Wersja strony w języku polskim
kisz, Iran
kisz, Iran | © vizit kish

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu w Iranie. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj w Iranie

#minimalny
27.7°C
#średni
28.7°C
#maksymalny
29.7°C

Najpopularniejsze lokalizacje w Iranie w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach w Iranie

Obecnie na wszystkich plażach w Iranie woda jest bardzo ciepła i wygodna do pływania.

Temperatura wody w Iranie wzrosła zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak i ponad miesiąca.

Bender Khomeini, Iran
Bender Khomeini, Iran | © Andrejs Ng

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę w Iranie w Qeshm. Jego wartość w tej lokalizacji to 29.7°C. A najzimniejszy jest w Bushehr, jego wartość 27.7°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania w Iranie wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta w Iranie. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Qeshm29.7°C30.4°C
kisz28.4°C29.1°C
Pasabandar29.1°C29.1°C
Bushehr27.7°C29.7°C
Genawa27.9°C29.5°C
Bandar E Lengeh28.7°C30.7°C
Chahbehar29.1°C29.1°C
Bandar Abbas29.4°C30.4°C
Bender Khomeini28.1°C32.8°C

Klimat w Iranie

Chahbehar, Iran
Chahbehar, Iran | © Aref Khodabandeh

Iran znajduje się na Bliskim Wschodzie. Kraj jest umyty przez Zatokę Perską. Iran to mały kraj. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy tylko pięć osad.

Subtropikalny na północy i tropikalny na południu, w przeważającej części - kontynentalna i kontynentalna góra. Wybrzeże Zatoki Perskiej i Omańskiej znajduje się w strefie gorącego i wilgotnego klimatu tropikalnego, temperatura waha się od + 16-18°C w zimie do + 24-30°C w lecie, przy stosunkowo dużej ilości opadów (do 1000 mm na zboczach górskich, do 600 mm w obszarach płaskich). Centralne regiony kraju są zdominowane przez suchy klimat subtropikalny, podczas gdy jednorodność warunków pogodowych jest znacznie zniekształcona przez górzysty teren. Temperatura tutaj waha się od + 3-8°C w zimie do + 30-32°C przy regularnym wzroście temperatury do + 40°C i opadów nie więcej niż 250 mm rocznie. W górzystych regionach Elburs i Zagros jest znacznie chłodniej (latem + 16-26°C, zimą od -4°C do + 12°C) i bardziej wilgotno (opady wynoszą do 2000 mm rocznie).

Iran: regiony

Podajemy temperaturę powierzchniową wody w następujących regionach kraju:

Dubaj, Zjednoczone Emiraty Arabskie
Dubaj, Zjednoczone Emiraty Arabskie | © Robert K Baby

Iran: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2023 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.