Wersja strony w języku polskim
Abidżan, Wybrzeże Kości Słoniowej
Abidżan, Wybrzeże Kości Słoniowej | © ümit tomar

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu w Wybrzeżu Kości Słoniowej. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj w Wybrzeżu Kości Słoniowej

#minimalny
23.7°C
#średni
24.8°C
#maksymalny
26.3°C

Najpopularniejsze lokalizacje w Wybrzeżu Kości Słoniowej w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach w Wybrzeżu Kości Słoniowej

Teraz na wszystkich plażach w Wybrzeżu Kości Słoniowej temperatura wody jest całkiem przyjemna, aw niektórych miejscach jest bardzo ciepło, a nawet gorąco.

Temperatura wody w Wybrzeżu Kości Słoniowej spadła w ciągu ostatnich 10 dni, ale wzrosła w porównaniu do 30 dni temu.

Wybrzeże Kości Słoniowej
Wybrzeże Kości Słoniowej | © seatemperature.net

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę w Wybrzeżu Kości Słoniowej w Tabou. Jego wartość w tej lokalizacji to 26.3°C. A najzimniejszy jest w Grand Lahou, jego wartość 24.2°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania w Wybrzeżu Kości Słoniowej wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta w Wybrzeżu Kości Słoniowej. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Abidżan25.1°C28.0°C
Grand Bassam24.5°C28.0°C
Sassandra24.6°C26.1°C
Grand Lahou24.2°C28.4°C
Tabou26.3°C25.9°C
San Pdro24.7°C26.1°C

Klimat w Wybrzeżu Kości Słoniowej

La Digue, Seszele
La Digue, Seszele | © Кирилл Казанский

Wybrzeże Kości Słoniowej znajduje się w Afryce. Kraj jest umyty przez Zatokę Gwinejską. Wybrzeże Kości Słoniowej to mały kraj. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy tylko sześć osad.

Kraj leży w dwóch strefach klimatycznych - podrównikowej na północy i równikowej na południu. Średnie miesięczne temperatury wynoszą od +25°C do +30°C, ale ilość opadów i ich tryb są różne. Klimat w południowej części kraju, w strefie klimatu równikowego, jest gorący i wilgotny z ulewnymi deszczami. Temperatura waha się od 22°C do 32°C, a najbardziej ulewne deszcze występują od kwietnia do lipca, a także w październiku i listopadzie. Tutaj powietrze oceaniczne dominuje przez cały rok i nie ma ani jednego miesiąca bez opadów, których ilość sięga 2400 mm rocznie. Na północy w klimacie podrównikowym różnica temperatur jest ostrzejsza (w styczniu spada do +12 С w nocy, a latem przekracza +40 С), opady są znacznie mniejsze (1100–1800 mm.) I wyraźny jest okres suchej zimy. Od grudnia do lutego wiatry Harmattan wieją w północnych regionach kraju, przynosząc gorące powietrze i piasek z Sahary, dramatycznie zmniejszając widoczność i utrudniając oddychanie.

Wybrzeże Kości Słoniowej: regiony

Antsiranana, Madagaskar
Antsiranana, Madagaskar | © Guy DÉRIDET

Wybrzeże Kości Słoniowej: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2021 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.