Wersja strony w języku polskim
Anse Rouge, Haiti
Anse Rouge, Haiti | © wesly elize

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu na Haiti. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj na Haiti

#minimalny
28.1°C
#średni
28.8°C
#maksymalny
29.4°C

Warunki wody morskiej na plażach na Haiti

Obecnie na wszystkich plażach na Haiti woda jest bardzo ciepła i wygodna do pływania.

Temperatura wody na Haiti wzrosła zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak i ponad miesiąca.

Aquin, Haiti
Aquin, Haiti | © Louis Clerftan

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę na Haiti w Baie De Henne. Jego wartość w tej lokalizacji to 29.4°C. A najzimniejszy jest w Cap-Haitien, jego wartość 28.1°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania na Haiti wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta na Haiti. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Miragoane29.0°C27.8°C
Grand Goave28.8°C28.0°C
Port Au Prince29.1°C28.0°C
Mole Saint Nicolas29.3°C27.7°C
Cap-Haitien28.1°C27.1°C
Petit Goave28.8°C27.7°C
Ile de la Gonave29.3°C27.8°C
Labadie28.1°C27.1°C
Bord-De-Mer de Jean-Rabel29.0°C27.7°C
Ile de le Tortuga28.5°C27.1°C
Tiburon28.8°C27.0°C
Chardonniere28.7°C27.0°C
Pierre Payen29.4°C27.8°C
Port-de-Paix28.5°C27.7°C
Cotes De Fer28.4°C27.7°C

Klimat na Haiti

Aquin, Haiti
Aquin, Haiti | © wesly elize

Haiti znajduje się w Ameryce Środkowej. Kraj jest umyty przez Zatokę Kalifornijską. Haiti - ma dość długą linię brzegową. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy 35 osad i kurortów.

Wiatr tropikalny. Klimat Haiti jako całości jest raczej gorący i wilgotny, a temperatura powietrza zmienia się silniej w ciągu dnia niż z sezonu na sezon. Średnia temperatura w ciągu dnia w miesiącach letnich (czerwiec-sierpień) wynosi około +28 o C, przy maksimum +38 o C, zaś w nocy może spaść do +20 o C. Zimą (grudzień -Luty) średnia miesięczna temperatura wynosi około +22 o C, w niektórych dniach wzrasta do +30 oC. Ponadto na obszarach górskich jest zawsze o 2-5 stopni chłodniejszy niż na wybrzeżu. Opady wynoszą do 2100 mm rocznie. Charakter ich rozmieszczenia jest raczej nierówny - na północnym wybrzeżu pora deszczowa przypada na okres od października do maja, a na południowym wybrzeżu maksymalne opady występują od maja do października. Stoki górskie otrzymują średnio o 15-20% więcej deszczu niż obszary przybrzeżne, z do 2000 mm deszczu rocznie na stokach nawietrznych, a nie więcej niż 500-800 mm na stokach zawietrznych i dorzeczach międzyrzecznych. Niszczycielskie tropikalne huragany przelatujące nad terytorium kraju są częste, głównie od czerwca do września-października. Susze również nie są rzadkie, szczególnie w ostatnim czasie.

Haiti: regiony

Haiti
Haiti | © pixabay.com

Haiti: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2021 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.