Wersja strony w języku polskim
Nigeria
Nigeria | © pixabay.com

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu w Nigerii. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj w Nigerii

#minimalny
26.9°C
#średni
27.8°C
#maksymalny
28.6°C

Najpopularniejsze lokalizacje w Nigerii w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach w Nigerii

Obecnie na wszystkich plażach w Nigerii woda jest bardzo ciepła i wygodna do pływania.

Temperatura wody w Nigerii wzrosła zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak i ponad miesiąca.

Port Harcourt, Nigeria
Port Harcourt, Nigeria | © Aniekan-abasi Udo

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę w Nigerii w Burutu. Jego wartość w tej lokalizacji to 28.3°C. A najzimniejszy jest w Bonny, jego wartość 26.5°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania w Nigerii wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta w Nigerii. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Lagos28.2°C29.2°C
Bonny26.5°C29.1°C
Calabar28.0°C33.8°C
mosiądz28.2°C28.3°C
Port Harcourt26.5°C29.1°C
Esuk Oron28.2°C33.8°C
Burutu28.3°C33.0°C
Ebute Ikorodu27.8°C29.2°C
Okrika27.3°C29.1°C

Klimat w Nigerii

Struisbaai, Republika Południowej Afryki
Struisbaai, Republika Południowej Afryki | © Byron Martin

Nigeria znajduje się w Afryce. Kraj jest umyty przez Zatokę Gwinejską. Nigeria to mały kraj. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy w sumie dziewięć osiedli lub kurortów.

Równikowy monsun i podrównikowy, o wysokiej wilgotności. Średnie roczne temperatury wszędzie przekraczają +25 o C. Na północy najcieplejsze miesiące to marzec - czerwiec, na południu kwietnia, kiedy temperatura osiąga + 30–32 o C. Najbardziej deszczowym i najbardziej chłodnym miesiącem jest sierpień. Największa ilość opadów przypada na Deltę Nigru (do 4000 mm rocznie), w środkowej części kraju - 1000–1400 mm., A na skrajnym wschodzie - tylko 500 mm. Najsuchszym okresem jest zima, kiedy wiatr Harmattan wieje z północnego wschodu, przynosząc codzienne upały i gwałtowne dzienne spadki temperatury z pustynnych regionów kontynentu (w ciągu dnia powietrze ogrzewa się do +40°C i więcej, aw nocy temperatura spada do +10°C).

Nigeria: regiony

Yzerfontein, Republika Południowej Afryki
Yzerfontein, Republika Południowej Afryki | © robi riechert

Nigeria: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2023 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.