczyty gór są pokryte śniegiem i lodowcami przez cały rok. Opady nie przekraczają 700 mm rocznie. Wschodnia i północno-wschodnia część kraju różnią się znacznie warunkami pogodowymi od centrum i zachodu - na równinach Selvy średnia miesięczna temperatura w lecie wynosi od +18 do +27 o C, zimą - od +16 do +26 o C. W tym przypadku opady wynoszą od 700 do 3000 mm rocznie ze szczytem od listopada do marca.

Peru: regiony

Podajemy temperaturę powierzchniową wody w następujących regionach kraju:

Punta Hermosa, Peru
Punta Hermosa, Peru | © ELBA LAZO

Peru: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2021 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.