Wersja strony w języku polskim
Pakistan
Pakistan | © otdyhateli.com

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu w Pakistanie. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj w Pakistanie

#minimalny
22.8°C
#średni
23.5°C
#maksymalny
24.0°C

Najpopularniejsze lokalizacje w Pakistanie w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach w Pakistanie

Teraz na wszystkich plażach w Pakistanie woda jest podgrzewana do komfortowej temperatury do pływania.

Temperatura wody w Pakistanie wzrosła w ciągu ostatnich 10 dni, ale spadła w porównaniu do stanu sprzed 30 dni.

Gadani, Pakistan
Gadani, Pakistan | © Azhar Masood

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę w Pakistanie w Jiwani. Jego wartość w tej lokalizacji to 24.5°C. A najzimniejszy jest in Pasni, jego wartość 22.5°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania w Pakistanie wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta w Pakistanie. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Karaczi22.7°C26.1°C
Gwadar24.3°C23.1°C
Jiwani24.5°C23.2°C
Gadani22.7°C26.1°C
Ormara23.4°C23.1°C
Pasni22.5°C23.0°C

Klimat w Pakistanie

Pasni, Pakistan
Pasni, Pakistan | © Malik Awais

Pakistan znajduje się w Azji. Kraj jest obmywany przez Morze Arabskie. Pakistan to mały kraj. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy tylko sześć osad.

W większości kraju tropikalny monsun, w północno-zachodniej części subtropikalnej, gorący i wilgotny przez cały rok. Średnia styczniowa temperatura na nizinach Pakistanu wynosi od + 12 ° С do + 16 ° С, lipiec - od + 30 ° С do + 35 ° С. Jednocześnie w styczniu często występują przymrozki, w lecie kolumna termometru często podnosi się powyżej + 42°C, aw wysokich górach o każdej porze roku mrozy często dochodzą do -12-16°C. Jednocześnie w górzystych regionach północy pogoda zależy bezpośrednio od wysokości i może się znacznie różnić w ciągu dnia, a na południu monsuny, przynoszące wilgotne powietrze z Oceanu Indyjskiego, mają ogromne znaczenie. Opady na równinach spadają 100-400 mm rocznie, w górach - do 1000-1500 mm rocznie. W tym przypadku wilgotność powietrza może osiągnąć do 100% na południu i do 80% na północy, chociaż w regionach górskich powietrze jest bardzo suche.Wyróżnia się trzy pory roku - chłodne zimy (od października-listopada do marca), gorące lata (od marca-kwietnia do czerwca-lipca) i pora deszczowa monsunu (od lipca do września), kiedy występują maksymalne opady. Potężne wiatry są częste, a latem przynoszą zakurzone i gorące masy suchego powietrza z terenów pustyń Registan, Sind, Rasht, Haran, Thal i innych, a zimą z gór - zimno. Takie przeciwstawne warunki klimatyczne prowadzą do powstawania wielu lokalnych obszarów - nawet dwa zbocza tej samej doliny mogą mieć od siebie zupełnie inną pogodę. Co więcej, nawet w tym samym sezonie regiony kraju wyraźnie różnią się między sobą pogodą. Na południu chłodna pora przynosi suche dni i chłodne noce, podczas gdy w górach północnych pada w tej chwili, a nocą może zamarznąć.W gorącym sezonie na południu jest duszno i ​​duszno, a na północy jest dość wygodna, a nawet przyjemna pogoda. W porze deszczowej deszcze dosłownie zalewają wąski pas Pendżabu od Lahore do Islamabadu, a na północy panuje sucha i prawie bezchmurna pogoda.

Pakistan: regiony

Wyspa Marinduque, Filipiny
Wyspa Marinduque, Filipiny | © Edrie Alcanzare

Pakistan: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2024 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.