Temperatura morza w kurortach na świecie

Wyszukiwanie kurortu

Temperatura wody morskiej w kurortach Pakistanu

Pakistan

Pakistan © otdyhateli.com

Pakistan: aktualna temperatura wody na wybrzeżu i w zbiornikach wodnych kraju. Prognoza zmian temperatury wody w Pakistanie. Dane historyczne.

Aktualna temperatura wody w Pakistanie
#minimalna
29.2oC
#średnia temperatura
29.8oC
#maksymalnie
30.6oC

Najpopularniejsze kurorty w Pakistanie w ostatnim tygodniu

Pakistan: informacje o temperaturze wody

Pakistan znajduje się w Azji. Kraj jest obmywany przez Morze Arabskie. Pakistan to mały kraj. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy tylko sześć osad.

Obecnie we wszystkich ośrodkach w Pakistanie woda jest bardzo ciepła i wygodna do pływania.

Temperatura wody w Pakistanie ma tendencję do zmniejszania się, jego wartość spadła zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak i miesiąca. Ogólny trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury wody obliczonej na podstawie sześć punktów w Pakistanie w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Najcieplejsza woda teraz в Пакистане naprawione w Jivani. Temperatura wody w tej wiosce wynosi 30.6oC. I najzimniejszy - w Pasni, jego wartość - 28.8oC.

Charakterystyczne są wskaźniki zmian wartości temperatury wody w ciągu roku. Dla dwóch najbardziej popularnych kąpielisk w Pakistanie roczne wykresy wyglądają następująco:

Karaczi

Gwadar

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy informacje o temperaturze wody w każdym kurorcie lub wiosce w Pakistanie. Poniżej znajduje się tabela z danymi bieżącej temperatury wody, trendów i pogody ogólnie w niektórych miejscach kraj.

ResortWodaPowietrze
Gwadar29.9°C28.0°C
Pasni28.8°C28.5°C
Gadani29.5°C29.4°C
Karaczi30.0°C29.4°C
Jivani30.6°C28.0°C
Ormar29.3°C28.5°C

Możesz sprawdzić temperaturę wody w dowolnym kurorcie lub wiosce w Pakistanie, korzystając z wyszukiwania zaawansowanego dostępnego pod linkiem: wyszukiwanie kurortu.

Klimat w Pakistanie

W większości kraju tropikalny monsun, w północno-zachodniej części subtropikalnej, gorący i wilgotny przez cały rok. Średnia styczniowa temperatura na nizinach Pakistanu wynosi od + 12 ° С do + 16 ° С, lipiec - od + 30 ° С do + 35 ° С. Jednocześnie w styczniu często występują przymrozki, w lecie kolumna termometru często podnosi się powyżej + 42°C, aw wysokich górach o każdej porze roku mrozy często dochodzą do -12-16°C. Jednocześnie w górzystych regionach północy pogoda zależy bezpośrednio od wysokości i może się znacznie różnić w ciągu dnia, a na południu monsuny, przynoszące wilgotne powietrze z Oceanu Indyjskiego, mają ogromne znaczenie. Opady na równinach spadają 100-400 mm rocznie, w górach - do 1000-1500 mm rocznie. W tym przypadku wilgotność powietrza może osiągnąć do 100% na południu i do 80% na północy, chociaż w regionach górskich powietrze jest bardzo suche.Wyróżnia się trzy pory roku - chłodne zimy (od października-listopada do marca), gorące lata (od marca-kwietnia do czerwca-lipca) i pora deszczowa monsunu (od lipca do września), kiedy występują maksymalne opady. Potężne wiatry są częste, a latem przynoszą zakurzone i gorące masy suchego powietrza z terenów pustyń Registan, Sind, Rasht, Haran, Thal i innych, a zimą z gór - zimno. Takie przeciwstawne warunki klimatyczne prowadzą do powstawania wielu lokalnych obszarów - nawet dwa zbocza tej samej doliny mogą mieć od siebie zupełnie inną pogodę. Co więcej, nawet w tym samym sezonie regiony kraju wyraźnie różnią się między sobą pogodą. Na południu chłodna pora przynosi suche dni i chłodne noce, podczas gdy w górach północnych pada w tej chwili, a nocą może zamarznąć.W gorącym sezonie na południu jest duszno i ​​duszno, a na północy jest dość wygodna, a nawet przyjemna pogoda. W porze deszczowej deszcze dosłownie zalewają wąski pas Pendżabu od Lahore do Islamabadu, a na północy panuje sucha i prawie bezchmurna pogoda.

Na komfort kąpieli wpływa również temperatura powietrza, wiatr lub opady deszczu. Możesz zobaczyć wszystkie te informacje na stronie każdego ośrodka. Aby to zrobić, możesz użyć wyszukiwania lub przejrzeć wszystkie ośrodki w regionie, kraju, regionie lub na wybrzeżu określonego regionu.

Pakistan: regiony

Wyświetlamy temperaturę wody w następujących regionach:

a także w osadach bez odniesienia do regionu: Karaczi

Pakistan: oceany i morza

Mierzymy i wyświetlamy temperaturę wody we wszystkich oceanach i morzach, które myją kraj. Wystarczy przejść do strony określonego zbiornika i zobaczyć temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

© 2020 - 2013 temperaturamorza.pl

Warunki użytkowania | Polityka prywatności | Łączność

Na stronie, chyba że wyraźnie podpisano, używane są zdjęcia pixabay.com lub własne