Temperatura morza w kurortach na świecie

Wyszukiwanie kurortu

Temperatura wody morskiej na wybrzeżu Iraku

Basra, Irak

Basra, Irak © Википедия

Irak: aktualna temperatura wody na wybrzeżu i w zbiornikach wodnych kraju. Prognoza zmian temperatury wody w Iraku. Dane historyczne.

Aktualna temperatura wody w Iraku
#minimalna
32.7oC
#średnia temperatura
32.7oC
#maksymalnie
32.7oC

Najpopularniejsze kurorty w Iraku w ostatnim tygodniu

Irak: informacje o temperaturze wody

Irak znajduje się na Bliskim Wschodzie. Kraj jest umyty przez Zatokę Perską. Irak to mały kraj. Aby określić temperaturę wody w nim, monitorujemy tylko jedną lokalizację.

Obecnie we wszystkich ośrodkach w Iraku woda jest bardzo ciepła i wygodna do pływania.

Temperatura wody w Iraku spadł w ciągu ostatnich 10 dni, ale wzrósł w porównaniu do 30 dni temu. Ogólny trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury wody obliczonej na podstawie jeden punkt w Iraku w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Charakterystyczne są wskaźniki zmian wartości temperatury wody w ciągu roku. Dla dwóch najbardziej popularnych kąpielisk w Iraku roczne wykresy wyglądają następująco:

Basra

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy informacje o temperaturze wody w każdym kurorcie lub wiosce w Iraku. Poniżej znajduje się tabela z danymi bieżącej temperatury wody, trendów i pogody ogólnie w niektórych miejscach kraj.

ResortWodaPowietrze
Basra32.7°C31.5°C

Możesz sprawdzić temperaturę wody w dowolnym kurorcie lub wiosce w Iraku, korzystając z wyszukiwania zaawansowanego dostępnego pod linkiem: wyszukiwanie kurortu.

Klimat w Iraku

Subtropikalny na północy i tropikalny na południu, gorący i suchy. Ze względu na fakt, że klimat jest ostro kontynentalny, należy pamiętać o wyjątkowo gorących latach i mroźnych zimach. Zwłaszcza na północy kraju, w górzystym irackim Kurdystanie. Najbardziej komfortowymi porami na zwiedzanie kraju są jesień i wiosna. Średnie letnie temperatury na północy osiągają + 40 ° С z maksimami na + 50-53 ° С, aw większości regionów środkowych i południowych przekraczają + 50 ° С. Zimą średnie temperatury wynoszą od + 4°C do + 13-16°C z możliwym chłodzeniem do -10°C na północy i -5°C na południu. Jednocześnie w nocy kolumna termometru często spada do + 16-19°C latem i do -5-8°C zimą. Opady spadają z 50 mm rocznie na południu i do 1500 mm na północnym wschodzie, głównie w miesiącach zimowych (listopad-luty).Ponadto w okresie letnim (od maja do października) większość terytorium deszczy często nie jest wcale obserwowana, ale wilgotność jest dość wysoka (do 100% w regionach południowych i do 85% na północy). W regionach północno-wschodnich, na zboczach gór, sporadyczne deszcze nie są rzadkie w żadnym okresie, a zimą występują dość obfite opady śniegu. Latem obserwuje się silny wiatr północno-zachodni, przynosząc ze sobą pyły i burze piaskowe.

Na komfort kąpieli wpływa również temperatura powietrza, wiatr lub opady deszczu. Możesz zobaczyć wszystkie te informacje na stronie każdego ośrodka. Aby to zrobić, możesz użyć wyszukiwania lub przejrzeć wszystkie ośrodki w regionie, kraju, regionie lub na wybrzeżu określonego regionu.

Irak: regiony

Wyświetlamy temperaturę wody w następujących regionach:

Irak: oceany i morza

Mierzymy i wyświetlamy temperaturę wody we wszystkich oceanach i morzach, które myją kraj. Wystarczy przejść do strony określonego zbiornika i zobaczyć temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

© 2020 - 2013 temperaturamorza.pl

Warunki użytkowania | Polityka prywatności | Łączność

Na stronie, chyba że wyraźnie podpisano, używane są zdjęcia pixabay.com lub własne