Wersja strony w języku polskim
opona, Liban
opona, Liban | © Anastasia Kokosina

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu w Libanie. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj w Libanie

#minimalny
17.6°C
#średni
18.3°C
#maksymalny
18.7°C

Najpopularniejsze lokalizacje w Libanie w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach w Libanie

Teraz na plażach w Libanie temperatura wody jest na granicy komfortu. Są miejsca z zimną wodą, są takie z mniej lub bardziej komfortową wodą.

Temperatura wody w Libanie ma tendencję do obniżania się, jej wartość spadała zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak iw ciągu miesiąca.

opona, Liban
opona, Liban | © Juan Antonio Solis Ibanez

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę w Libanie w oponie. Jego wartość w tej lokalizacji to 18.5°C. A najzimniejszy jest w Sydonie, jego wartość 17.4°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania w Libanie wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta w Libanie. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Bejrut17.6°C14.0°C
Trypolis18.4°C14.0°C
opona18.5°C13.6°C
Batroun18.2°C14.0°C
Jebeil17.7°C14.0°C
Djounie17.7°C14.0°C
Sydon17.4°C13.4°C
El Heri17.9°C14.0°C

Klimat w Libanie

Sydon, Liban
Sydon, Liban | © حيدر زنكنة / دليل سياحي

Liban znajduje się na Bliskim Wschodzie. Kraj jest umyty przez Morze Śródziemne. Liban to mały kraj. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy w sumie osiem osiedli lub kurortów.

Subtropikalne Morze Śródziemne. Średnie temperatury w styczniu wynoszą około +13 o C, lipiec - +28 o C. W regionach górskich temperatura zależy od wysokości tego miejsca, nawet w okresie wiosennym i jesiennym często występują przymrozki. W Dolinie Bekaa, odizolowanej od morskich mas powietrza, powstał własny mikroklimat - latem średnia temperatura tutaj osiąga +30, a zimą +6, co jest bardziej typowe dla klimatu kontynentalnego. Śnieg w górach leży od grudnia do kwietnia-maja. Opady spadają z 400 do 1300 mm. rocznie, głównie zimą (od grudnia do lutego). Zachodnie regiony kraju otrzymują najwięcej opadów, podczas gdy w dolinie Bekaa czasami spada nie więcej niż 300 mm. opady atmosferyczne Na wybrzeżu utrzymuje się wysoka wilgotność przez cały rok.

Liban: regiony

Podajemy temperaturę powierzchniową wody w następujących regionach kraju:

Batroun, Liban
Batroun, Liban | © Our lady of the sea church

Liban: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2021 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.