Wersja strony w języku polskim
Trypolis, Libia
Trypolis, Libia | © عبدالرحمن بعيو

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu w Libii. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj w Libii

#minimalny
18.0°C
#średni
18.5°C
#maksymalny
19.1°C

Najpopularniejsze lokalizacje w Libii w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach w Libii

Teraz na plażach w Libii temperatura wody jest na granicy komfortu. Są miejsca z zimną wodą, są takie z mniej lub bardziej komfortową wodą.

Temperatura wody w Libii ma tendencję do obniżania się, jej wartość spadała zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak iw ciągu miesiąca.

Trypolis, Libia
Trypolis, Libia | © عبدالرحمن بعيو

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę w Libii w Bengazi. Jego wartość w tej lokalizacji to 19.1°C. A najzimniejszy jest w Trypolisie, jego wartość 18.0°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania w Libii wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta w Libii. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Trypolis18.0°C13.8°C
Bengazi19.1°C16.5°C
Derna18.4°C17.6°C

Klimat w Libii

Nosy Be, Madagaskar
Nosy Be, Madagaskar | © Nenad Kraiger

Libia znajduje się w Afryce. Kraj jest umyty przez Morze Śródziemne. Libia to mały kraj. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy tylko trzy osady.

Na większości terytorium - tropikalna pustynia, na północy - subtropikalny region Morza Śródziemnego. Na wybrzeżu średnia temperatura w styczniu wynosi około + 12ºC, w lipcu od + 26ºC do + 29ºC. Na pozostałej części terytorium średnie lipcowe temperatury wzrastają do +36 o C, ale w nocy powietrze ochładza się do zera lub nawet poniżej. Opady wynoszą do 250-350 mm rocznie, na płaskowyżu Al Ahdar - do 600 mm. Na niektórych obszarach przez kilka lat nie pada deszcz. Podczas przesilenia wiosennego wzdłuż wybrzeża w regionach północno-zachodnich płonący wiatr „umiera» z Sahary.

Libia: regiony

El Gouna, Egipt
El Gouna, Egipt | © Anna Füllgrabe

Libia: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2023 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.