Wersja strony w języku polskim
Basra, Irak
Basra, Irak | © Википедия

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu w Iraku. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj w Iraku

#minimalny
31.0°C
#średni
31.0°C
#maksymalny
31.0°C

Najpopularniejsze lokalizacje w Iraku w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach w Iraku

Obecnie na wszystkich plażach w Iraku woda jest bardzo ciepła i wygodna do pływania.

Temperatura wody w Iraku wzrosła zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak i ponad miesiąca.

Basra, Irak
Basra, Irak | © Haytham Mussran

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania w Iraku wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta w Iraku. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Basra31.6°C45.7°C

Klimat w Iraku

Khasab, Oman
Khasab, Oman | © groupon.ae

Irak znajduje się na Bliskim Wschodzie. Kraj jest umyty przez Zatokę Perską. Irak to mały kraj. Aby określić temperaturę wody w nim, monitorujemy tylko jedną lokalizację.

Subtropikalny na północy i tropikalny na południu, gorący i suchy. Ze względu na fakt, że klimat jest ostro kontynentalny, należy pamiętać o wyjątkowo gorących latach i mroźnych zimach. Zwłaszcza na północy kraju, w górzystym irackim Kurdystanie. Najbardziej komfortowymi porami na zwiedzanie kraju są jesień i wiosna. Średnie letnie temperatury na północy osiągają + 40 ° С z maksimami na + 50-53 ° С, aw większości regionów środkowych i południowych przekraczają + 50 ° С. Zimą średnie temperatury wynoszą od + 4°C do + 13-16°C z możliwym chłodzeniem do -10°C na północy i -5°C na południu. Jednocześnie w nocy kolumna termometru często spada do + 16-19°C latem i do -5-8°C zimą. Opady spadają z 50 mm rocznie na południu i do 1500 mm na północnym wschodzie, głównie w miesiącach zimowych (listopad-luty).Ponadto w okresie letnim (od maja do października) większość terytorium deszczy często nie jest wcale obserwowana, ale wilgotność jest dość wysoka (do 100% w regionach południowych i do 85% na północy). W regionach północno-wschodnich, na zboczach gór, sporadyczne deszcze nie są rzadkie w żadnym okresie, a zimą występują dość obfite opady śniegu. Latem obserwuje się silny wiatr północno-zachodni, przynosząc ze sobą pyły i burze piaskowe.

Irak: regiony

Podajemy temperaturę powierzchniową wody w następujących regionach kraju:

Bejrut, Liban
Bejrut, Liban | © restbee.ru

Irak: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2024 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.