Wersja strony w języku polskim
Komory
Komory | © www.votpusk.ru

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu na Komorach. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj na Komorach

#minimalny
28.6°C
#średni
28.6°C
#maksymalny
28.6°C

Najpopularniejsze lokalizacje na Komorach w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach na Komorach

Obecnie na wszystkich plażach na Komorach woda jest bardzo ciepła i wygodna do pływania.

Temperatura wody na Komorach wzrosła w ciągu ostatnich 10 dni, ale spadła w porównaniu do stanu sprzed 30 dni.

Lamu, Kenia
Lamu, Kenia | © Celestino CHABI

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania na Komorach wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta na Komorach. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Moroney28.6°C25.0°C

Klimat na Komorach

Maputo, Mozambik
Maputo, Mozambik | © Bruno Mourinho

Komory są w Afryce. Kraj jest umyty przez Ocean Indyjski. Komory to mały kraj. Aby określić temperaturę wody w nim, monitorujemy tylko jedną lokalizację.

Tropikalny monsun, dość gorący i wilgotny. Dwie pory roku są tutaj dość wyraźne - cieplejsze i wilgotniejsze lata (od listopada do kwietnia) oraz stosunkowo chłodne i suche zimy (od maja do października). Średnie miesięczne temperatury mieszczą się w przedziale od + 24°C w zimie do +27°C w lecie, a prawie o każdej porze roku temperatury w ciągu dnia są znacznie wyższe niż znak +30 oC. Górzyste regiony są chłodniejsze, szczególnie w nocy, co ułatwia zauważalnie większa ilość opadów na tych obszarach. Ogólnie rzecz biorąc, od 1100 mm (obszary zawietrzne) do 3000 mm (na wietrznych zboczach gór) na terytorium wysp w ciągu roku pada deszcz, jednak w niektórych latach może tu spaść nawet 5500 mm. Ich maksimum występuje w sezonie monsunowym (od listopada do kwietnia-maja), kiedy wilgotność powietrza osiąga 100%, a codzienne prysznice przynoszą ze sobą do 60% całkowitych rocznych opadów. Od grudnia do kwietnia potężne cyklony tropikalne nie są rzadkie.

Komory: regiony

Essaouira, Maroko
Essaouira, Maroko | © Kheir Addine Azzaoui

Komory: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2023 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.