Wersja strony w języku polskim
Tinian, Mariany Północne
Tinian, Mariany Północne | © Tomy.S

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu na Północnych Marianach. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj na Północnych Marianach

#minimalny
28.3°C
#średni
28.6°C
#maksymalny
28.9°C

Najpopularniejsze lokalizacje na Północnych Marianach w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach na Północnych Marianach

Obecnie na wszystkich plażach na Północnych Marianach woda jest bardzo ciepła i wygodna do pływania.

Temperatura wody na Północnych Marianach spadła w ciągu ostatnich 10 dni, ale wzrosła w porównaniu do 30 dni temu.

Saipan, Mariany Północne
Saipan, Mariany Północne | © 정종기

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę na Północnych Marianach w języku Tinian. Jego wartość w tej lokalizacji to 29.3°C. A najzimniejszy jest w Susupe, jego wartość 28.4°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania na Północnych Marianach wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta na Północnych Marianach. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Saipan29.0°C28.4°C
San Jose28.5°C28.4°C
Susupe28.4°C28.4°C
Tinian29.3°C28.4°C
Rota29.2°C27.1°C

Klimat na Północnych Marianach

Rota, Mariany Północne
Rota, Mariany Północne | © Yoshimitsu Minagawa

Mariany Północne znajdują się w Australii i Oceanii. Kraj jest obmywany przez Ocean Spokojny. Mariany Północne to mały kraj. Aby określić temperaturę wody na nich, śledzimy w sumie pięć osad.

Wiatr tropikalny. Warunki klimatyczne na wyspach są zaskakująco równe. Średnia temperatura powietrza przez cały rok wynosi około +27 o C, podczas gdy temperatura w ciągu dnia wynosi od +28 C do +33 o C, a temperatura w nocy - od +23 C do +25 oC. Opady spadają z 1800 do 2000 mm rocznie, średnia wilgotność powietrza przez cały rok pozostawia około 78-82%. Sezonowość zależy dokładnie od ilości opadów. Od grudnia do maja trwa pora sucha (tzw. „Sezon wiatrowy», kiedy stabilne i wystarczająco silne wiatry handlowe z północno-wschodnich kierunków utrzymują czystą i stosunkowo suchą pogodę nad wyspami), a od czerwca-lipca do października-listopada zaczyna się pora deszczowa (ta Silne krótkotrwałe deszcze są częste). Marianie znajdują się w strefie pochodzenia tajfunów, które nabierają siły już po przekroczeniu linii archipelagu. Jednak od sierpnia do grudnia okresy z silnymi wiatrami i burzami nie są rzadkie.

Mariany Północne: regiony

Rota, Mariany Północne
Rota, Mariany Północne | © Yoshimitsu Minagawa

Mariany Północne: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2024 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.