Wersja strony w języku polskim
Pointe-Noire, Kongo
Pointe-Noire, Kongo | © Babela Laufre

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu w Kongo. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj w Kongo

#minimalny
27.4°C
#średni
27.6°C
#maksymalny
27.8°C

Najpopularniejsze lokalizacje w Kongo w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach w Kongo

Obecnie na wszystkich plażach w Kongo woda jest bardzo ciepła i wygodna do pływania.

Temperatura wody w Kongo spadła w ciągu ostatnich 10 dni, ale wzrosła w porównaniu do 30 dni temu.

Boumerdas, Algieria
Boumerdas, Algieria | © aissa belhimeur

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę w Kongo w Loandjili. Jego wartość w tej lokalizacji to 27.2°C. A najzimniejszy jest w Pointe-Noire, jego wartość 26.7°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania w Kongo wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta w Kongo. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Pointe-Noire26.7°C27.3°C
Loandjili27.2°C27.3°C

Klimat w Kongo

Kamerun
Kamerun | © pixabay.com

Kongo znajduje się w Afryce. Kraj jest obmywany przez Ocean Atlantycki. Kongo to mały kraj. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy tylko dwie osady.

W Demokratycznej Republice Konga klimat jest głównie równikowy, stale wilgotny. W południowej połowie i na północnych obrzeżach - podrównikowy. Średnie temperatury powietrza wynoszą od +25°C do +28°C, dzienne różnice sięgają 10-15°C. Dwie pory deszczowe i dwie pory suche: „mała» pora sucha - styczeń-marzec, „mała» pora deszczowa - kwiecień-maj, zimowa pora sucha - czerwiec-sierpień, pora deszczowa - wrzesień-grudzień. Opady w strefie równikowej spadają 1700–2200 mm. rocznie, szczególnie ulewne deszcze występują od kwietnia do maja i od września do listopada. Deszcz równikowy w tych miesiącach jest silny, ale krótkotrwały (zwykle po południu). Dalej od równika (południe i północ) okresy suche są bardziej wyraźne: na północy - od marca do listopada, na południu - od października - listopada do marca - kwietnia. Opady są mniejsze - do 1200 mm. W górach jest chłodniej, a więcej opadów spada - do 2500 mm. rocznie.

Kongo: regiony

Melkbosstrand, Republika Południowej Afryki
Melkbosstrand, Republika Południowej Afryki | © Marc-Jon Voges

Kongo: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2023 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.