Wersja strony w języku polskim
Batroun, Liban
Batroun, Liban | © Frédéric Bernard

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu w Libanie. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj w Libanie

#minimalny
22.9°C
#średni
23.4°C
#maksymalny
23.7°C

Najpopularniejsze lokalizacje w Libanie w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach w Libanie

Teraz na wszystkich plażach w Libanie woda jest podgrzewana do komfortowej temperatury do pływania.

Temperatura wody w Libanie wzrosła zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak i ponad miesiąca.

Jebeil, Liban
Jebeil, Liban | © Antonis Ioannou

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę w Libanie w Jebeil. Jego wartość w tej lokalizacji to 23.7°C. A najzimniejszy jest w Trypolisie, jego wartość 22.9°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania w Libanie wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta w Libanie. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Bejrut23.1°C26.2°C
Batroun23.7°C26.2°C
opona23.2°C25.5°C
Jebeil23.7°C26.2°C
Trypolis22.9°C26.2°C
El Heri23.3°C26.2°C
Djounie23.7°C26.2°C
Sydon22.9°C25.2°C

Klimat w Libanie

El Heri, Liban
El Heri, Liban | © Youssef Jaffal

Liban znajduje się na Bliskim Wschodzie. Kraj jest umyty przez Morze Śródziemne. Liban to mały kraj. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy w sumie osiem osiedli lub kurortów.

Subtropikalne Morze Śródziemne. Średnie temperatury w styczniu wynoszą około +13 o C, lipiec - +28 o C. W regionach górskich temperatura zależy od wysokości tego miejsca, nawet w okresie wiosennym i jesiennym często występują przymrozki. W Dolinie Bekaa, odizolowanej od morskich mas powietrza, powstał własny mikroklimat - latem średnia temperatura tutaj osiąga +30, a zimą +6, co jest bardziej typowe dla klimatu kontynentalnego. Śnieg w górach leży od grudnia do kwietnia-maja. Opady spadają z 400 do 1300 mm. rocznie, głównie zimą (od grudnia do lutego). Zachodnie regiony kraju otrzymują najwięcej opadów, podczas gdy w dolinie Bekaa czasami spada nie więcej niż 300 mm. opady atmosferyczne Na wybrzeżu utrzymuje się wysoka wilgotność przez cały rok.

Liban: regiony

Podajemy temperaturę powierzchniową wody w następujących regionach kraju:

opona, Liban
opona, Liban | © Anastasia Kokosina

Liban: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2023 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.