Wersja strony w języku polskim
Quilca, Peru
Quilca, Peru | © Iván Díaz Lon

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu w Peru. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj w Peru

#minimalny
17.1°C
#średni
18.9°C
#maksymalny
25.8°C

Najpopularniejsze lokalizacje w Peru w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach w Peru

Obecnie na plażach w Peru temperatura wody waha się od chłodnej do komfortowej i ciepłej.

Temperatura wody w Peru ma tendencję do obniżania się, jej wartość spadała zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak iw ciągu miesiąca.

San Bartolo, Peru
San Bartolo, Peru | © Roberto Carlos Villar Vila

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę w Peru in Tumbes. Jego wartość w tej lokalizacji to 25.1°C. A najzimniejszy jest w Trujillo, jego wartość 17.3°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania w Peru wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta w Peru. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Lima18.2°C20.8°C
Paita20.1°C21.6°C
Mancora20.7°C24.5°C
Talara19.8°C21.6°C
Paracas18.3°C20.0°C
Trujillo17.3°C20.8°C
Huanchaco17.6°C20.8°C
Punta Hermosa18.6°C20.8°C
Lobitos20.3°C25.3°C
Callao18.3°C20.8°C
Ilo20.6°C19.4°C
Pacasmayo17.9°C21.0°C
Chimbote18.2°C20.4°C
Mollendo20.7°C19.3°C
Zorritos23.6°C24.5°C

Klimat w Peru

Pucusana, Peru
Pucusana, Peru | © Carlos Quevedo

Peru znajduje się w Ameryce Południowej. Kraj jest obmywany przez Ocean Spokojny. Peru - ma dość długą linię brzegową. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy 42 osady i kurorty.

Ze względu na złożoną topografię powierzchni warunki klimatyczne w Peru są niezwykle zróżnicowane. Temperatura w pasie przybrzeżnym jest utrzymywana przez cały rok w temperaturze + 16-25°C przy bardzo niskiej wilgotności - rocznie na północy spada nie więcej niż 200 mm, a na południu około 100 mm, często w postaci najmniejszej mżawki („garya»). W regionach górskich na wysokościach do 3500 m klimat jest umiarkowany, temperatura w zimie (od czerwca do października) wynosi średnio + 4-6 o C, w lecie do + 16-17 o C, w dolinach do +24 o C. Powyżej zaczyna się strefa „Pune» ( „zimnego») z wyraźnym górskiej klimat - temperatura zimą od 0°C do -7°C, 3-7 lata + C pod silnym rozrzedzenia powietrza i nagłych wahań dziennej temperatury (dzień może wynosić do + 22- 28o C, w nocy - do -12 C). Szczyty gór są pokryte śniegiem i lodowcami przez cały rok. Opady nie przekraczają 700 mm rocznie. Wschodnia i północno-wschodnia część kraju różnią się znacznie warunkami pogodowymi od centrum i zachodu - na równinach Selvy średnia miesięczna temperatura w lecie wynosi od +18 do +27 o C, zimą - od +16 do +26 o C. W tym przypadku opady wynoszą od 700 do 3000 mm rocznie ze szczytem od listopada do marca.

Peru: regiony

Podajemy temperaturę powierzchniową wody w następujących regionach kraju:

Paita, Peru
Paita, Peru | © Jose Luis Peña Orozco

Peru: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2024 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.