Temperatura morza w kurortach na świecie

Wyszukiwanie kurortu

Temperatura wody morskiej w kurortach Peru

Peru

Peru © pixabay.com

Peru: aktualna temperatura wody na wybrzeżu i w zbiornikach wodnych kraju. Prognoza zmian temperatury wody w Peru. Dane historyczne.

Aktualna temperatura wody w Peru
#minimalna
15.6oC
#średnia temperatura
17.7oC
#maksymalnie
22.3oC

Najpopularniejsze kurorty w Peru w ostatnim tygodniu

Peru: informacje o temperaturze wody

Peru znajduje się w Ameryce Południowej. Kraj jest obmywany przez Ocean Spokojny. Peru - ma dość długą linię brzegową. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy 42 osady i kurorty.

Obecnie we wszystkich ośrodkach w Peru temperatura wody jest ogólnie chłodna, nie dla wszystkich. Chociaż są kurorty, w których znajduje się prawie w wygodnej strefie.

Temperatura wody w Peru spadł w ciągu ostatnich 10 dni, ale wzrósł w porównaniu do 30 dni temu. Ogólny trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury wody obliczonej na podstawie 42 punktów w Peru w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Najcieplejsza woda teraz в Перу naprawione w Tumbes. Temperatura wody w tej wiosce wynosi 22.3oC. I najzimniejszy - w Pimentel, jego wartość - 15.6oC.

Charakterystyczne są wskaźniki zmian wartości temperatury wody w ciągu roku. Dla dwóch najbardziej popularnych kąpielisk w Peru roczne wykresy wyglądają następująco:

Tumbes

Pukusana

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy informacje o temperaturze wody w każdym kurorcie lub wiosce w Peru. Poniżej znajduje się tabela z danymi bieżącej temperatury wody, trendów i pogody ogólnie w niektórych miejscach kraj.

ResortWodaPowietrze
Payta18.9°C20.8°C
Saliner Kolan18.9°C20.8°C
San Bartolo17.3°C19.3°C
Talara18.9°C20.8°C
Coysko16.3°C18.9°C
Chimbote16.8°C18.5°C
Caleta de Karkin16.8°C19.4°C
Mancora20.8°C20.8°C

Możesz sprawdzić temperaturę wody w dowolnym kurorcie lub wiosce w Peru, korzystając z wyszukiwania zaawansowanego dostępnego pod linkiem: wyszukiwanie kurortu.

Peru

Peru © pixabay.com

Klimat w Peru

Ze względu na złożoną topografię powierzchni warunki klimatyczne w Peru są niezwykle zróżnicowane. Temperatura w pasie przybrzeżnym jest utrzymywana przez cały rok w temperaturze + 16-25°C przy bardzo niskiej wilgotności - rocznie na północy spada nie więcej niż 200 mm, a na południu około 100 mm, często w postaci najmniejszej mżawki („garya»). W regionach górskich na wysokościach do 3500 m klimat jest umiarkowany, temperatura w zimie (od czerwca do października) wynosi średnio + 4-6 o C, w lecie do + 16-17 o C, w dolinach do +24 o C. Powyżej zaczyna się strefa „Pune» ( „zimnego») z wyraźnym górskiej klimat - temperatura zimą od 0°C do -7°C, 3-7 lata + C pod silnym rozrzedzenia powietrza i nagłych wahań dziennej temperatury (dzień może wynosić do + 22- 28o C, w nocy - do -12 C). Szczyty gór są pokryte śniegiem i lodowcami przez cały rok. Opady nie przekraczają 700 mm rocznie. Wschodnia i północno-wschodnia część kraju różnią się znacznie warunkami pogodowymi od centrum i zachodu - na równinach Selvy średnia miesięczna temperatura w lecie wynosi od +18 do +27 o C, zimą - od +16 do +26 o C. W tym przypadku opady wynoszą od 700 do 3000 mm rocznie ze szczytem od listopada do marca.

Na komfort kąpieli wpływa również temperatura powietrza, wiatr lub opady deszczu. Możesz zobaczyć wszystkie te informacje na stronie każdego ośrodka. Aby to zrobić, możesz użyć wyszukiwania lub przejrzeć wszystkie ośrodki w regionie, kraju, regionie lub na wybrzeżu określonego regionu.

Peru: regiony

Wyświetlamy temperaturę wody w następujących regionach:

a także w osadach bez odniesienia do regionu: Chiclayo, Lima, Pisco

Peru

Peru © pixabay.com

Peru: oceany i morza

Mierzymy i wyświetlamy temperaturę wody we wszystkich oceanach i morzach, które myją kraj. Wystarczy przejść do strony określonego zbiornika i zobaczyć temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

© 2020 - 2013 temperaturamorza.pl

Warunki użytkowania | Polityka prywatności | Łączność

Na stronie, chyba że wyraźnie podpisano, używane są zdjęcia pixabay.com lub własne