Wersja strony w języku polskim
Tarawa, Kiribati
Tarawa, Kiribati | © Verde Speranza

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu w Kiribati. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj w Kiribati

#minimalny
27.4°C
#średni
28.4°C
#maksymalny
29.0°C

Najpopularniejsze lokalizacje w Kiribati w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach w Kiribati

Obecnie na wszystkich plażach w Kiribati woda jest bardzo ciepła i wygodna do pływania.

Temperatura wody w Kiribati wzrosła zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak i ponad miesiąca.

Buota Village, Kiribati
Buota Village, Kiribati | © Karianako James

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę w Kiribati w Nanikai. Jego wartość w tej lokalizacji to 29.0°C. A najzimniejszy jest w London Village, jego wartość 27.4°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania w Kiribati wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta w Kiribati. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Nanikai29.0°C28.9°C
Napari Village28.1°C28.1°C
Tarawa27.9°C28.9°C
London Village27.4°C29.4°C
Eita Village28.8°C28.9°C
Tabwakea Village28.0°C29.4°C
Betio Village28.1°C28.9°C
Butaritari28.6°C28.7°C
Banraeaba Village28.9°C28.9°C
Buota Village28.7°C28.9°C

Klimat w Kiribati

Tarawa, Kiribati
Tarawa, Kiribati | © S Gunn

Kiribati znajduje się w Australii i Oceanii. Kraj jest obmywany przez Ocean Spokojny. Kiribati - ma dość długą linię brzegową. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy 16 osad i kurortów.

Równikowy morski w środkowej części wyspy wyspy Gilbert i tropikalny morski w północnej i południowej części kraju. Główną cechą lokalnego klimatu jest jego jednorodność - temperatura powietrza nigdy nie spada poniżej +22°C w zwykłym zakresie od +28°C do +32°C w różnych częściach kraju. Od marca do października na wyspy wpływają wiatry północno-zachodnie, które nieco łagodzą upał, a od grudnia do marca często występują silne wiatry zachodnie, wywołujące burze i deszcze. Opady spadają od 1000-1200 mm. rocznie w centralnych regionach Wysp Gilberta, do 3000 mm. rocznie przez wyspy liniowe. Maksymalne deszcze występują między listopadem a lutym. Niziny większości wysp Kiribati prowadzą do tego, że potężne prysznice dosłownie zalewają je wodą, a jednocześnie brakuje świeżej wody.Pewnym niebezpieczeństwem są fluktuacje morza podczas odpływu i przepływu, a także podczas burz zimowych, kiedy dosłownie są pełne, tocząc się po niektórych małych wyspach.

Kiribati: regiony

Nukuoro, Mikronezja
Nukuoro, Mikronezja | © Tom Barnes

Kiribati: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2024 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.