Wersja strony w języku polskim
Jebeil, Liban
Jebeil, Liban | © Antonis Ioannou

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu w Libanie. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj w Libanie

#minimalny
28.1°C
#średni
28.5°C
#maksymalny
29.0°C

Najpopularniejsze lokalizacje w Libanie w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach w Libanie

Obecnie na wszystkich plażach w Libanie woda jest bardzo ciepła i wygodna do pływania.

Temperatura wody w Libanie ma tendencję do obniżania się, jej wartość spadała zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak iw ciągu miesiąca.

Bejrut, Liban
Bejrut, Liban | © Denis Poddubnyy

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę w Libanie w Sydonie. Jego wartość w tej lokalizacji to 29.1°C. A najzimniejszy jest w Bejrucie, jego wartość 28.2°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania w Libanie wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta w Libanie. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Bejrut28.2°C30.8°C
Batroun28.7°C30.8°C
opona28.2°C31.0°C
Jebeil28.9°C30.8°C
Trypolis28.6°C30.8°C
Sydon29.1°C31.1°C
Djounie28.4°C30.8°C
El Heri28.5°C30.8°C

Klimat w Libanie

Sydon, Liban
Sydon, Liban | © حيدر زنكنة / دليل سياحي

Liban znajduje się na Bliskim Wschodzie. Kraj jest umyty przez Morze Śródziemne. Liban to mały kraj. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy w sumie osiem osiedli lub kurortów.

Subtropikalne Morze Śródziemne. Średnie temperatury w styczniu wynoszą około +13 o C, lipiec - +28 o C. W regionach górskich temperatura zależy od wysokości tego miejsca, nawet w okresie wiosennym i jesiennym często występują przymrozki. W Dolinie Bekaa, odizolowanej od morskich mas powietrza, powstał własny mikroklimat - latem średnia temperatura tutaj osiąga +30, a zimą +6, co jest bardziej typowe dla klimatu kontynentalnego. Śnieg w górach leży od grudnia do kwietnia-maja. Opady spadają z 400 do 1300 mm. rocznie, głównie zimą (od grudnia do lutego). Zachodnie regiony kraju otrzymują najwięcej opadów, podczas gdy w dolinie Bekaa czasami spada nie więcej niż 300 mm. opady atmosferyczne Na wybrzeżu utrzymuje się wysoka wilgotność przez cały rok.

Liban: regiony

Podajemy temperaturę powierzchniową wody w następujących regionach kraju:

Trypolis, Liban
Trypolis, Liban | © Albert Laforge

Liban: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2023 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.