Wersja strony w języku polskim
Luderitz, Namibia
Luderitz, Namibia | © Uwe Greibig

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu w Namibii. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj w Namibii

#minimalny
13.1°C
#średni
13.1°C
#maksymalny
13.1°C

Najpopularniejsze lokalizacje w Namibii w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach w Namibii

Teraz na plażach w Namibii temperatura wody jest w strefie dyskomfortu. Pływanie w takiej wodzie nie sprawi Ci wiele przyjemności.

Temperatura wody w Namibii wzrosła zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak i ponad miesiąca.

Luderitz, Namibia
Luderitz, Namibia | © Hanspeter Baumeler

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania w Namibii wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta w Namibii. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Luderitz13.1°C17.2°C

Klimat w Namibii

Velddrif, Republika Południowej Afryki
Velddrif, Republika Południowej Afryki | © Yapoo van Zyl

Namibia znajduje się w Afryce. Kraj jest obmywany przez Ocean Atlantycki. Namibia to mały kraj. Aby określić temperaturę wody w nim, monitorujemy tylko jedną lokalizację.

Na tropikalny, bardzo suchy i gorący, ma wpływ zimny prąd bengalski Oceanu Atlantyckiego. W północno-wschodniej części kraju jest subtropikalny, z silnymi cechami kontynentalnymi. Średnia temperatura w lecie (grudzień-kwiecień) + 28-32°C (na północy do + 38°C), w nocy + 15-20°C (w regionach pustynnych temperatura w nocy może gwałtownie spaść do 0°C). Zimą odpowiednio + 15-20°C i około 0°C w nocy. Zimne wiatry stale wieją na wybrzeżu. Ilość opadów waha się od 10-50 mm rocznie na wybrzeżu Atlantyku (często spadają tutaj tylko w postaci mgieł) do 400-600 mm w skrajnym północno-wschodnim regionie. „Pora deszczowa» trwa od listopada do marca-kwietnia.

Namibia: regiony

El Salloum, Egipt
El Salloum, Egipt | © mohammed ismail

Namibia: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2024 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.