Wersja strony w języku polskim
Jacmel, Haiti
Jacmel, Haiti | © JOEL FLSA

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu na Haiti. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj na Haiti

#minimalny
28.0°C
#średni
29.2°C
#maksymalny
30.1°C

Najpopularniejsze lokalizacje na Haiti w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach na Haiti

Obecnie na wszystkich plażach na Haiti woda jest bardzo ciepła i wygodna do pływania.

Temperatura wody na Haiti wzrosła zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak i ponad miesiąca.

Petite Riviere De Nippes, Haiti
Petite Riviere De Nippes, Haiti | © Jocelin Cineus

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę na Haiti w Dame Marie. Jego wartość w tej lokalizacji to 30.1°C. A najzimniejszy jest in Labadie, jego wartość 28.0°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania na Haiti wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta na Haiti. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Miragoane29.8°C24.8°C
Labadie28.0°C23.7°C
Belle Anse29.4°C24.1°C
Port Au Prince29.1°C24.1°C
Ile de le Tortuga28.3°C23.7°C
Roche A Bateau29.4°C23.5°C
Jeremie29.7°C23.5°C
Saint Louis Du Nord28.8°C25.6°C
Chardonniere29.2°C23.5°C
Baie De Henne29.0°C25.6°C
Grand Sallne29.2°C24.1°C
Petite Riviere De Nippes29.4°C24.8°C
Anse A Galets29.2°C23.3°C
Carrefour29.5°C24.1°C
Delmas 7329.0°C24.1°C

Klimat na Haiti

Haiti
Haiti | © pixabay.com

Haiti znajduje się w Ameryce Środkowej. Kraj jest umyty przez Zatokę Kalifornijską. Haiti - ma dość długą linię brzegową. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy 35 osad i kurortów.

Wiatr tropikalny. Klimat Haiti jako całości jest raczej gorący i wilgotny, a temperatura powietrza zmienia się silniej w ciągu dnia niż z sezonu na sezon. Średnia temperatura w ciągu dnia w miesiącach letnich (czerwiec-sierpień) wynosi około +28 o C, przy maksimum +38 o C, zaś w nocy może spaść do +20 o C. Zimą (grudzień -Luty) średnia miesięczna temperatura wynosi około +22 o C, w niektórych dniach wzrasta do +30 oC. Ponadto na obszarach górskich jest zawsze o 2-5 stopni chłodniejszy niż na wybrzeżu. Opady wynoszą do 2100 mm rocznie. Charakter ich rozmieszczenia jest raczej nierówny - na północnym wybrzeżu pora deszczowa przypada na okres od października do maja, a na południowym wybrzeżu maksymalne opady występują od maja do października. Stoki górskie otrzymują średnio o 15-20% więcej deszczu niż obszary przybrzeżne, z do 2000 mm deszczu rocznie na stokach nawietrznych, a nie więcej niż 500-800 mm na stokach zawietrznych i dorzeczach międzyrzecznych. Niszczycielskie tropikalne huragany przelatujące nad terytorium kraju są częste, głównie od czerwca do września-października. Susze również nie są rzadkie, szczególnie w ostatnim czasie.

Haiti: regiony

Haiti
Haiti | © pixabay.com

Haiti: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2024 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.