Wersja strony w języku polskim
Port Harcourt, Nigeria
Port Harcourt, Nigeria | © Victor Nwachukwu

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu w Nigerii. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj w Nigerii

#minimalny
28.8°C
#średni
29.2°C
#maksymalny
29.9°C

Najpopularniejsze lokalizacje w Nigerii w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach w Nigerii

Obecnie na wszystkich plażach w Nigerii woda jest bardzo ciepła i wygodna do pływania.

Temperatura wody w Nigerii spadła w ciągu ostatnich 10 dni, ale wzrosła w porównaniu do 30 dni temu.

Port Harcourt, Nigeria
Port Harcourt, Nigeria | © Aniekan-abasi Udo

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę w Nigerii w Ebute Ikorodu. Jego wartość w tej lokalizacji to 30.1°C. A najzimniejszy jest w Bonny, jego wartość 28.7°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania w Nigerii wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta w Nigerii. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Bonny28.7°C28.8°C
Lagos29.6°C29.8°C
Port Harcourt28.8°C28.8°C
Ebute Ikorodu30.1°C29.8°C
Esuk Oron29.9°C26.9°C
Calabar29.1°C26.9°C
mosiądz28.9°C28.5°C
Burutu28.9°C28.6°C
Okrika29.2°C28.8°C

Klimat w Nigerii

Ribeira da Prata, Republika Zielonego Przylądka
Ribeira da Prata, Republika Zielonego Przylądka | © Esmael Sousa

Nigeria znajduje się w Afryce. Kraj jest umyty przez Zatokę Gwinejską. Nigeria to mały kraj. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy w sumie dziewięć osiedli lub kurortów.

Równikowy monsun i podrównikowy, o wysokiej wilgotności. Średnie roczne temperatury wszędzie przekraczają +25 o C. Na północy najcieplejsze miesiące to marzec - czerwiec, na południu kwietnia, kiedy temperatura osiąga + 30–32 o C. Najbardziej deszczowym i najbardziej chłodnym miesiącem jest sierpień. Największa ilość opadów przypada na Deltę Nigru (do 4000 mm rocznie), w środkowej części kraju - 1000–1400 mm., A na skrajnym wschodzie - tylko 500 mm. Najsuchszym okresem jest zima, kiedy wiatr Harmattan wieje z północnego wschodu, przynosząc codzienne upały i gwałtowne dzienne spadki temperatury z pustynnych regionów kontynentu (w ciągu dnia powietrze ogrzewa się do +40°C i więcej, aw nocy temperatura spada do +10°C).

Nigeria: regiony

Mananara Avaratra, Madagaskar
Mananara Avaratra, Madagaskar | © Hassan Hassan

Nigeria: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2024 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.