Temperatura morza w kurortach na świecie

Wyszukiwanie kurortu

Temperatura wody morskiej w Kongo

Kongo

Kongo © tripadvisor.com

Kongo: aktualna temperatura wody na wybrzeżu i w zbiornikach wodnych kraju. Prognoza zmian temperatury wody w Kongo. Dane historyczne.

Aktualna temperatura wody w Kongo
#minimalna
23.8oC
#średnia temperatura
24.0oC
#maksymalnie
24.1oC

Najpopularniejsze kurorty w Kongo w ostatnim tygodniu

Kongo: informacje o temperaturze wody

Kongo znajduje się w Afryce. Kraj jest obmywany przez Ocean Atlantycki. Kongo to mały kraj. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy tylko dwie osady.

Obecnie we wszystkich ośrodkach w Kongo woda podgrzana do komfortowej temperatury kąpieli.

Temperatura wody w Kongo wzrosła zarówno w ciągu ostatnich 10 dni,, jak i miesiąca. Ogólny trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury wody obliczonej na podstawie dwa punkty w Kongo w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Najcieplejsza woda teraz в Конго naprawione w Pointe-Noire. Temperatura wody w tej wiosce wynosi 24.1oC. I najzimniejszy - w Loanjy, jego wartość - 23.6oC.

Charakterystyczne są wskaźniki zmian wartości temperatury wody w ciągu roku. Dla dwóch najbardziej popularnych kąpielisk w Kongo roczne wykresy wyglądają następująco:

Loanjy

Pointe-Noire

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy informacje o temperaturze wody w każdym kurorcie lub wiosce w Kongo. Poniżej znajduje się tabela z danymi bieżącej temperatury wody, trendów i pogody ogólnie w niektórych miejscach kraj.

ResortWodaPowietrze
Loanjy23.6°C23.4°C
Pointe-Noire24.1°C23.4°C

Możesz sprawdzić temperaturę wody w dowolnym kurorcie lub wiosce w Kongo, korzystając z wyszukiwania zaawansowanego dostępnego pod linkiem: wyszukiwanie kurortu.

Klimat w Kongo

W Demokratycznej Republice Konga klimat jest głównie równikowy, stale wilgotny. W południowej połowie i na północnych obrzeżach - podrównikowy. Średnie temperatury powietrza wynoszą od +25°C do +28°C, dzienne różnice sięgają 10-15°C. Dwie pory deszczowe i dwie pory suche: „mała» pora sucha - styczeń-marzec, „mała» pora deszczowa - kwiecień-maj, zimowa pora sucha - czerwiec-sierpień, pora deszczowa - wrzesień-grudzień. Opady w strefie równikowej spadają 1700–2200 mm. rocznie, szczególnie ulewne deszcze występują od kwietnia do maja i od września do listopada. Deszcz równikowy w tych miesiącach jest silny, ale krótkotrwały (zwykle po południu). Dalej od równika (południe i północ) okresy suche są bardziej wyraźne: na północy - od marca do listopada, na południu - od października - listopada do marca - kwietnia. Opady są mniejsze - do 1200 mm. W górach jest chłodniej, a więcej opadów spada - do 2500 mm. rocznie.

Na komfort kąpieli wpływa również temperatura powietrza, wiatr lub opady deszczu. Możesz zobaczyć wszystkie te informacje na stronie każdego ośrodka. Aby to zrobić, możesz użyć wyszukiwania lub przejrzeć wszystkie ośrodki w regionie, kraju, regionie lub na wybrzeżu określonego regionu.

Kongo: regiony

Wyświetlamy temperaturę wody w następujących regionach:

a także w osadach bez odniesienia do regionu: Pointe-Noire

Kongo: oceany i morza

Mierzymy i wyświetlamy temperaturę wody we wszystkich oceanach i morzach, które myją kraj. Wystarczy przejść do strony określonego zbiornika i zobaczyć temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

© 2020 - 2013 temperaturamorza.pl

Warunki użytkowania | Polityka prywatności | Łączność

Na stronie, chyba że wyraźnie podpisano, używane są zdjęcia pixabay.com lub własne