Wersja strony w języku polskim
Chahbehar, Iran
Chahbehar, Iran | © Aref Khodabandeh

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu w Iranie. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj w Iranie

#minimalny
28.1°C
#średni
30.8°C
#maksymalny
32.4°C

Najpopularniejsze lokalizacje w Iranie w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach w Iranie

Obecnie na wszystkich plażach w Iranie woda jest bardzo ciepła i wygodna do pływania.

Temperatura wody w Iranie ma tendencję do obniżania się, jej wartość spadała zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak iw ciągu miesiąca.

Chahbehar, Iran
Chahbehar, Iran | © ARASH HOSEINI

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę w Iranie w Bushehr. Jego wartość w tej lokalizacji to 32.4°C. A najzimniejszy jest in Chahbehar, jego wartość 28.6°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania w Iranie wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta w Iranie. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
kisz31.7°C31.2°C
Bushehr32.4°C32.4°C
Bandar Abbas31.6°C30.6°C
Qeshm30.8°C30.6°C
Chahbehar28.6°C29.0°C
Bender Khomeini31.0°C36.6°C
Bandar E Lengeh31.4°C33.9°C
Genawa32.1°C33.6°C
Pasabandar28.6°C28.0°C

Klimat w Iranie

Chahbehar, Iran
Chahbehar, Iran | © Parsa Davoodi

Iran znajduje się na Bliskim Wschodzie. Kraj jest umyty przez Zatokę Perską. Iran to mały kraj. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy tylko pięć osad.

Subtropikalny na północy i tropikalny na południu, w przeważającej części - kontynentalna i kontynentalna góra. Wybrzeże Zatoki Perskiej i Omańskiej znajduje się w strefie gorącego i wilgotnego klimatu tropikalnego, temperatura waha się od + 16-18°C w zimie do + 24-30°C w lecie, przy stosunkowo dużej ilości opadów (do 1000 mm na zboczach górskich, do 600 mm w obszarach płaskich). Centralne regiony kraju są zdominowane przez suchy klimat subtropikalny, podczas gdy jednorodność warunków pogodowych jest znacznie zniekształcona przez górzysty teren. Temperatura tutaj waha się od + 3-8°C w zimie do + 30-32°C przy regularnym wzroście temperatury do + 40°C i opadów nie więcej niż 250 mm rocznie. W górzystych regionach Elburs i Zagros jest znacznie chłodniej (latem + 16-26°C, zimą od -4°C do + 12°C) i bardziej wilgotno (opady wynoszą do 2000 mm rocznie).

Iran: regiony

Podajemy temperaturę powierzchniową wody w następujących regionach kraju:

Netanja, Izrael
Netanja, Izrael | © Charles Gatigno

Iran: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2022 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.