Wersja strony w języku polskim
Sassandra, Wybrzeże Kości Słoniowej
Sassandra, Wybrzeże Kości Słoniowej | © Flora Toualy

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu w Wybrzeżu Kości Słoniowej. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj w Wybrzeżu Kości Słoniowej

#minimalny
28.6°C
#średni
29.2°C
#maksymalny
29.9°C

Najpopularniejsze lokalizacje w Wybrzeżu Kości Słoniowej w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach w Wybrzeżu Kości Słoniowej

Obecnie na wszystkich plażach w Wybrzeżu Kości Słoniowej woda jest bardzo ciepła i wygodna do pływania.

Temperatura wody w Wybrzeżu Kości Słoniowej spadła w ciągu ostatnich 10 dni, ale wzrosła w porównaniu do 30 dni temu.

Wybrzeże Kości Słoniowej
Wybrzeże Kości Słoniowej | © seatemperature.net

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę w Wybrzeżu Kości Słoniowej w Tabou. Jego wartość w tej lokalizacji to 29.4°C. A najzimniejszy jest w Abidżanie, jego wartość 27.8°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania w Wybrzeżu Kości Słoniowej wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta w Wybrzeżu Kości Słoniowej. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Abidżan27.8°C29.2°C
Grand Bassam28.6°C29.2°C
San Pdro28.6°C28.1°C
Sassandra28.8°C27.8°C
Tabou29.4°C27.6°C
Grand Lahou28.6°C28.6°C

Klimat w Wybrzeżu Kości Słoniowej

Felicite, Seszele
Felicite, Seszele | © Кирилл Казанский

Wybrzeże Kości Słoniowej znajduje się w Afryce. Kraj jest umyty przez Zatokę Gwinejską. Wybrzeże Kości Słoniowej to mały kraj. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy tylko sześć osad.

Kraj leży w dwóch strefach klimatycznych - podrównikowej na północy i równikowej na południu. Średnie miesięczne temperatury wynoszą od +25°C do +30°C, ale ilość opadów i ich tryb są różne. Klimat w południowej części kraju, w strefie klimatu równikowego, jest gorący i wilgotny z ulewnymi deszczami. Temperatura waha się od 22°C do 32°C, a najbardziej ulewne deszcze występują od kwietnia do lipca, a także w październiku i listopadzie. Tutaj powietrze oceaniczne dominuje przez cały rok i nie ma ani jednego miesiąca bez opadów, których ilość sięga 2400 mm rocznie. Na północy w klimacie podrównikowym różnica temperatur jest ostrzejsza (w styczniu spada do +12 С w nocy, a latem przekracza +40 С), opady są znacznie mniejsze (1100–1800 mm.) I wyraźny jest okres suchej zimy. Od grudnia do lutego wiatry Harmattan wieją w północnych regionach kraju, przynosząc gorące powietrze i piasek z Sahary, dramatycznie zmniejszając widoczność i utrudniając oddychanie.

Wybrzeże Kości Słoniowej: regiony

Algier, Algieria
Algier, Algieria | © Said Smhk

Wybrzeże Kości Słoniowej: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2024 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.