Wersja strony w języku polskim
Bonaberi, Kamerun
Bonaberi, Kamerun | © Bernalds Motanbou

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu w Kamerunie. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj w Kamerunie

#minimalny
26.2°C
#średni
26.7°C
#maksymalny
27.0°C

Najpopularniejsze lokalizacje w Kamerunie w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach w Kamerunie

Obecnie na wszystkich plażach w Kamerunie woda jest bardzo ciepła i wygodna do pływania.

Temperatura wody w Kamerunie ma tendencję do obniżania się, jej wartość spadała zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak iw ciągu miesiąca.

Douala, Kamerun
Douala, Kamerun | © Dirk

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę w Kamerunie w Bamusso. Jego wartość w tej lokalizacji to 27.4°C. A najzimniejszy jest w Duali, jego wartość 26.2°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania w Kamerunie wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta w Kamerunie. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Bonaberi26.2°C23.4°C
Douala26.2°C23.4°C
Bamusso27.4°C24.2°C

Klimat w Kamerunie

Kamerun
Kamerun | © pixabay.com

Kamerun znajduje się w Afryce. Kraj jest umyty przez Zatokę Gwinejską. Kamerun to mały kraj. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy tylko trzy osady.

Na południu - mokre podrównikowe, na północy - suche podrównikowe. Na południu średnie miesięczne temperatury wynoszą od +22°C do +28°C, a monsun przynosi obfite opady na wybrzeże - do 3000-5000 mm. rocznie (na zboczach wulkanu Kamerunu - do 10.000 mm.). Pora sucha jest praktycznie nieobecna. Na płaskowyżu Kamerunu w głębi kraju jest nieco chłodniej (średnie temperatury + 23-24°C). Opady (1500–1700 mm. Rocznie) przypadają w dwóch porach deszczowych - we wrześniu - listopadzie i kwietniu - czerwcu. Na północy odczuwalny jest wpływ Sahary. Północne wiatry przynoszą ciepło (średnie miesięczne temperatury wynoszą od +26°C do +33°C), a opady wynoszą mniej niż 500 mm. corocznie wilgotniejszy sezon trwa od czerwca do września. Najlepszy czas na wizytę w kraju to od listopada do lutego.

Kamerun: regiony

Bilene, Mozambik
Bilene, Mozambik | © Fábio Da Costa

Kamerun: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2024 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.