Wersja strony w języku polskim
Ile de le Tortuga, Haiti
Ile de le Tortuga, Haiti | © Saona island ( Isla Saona) Tours & Excursi

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu na Haiti. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj na Haiti

#minimalny
27.4°C
#średni
28.2°C
#maksymalny
28.9°C

Najpopularniejsze lokalizacje na Haiti w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach na Haiti

Obecnie na wszystkich plażach na Haiti woda jest bardzo ciepła i wygodna do pływania.

Temperatura wody na Haiti spadła w ciągu ostatnich 10 dni, ale wzrosła w porównaniu do 30 dni temu.

Petite Riviere De Nippes, Haiti
Petite Riviere De Nippes, Haiti | © Jocelin Cineus

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę na Haiti w Ile de la Gonave. Jego wartość w tej lokalizacji to 28.9°C. A najzimniejszy jest w Les Cayes, jego wartość 27.4°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania na Haiti wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta na Haiti. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Miragoane28.3°C25.6°C
Ile de le Tortuga28.0°C24.6°C
Labadie28.3°C24.6°C
Port Au Prince27.8°C24.3°C
Ile de la Gonave28.9°C25.3°C
Cap-Haitien28.7°C24.6°C
Mole Saint Nicolas28.5°C25.1°C
Grand Goave28.0°C24.3°C
Delmas 7327.7°C24.3°C
Anse Rouge28.3°C25.1°C
Pierre Payen28.9°C25.3°C
Petit Goave28.1°C25.4°C
Jeremie27.8°C25.3°C
Bord-De-Mer de Jean-Rabel28.3°C25.1°C
Arrondissement de Port-de-Paix28.0°C25.1°C

Klimat na Haiti

Jacmel, Haiti
Jacmel, Haiti | © Nicolson Louis

Haiti znajduje się w Ameryce Środkowej. Kraj jest umyty przez Zatokę Kalifornijską. Haiti - ma dość długą linię brzegową. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy 35 osad i kurortów.

Wiatr tropikalny. Klimat Haiti jako całości jest raczej gorący i wilgotny, a temperatura powietrza zmienia się silniej w ciągu dnia niż z sezonu na sezon. Średnia temperatura w ciągu dnia w miesiącach letnich (czerwiec-sierpień) wynosi około +28 o C, przy maksimum +38 o C, zaś w nocy może spaść do +20 o C. Zimą (grudzień -Luty) średnia miesięczna temperatura wynosi około +22 o C, w niektórych dniach wzrasta do +30 oC. Ponadto na obszarach górskich jest zawsze o 2-5 stopni chłodniejszy niż na wybrzeżu. Opady wynoszą do 2100 mm rocznie. Charakter ich rozmieszczenia jest raczej nierówny - na północnym wybrzeżu pora deszczowa przypada na okres od października do maja, a na południowym wybrzeżu maksymalne opady występują od maja do października. Stoki górskie otrzymują średnio o 15-20% więcej deszczu niż obszary przybrzeżne, z do 2000 mm deszczu rocznie na stokach nawietrznych, a nie więcej niż 500-800 mm na stokach zawietrznych i dorzeczach międzyrzecznych. Niszczycielskie tropikalne huragany przelatujące nad terytorium kraju są częste, głównie od czerwca do września-października. Susze również nie są rzadkie, szczególnie w ostatnim czasie.

Haiti: regiony

Ile de le Tortuga, Haiti
Ile de le Tortuga, Haiti | © Mathieu Gauthier Le priol

Haiti: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2022 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.